Skocz do zawartości

[rower] przemiana makrokesza w porządny rower - czy się da? xD


iLight

Rekomendowane odpowiedzi

elo, mam pytanie, bo mam rower taki za 700zł kupiony w tesco a nie chce kupować nowego i czy z niego da się zrobić coś porządnego ?? Jak niektórzy wiedzą z innego tematu planuję już w nim wymienić cały napęd z 7 na 9-cio rzedowy... i co dalej ?? Ramy nie wymienie.. bo jak to mówią "rama jest dozywotnia" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiaja ludzie ktorzy kupuja szrota, a potem laduja w niego 3x tyle kasy zeby jako tako to dzialalo. Nie lepiej od razu te 1500 zl ktore bedziesz musial wrzucic w ten rower przeznaczyc na cos normalnego?

 

mówie że nowego nie kupie ?? fajnie sie cos robi samemu...

 

 

Nie.

 

uzasadnij...

 

 

 

nie pytam się was czy dobrze robie, tylko czy da sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamentalnym, najważniejszym elementem roweru jest rama. Kupując dobrą ramę (lekką, sztywną, porządną), mamy bazę do dalszej rozbudowy.

Rama w rowerze z Tesco nie ma żadnych atrybutów dobrej ramy. Będzie: ciężka, miękka (będziesz pompował w zginanie ramy, a podejrzewam, że jest to jeszcze rama z atrapą dampera, to już w ogóle nie ma o czym rozmawiać) i tak słabej jakości, że ja osobiście bałbym się z krawężnika zeskoczyć. Do takiej ramy nie kupuje się żadnych przyzwoitych komponentów, bo i tak nic to nie da - na rowerze tak czy inaczej będzie się jeździło ch...owo ;)

 

Jeśli chcesz pakować jakąś kasę w osprzęt takiego roweru, to nie kupuj nic ponad najniższą grupę Shimano (czyli odpuść sobie 9speed) - ale i tak jest to strata kasy i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotą jest robienie czegokolwiek przy tym rowerze. ;) Brutalna prawda.

 

Zajeździj go do końca (tzn jedź takim na jeden wyścig :)) i kup sobie nowy. Za mniej niż 1500zł można już kupić fajny rower, np Kross Level A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci te 27 biegów? Nie jest to żaden wyznacznik jakości roweru czy napędu.

 

U siebie w szosówce mam 20 biegów (2 zębatki z przodu, 10 z tyłu) i ścigam się na profesjonalnych zawodach takim sprzętem, w zupełności wystarcza. ;) Co ciekawe, inni też startują przy takiej ilości przełożeń - zobacz sobie na Olimpiadzie Młodzieży chociażby. To już samo przez siebie świadczy o tym, jaki to wyznacznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy cos bedzie szybkie czy nie to niestety juz bardziej od Ciebie zalezy ;). Zakres przelozen jest podobny w kazdym rowerze, tak ze przy podobnym klasowo i wagowo sprzecie wszystko zalezy od bikera. Co do tego Unibike, to juz Kross Level A2 ma lepszy osprzet. 8 a 9 biegow z tylu to imho bez roznicy, przelozenia sa podobne, a jak cie kiedys najdzie, to zmienisz bez zmiany kol na dziewiatke. Majac 7 biegow z tylu jest gorzej, bo piasta inna i trzeba przy okazji zmienic kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...