Skocz do zawartości

[studia] co studiujecie na jakich kierunkach... ?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

raczej bym tu nie odejmowal... :P

pamietam ze w zeszlym roku paru kumpli interesowalo sie tym czy zostac na doktoracie czy nie i wtedy juz mieli ponad 150 doktorantow na informatyce. cala sprawa rozbija sie o pomieszczenia - pokoje, noi stad znamy takie informacje.

kazdy z doktorantow chcialby miec pokoik, najlepiej caly dla siebie :P, ale niestety uczelnia moze dac im tylko tyle pomieszczen ile posiada, noi na informie gniota sie po kilku gosci w ciasnych klatkach - bo maja duzo doktorantow - a u nas takich problemow nie ma - jeszcze... :)

ciekaw jestem jak na innych uczelniach to wyglada? w koncu informatyka to ostatnio jeden z 'najmodniejszych' kierunkow... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od osobistych preferencji, też miałem kiedys taki dylemat :D.

Automatyka jest silnie powiązana z mechaniką, bardziej związana z hardwarem. Informatyka to raczej programowanie, zabawa softem. Na obu kierunkach podstawą jest matematyka i fizyka, reszta to kwestia specjalizacji na kolejnych latach. Na automie jest ten plus, że matma i fiza odpadają po pierwszym roku, kumpel na informatyce na UJ miał matme, analizę matematyczną i inne cuda do 4 roku. Niemniej jednak którego z tych kierunków byś nie wybrał, będzio to słuszny wybór ;-)

Dla faceta tylko kierunki techniczne, nie daj się wysłać na jakąś socjologię czy inne filozofie lub zarządzania :)

 

 

cholera! to ja w ogole nie wiedzialem ze jest taka alternatywa dla informatyki! wlasnie mam ten dylemat (na szczescie bede mial dopiero po LO bo pierwszy wybor ze LO anie technikum juz dokonany. dylemat polega na tym ze informatyka nice, matematyka niebardzo wrecz bardzo niebardzo (powazne zaniedbania z mojej strony) poza tym w ogole czuje sie humanistą.

 

wiec alternatywa to automatyka & robotyka? to super! czyli to tez jest kierunek informatyczny! i co na przyklad mozna po tym robić? tylko przy kompach grzebać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec alternatywa to automatyka & robotyka? to super! czyli to tez jest kierunek informatyczny!
NIE - to jest kierunek TECHNICZNY :D

 

i co na przyklad mozna po tym robić? tylko przy kompach grzebać?

mozesz sobie po tym np przy rowerze pogrzebac... miedzy innymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyka jest silnie powiązana z mechaniką, bardziej związana z hardwarem. Informatyka to raczej programowanie, zabawa softem.

 

jak to nie? to nie kumam bo w tym kontekscie to tak zabrzmiało że na infie jest grzebanie z softwarem a na automatyce z hardwarem ale dalej chodzi o kompy, zreszta hardware w pierwszorzędnym znaczeniu jest pojeciem komputerowym

 

to jak w koncu? pogrzebac to se moge ale gdzie np mozna pracowac po takich studiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie tak to brzmialo....

janisław pisal ze tez stal przed dylematem "informatyka czy automatyka&robotyka"....

obydwa kierunki sa czesto na tym samym wydziale... np na polit.slaskiej to jest wydzial "automatyki, elektroniki i informatyki". ALE rownolegle kier. automatyka&robotyka jest tez na wydziale mechanicznym polit.slaskiej. niby to samo ale od innej strony.

a&r to nie jest samo grzebanie przy komputerach - zreszta informatyka tez nie ogranicza sie wylacznie do tego...

reszte poczytaj sobie sam http://aktualnosci.polsl.pl/Lists/RAu/AllItems.aspx

pozdrowko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyka i robotyka bardziej związana jest z przemysłem (np. automatyzacja procesów przemysłowych). Jeżeli grzebianie w sprzęcie to raczej w komputerach maszyn przemysłowych itd. Na PS jest np. specjalizacja "informatyka w zastosowaniach przemysłowych", "automatyka przemysłowa" , same nazwy mówią za siebie :). Z informatora PS : "Zdobyta wiedza i umiejętności praktyczne umożliwią efektywną współpracę ze specjalistami takich dziedzin jak elektronika i telekomunikacja, informatyka, inżynieria komputerowa, mechanika itd.", "absolwenci tej specjalności będą dysponować teoretyczną wiedzą związaną ze stosowaniem najnowszych technik komputerowych do nadzoru i monitoringu różnorodnych procesów przemysłowych, sterowania procesami produkcyjnymi z wykorzystaniem nowoczesnych algorytmów cyfrowego sterowania..." sporo tego jeszcze jest ale widać w jakim kierunku jest to skierowane.

Ale jedno jest pewne - bez odpowiedniej wiedzy z zakresu matematyki i fizyki ciężko jest na takich kierunkach, a w szczególności jeżeli uważa się ktoś za humanistę :). Ja nadal nie wiem czy wybrać automatykę i robotykę czy informatykę... Na początku stycznia będą spotkania z ludźmi z politechniki z poszczególnych wydziałów i może rozjaśni się u mnie sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marix - pocztytaj sobie http://www.ely.pg.gda.pl/informator_a/menu.html

Z informą raczej mało wspólnego. Sprawia to zawód wielu ludziom, którzy trafiają na automatykę przez przypadek.

matematyka niebardzo wrecz bardzo niebardzo (powazne zaniedbania z mojej strony) poza tym w ogole czuje sie humanistą.
W takiej sytuacji raczej nie myśl o uczelniach technicznych w ogóle. Chyba, że nie przeraża Cię to, że łatwiej jest zdać maturę z matmy niż zaliczyć głupie koło z równań różniczkowych (na przykład)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wszystkim co lubią ruch i ciekawą pracę polecam studia pożarnicze - studia bardzo ciekawe, z sporą ilością adrenaliny, dużo ruchu, po studiach praca pewna w 100% i cała masa innych przywilejów z nauki w takiej szkole - no ale przez to jest cała masa chętnych na jedno miejsce - dochodzi do 15 osób chętnych na jedno miejsce. Ja kończyłem Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Automaty sa też na ETI i chyba w trochę innej formie.

 

Po automatyce nie ma wiekszych problemów z robotą, wszędzie tam gdzie jest jakiekolwiek urządzenie sterujące ktos je musi zaprojektować. Studia sa jednak baardzo cieżkie, wiec jesli ktoś w szkole przy "normalnych" (w miare wymagających) nauczycielach fizyki i matmy musi zapierniczać by miec 5, powinien sobie chyba odpuścić ten kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odpada tzn fiza lekką ręką 4 mam bo olewam szkole za bardzo a matme to juz w ogole ale jade autorskim programem bo to klasa mat-inf no i robimy rzeczy wykraczajace poza gimnazjum i to ze jestem w tej klasie to nieporozumienie wiec zapierniczalem na koniec roku zeby miec 3 (tzn uczylem sie dzien przed zdawaniem :) )

 

to moze zaczne od technikum jednak bedzie zawód, a potem na studia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matematyka niebardzo wrecz bardzo niebardzo

 

Marix jeżeli myślisz że na Automatyce i robotyce nie ma majcy to zmartwię Cię, bo jest (może nie jakieś kosmosy) i cały czas się przewija :) Po tych studiach zależy co wybierzesz : możesz zająć się, Wibroakustyką, Informatyką w inżynierii mechanicznej, technologią i eksploatacją maszn i wiele wiele innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo olewam szkole za bardzo a matme to juz w ogole

To ja Ci tylko jedna rade dam - troche wyluzuj z tym olewaniem przynajmniej na pierwszym roku bo inaczej szybko kariere studenta skonczysz :D .

U mnie przyjeto 248 studentow a po pierwszym roku zostalo 96 - wiekszosc polegla na matmie - zdaje sie ze zabardzo "olewali" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem dziś egzaminy z psychologii i ergonomii +BHP. Z psychologii to trochę stresu było ale dałem rade cos napisać i ściągnąć. A z ergonomii to już inna bajka. Mieliśmy się podzielić na 15 grup i wchodzić grupami i mieć egzamin. Ale wszyscy się władowali na raz. Babka kazała wyciągnąć małe karteczki i napisać na nich imię i nazwisko potem się na nich podpisać (podpisem jak pod dokumentem). Stwierdziła że jak ktoś chce mieć 3 bez pisania egzaminu to niech napisze 3 na karteczce i położy jej na biurku. 70% położyło kartki na sole. Ja doszedłem do wniosku że zaryzykuje i napisze. Jak babka rozdawał testy to koleś się jej zapytał czy jak całkowicie popsuje ten egzamin to będzie miał 3. Odpowiedziała że my piszemy żeby mieć lepsze oceny. Czyli mogę liczyć na cos lepszego niż zaliczenie :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...