Skocz do zawartości

[korba] korba Alivio czy może coś innego?


marco1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ostatecznie zdecyduję się chyba na zmianę na korbę 3-rzędową Tiagra. pozwoli mi to na bardziej efektywne wykorzystywanie tylnej kasety, bo na obecnej korbie jeżdżę w 90% na 2giej i 3ciej koronce od dołu (przód na max).

starą do zimy akurat docioram.

wielkie dzięki za porady. co prawda w zupełnie innym kierunku poszedłem w końcu ale i tak dziękuję, bo w jakiś sposób pozwoliło mi to na bardziej przemyślane podjęcie decyzji.

 

może ktoś w tym temacie mi pomoże

http://www.forumrowerowe.org/topic/57606-suport-jak-dobraae-szerokoae/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo ja mam do mojej FC-M442 suport 113mm.... Czyżby to powodowało to, że mam problem z ustawienie przedniej przerzutki tak aby nie ocierała?

 

Jak to sie ma do tego??

Składając rower samemu na ogół nie mamy "pod ręką" osi suportowych różnych długości. Nie wdając się w teoretyzowanie i pomiary, możemy przyjąć, że dla rur posiodłowych o średnicach powyżej 28.6 dajemy oś 113 mm. Dla rur o średnicy 28.6 możemy zaryzykować oś suportową dług. 107 lub 110 mm. Wcześniej jednak dobrze jest rzucić okiem w katalog, jakie długości osi dla danej tarczy suportowej producent sobie winszuje.

 

Moja rura podsiodłowa ma 34,9mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo ja mam do mojej FC-M442 suport 113mm.... Czyżby to powodowało to, że mam problem z ustawienie przedniej przerzutki tak aby nie ocierała?

 

Jak to sie ma do tego??

 

Moja rura podsiodłowa ma 34,9mm

Skąd taka informacja?

Po 1 spotkać podsiodłówkę 28,6 dziś to się trzeba naszukać, więc info leci naftaliną.

Po 2 dla jakiego standardu osi jest to info? Coś mi mówi, że dla kwadratu. Osie na Octa zawsze były dość nienormalnie długie.

 

Hmmm na xtrbike M-442 ma "Kompatybilny suport: o dł 113mm"

 

Czyli tak jak Pichu - chyba ze Miecho87 mówi o Alivio ;)

Nie mówię o Alivio - nie mam problemu z obsługa Google i strony Shimano jak spora część osób. http://techdocs.shim...69830657937.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zastanawiam się nad sposobem jednoznacznego ustalenia czy rama jest miękka czy to wina korby/suportu? mówimy tu o odkształcaniu się ramy w płaszczyźnie poziomej na odcinku "od suportu do tylnej piasty", czyli sztywności na boki tylnego widelca. moim zdaniem to tutaj może być pies pogrzebany. na drugim miejscu przymocowanie korby do osi. mam 48 alivio na kwadrat i po 8K ma się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...