Skocz do zawartości

[Maraton] Powerade MTB maraton Kraków 31.08.2009


Kubus18

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się już trasa.

 

http://www.compass.krakow.pl/maraton/map.php

 

W stosunku do roku ubiegłego zmiany kosmetyczne, trasa dość interwałowa, dwa trudniejsze techniczne zjazdy(wąwóz Kochanowski praktycznie nie do zjechania na 2 metrowym odcinku brakuje ścieżki... Zjazd w Wolskim wygląda dobrze, grunt to za bardzo się nie rozpędzać...)

 

Warto się już zapisywać, do 15 sierpnia 50 zł, potem drożej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa mega - 65km, jaki powinien być mniej więcej czas żeby nie być ostatnim a np. 10 od końca, możliwe że wybiorę sie na ten maraton ale nie wiem czy mini czy mega, ten mini jakoś dziecinnie brzmi troszkę, a kondycję przez miesiąc można by jeszcze podciągnąć do tego mega, więc na pierwszy start mini czy mega dla nowicjusza ? 30 km robie bez zbytniego zmęczenia po szosie więc nie zabardzo wiem co wybrać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na jakikolwiek maraton potrzebny jest strój?? czy może być dres ^^

 

Nie zaleca sie kasku, kask jest obowiazkowy i nie zdziw sie jak cie zdyskwalifikuja za brak. Na maratonach Powerade raczej sie tego przestrzega, bo sa trudniejsze technicznie od innych i o glebe dosc latwo.

Reszta stroju dowolna, ale w stroju rowerowym jest po prostu wygodniej w takim wysilku, jechac pare godzin w mokrej bawelnie to nie frajda. Chociaz na mini to pewnie jeden pies :)

 

Katystopej --> nie pekaj, ostatni nie bedziesz na pewno. W zeszlym roku konczac z czasem 6h giga wyprzedzilem jeszcze kilkudziesieciu z mega (jechali 5h bo startowali godzine pozniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem "raczej", na duzych maratonach jak Krakow ktos sie moze przesliznac. Ale teraz kazdy jest dokumentowany na Sportografie, wystarczy ze komus wpadnie to w oko i rzuci linka orgowi i lecisz z wynikow :). W regulaminie jest obowiazek posiadania kasku i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis na objezdzie mega. Troszke ludzi na trasie bylo :) Sucho i przyjemnie - jesli w te 2 tygodnie nie naleje konkretnie to bedzie super. Moze za tydzien na objazd wezme jakis aparat :) Swoja droga podjazdy za Wawozem Polrzeczki mentalnie mnie wyniszczyly. Podobnie zjazd w okolicach Lysej Kleszczowej (na wschod od Wawozu Kochanowskiego) - faktycznie masakryczny. Gleb na pewno bedzie wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 22 sierpnia o godzinie 9.00 startuje objazd Bikeholików z lądowiska dla helikopterów(błonia ofc.) na objazd trasy MEGA.

Tego samego dnia, również o 9.00 startuje objazd zielonych(rowerowanie) spod hotelu CRACOVIA na błoniach na objazd trasy GIGA.

 

Ja osobiście start już opłaciłem, jadę MEGA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam, ze w niedziele o 9:15 spod kompresora na Orlenie na Armii Krajowej startuje ja :) Jakby sie komus chcialo to zapraszam.

 

Uprzedzam jednak, ze deadline powrotu mam na 13, wiec w 4h bede musial dac rady - wiec jak cos to moze bede musial troche przyciac trase..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa jest dość dziwnie zaplanowana, początek stosunkowo płaki, jeden większy podjazd do ZOO serpentynami i zjazd nową, szeroką szutrówką(nareszcie nie będzie korków). Następnie polami obok Kryspinowa, będzie kupa piachu, ja się raz zakopałem, potem nadal bardzo interwałowymi polami i zjazd wąwozem Półrzeczki(powalone drzewa na trasie). Od tego miejsca zaczyna się robić ciężko, podjazd pod Bukową górę, techniczny zjazd do Nielepic, podjazd pod wąwóz Kochanowski i zjazd nim, podjazd pod Radar(Zapałkę) i zjazd Lisimi dołami do Burowa. Następnie przez bufet na Balicach obieramy za cel Lasek Wolski, podjazd-zjazd-podjazd-zjazd i wjeżdżamy na Białą drogę, przekleństwo maratończyków czyli kolejny ostry podjazd, następnie już łatwy zjazd i meta na Błoniach.

 

Tak z grubsza wygląda trasa maratonu, ogólnie rzecz biorąc masakra zaczyna się dopiero na około 25 km mega, dlatego radzę się oszczędzać na początku, jak ktoś nie chce ostatnich podjazdów pokonywać z buta :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jak organizator "zdewastował" wąwóz Kochanowski. Tam gdzie kiedyś środkiem drogi szła rynna teraz jest miękka ziemia, nie wiem po co organizator zniszczył to naturalne koryto, skoro całość była w 100% do przejechania(dzień wcześniej nawet mi się udało..)

 

http://img517.imageshack.us/i/dsc00699q.jpg/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...