Skocz do zawartości

[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby



Rekomendowane odpowiedzi

Możesz pokazać jak masz przymocowane to sitko? Brzmi to całkiem sensownie.

 

Sent with HTC & Taptalk 2

 

 

Jak będę zmieniać łańcuch to przy okazji zrobie kilka fotek. Sitko kupisz w sklepach z herbatą, takie do parzenia okrągłe najlepiej z metalowej siatki. Średnicę słoika dobierasz tak żeby ledwo sitko przechodziło przez otwór w słoiku :yes: .Sitko wsadzasz odwrócone do góry i tyle . Teraz tylko wrzucić brudasa i zalać benzyną, olejem napędowym lub czymś co czysci łańcuch potrzasnąć i zostawić .Grawitacja i płyn zrobi swoje z czasem. Podczas wyciągania i przed nie wstrząsać niepotrzebnie żeby syf nie wszedł z powrotem na łańcuch. Jeśli syf jest twardy i stary trochę dłużej wstrząsać. Jeśli zakręcisz zawsze dokładnie słoik to jedno zapełnienie wystarczy na kilka czyszczeń bardzo brudnych łańcuchów.

Edytowane przez iras67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie, ile musi powisieć/schnąć łańcuch po wyjęciu z nafty, wyciągnęłam, przetarłam i na razie wisi sobie ale nie wiem jak długo powinien?

 

Ja trzymam w piwnicy z powodu zapachu przez kilka godzin.Potem zakładam na rower i smaruje smarem. Gdyby nie zapach zrobiłbym to odrazu po wytarciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój łańcuch miał dziś bliskie spotkanie z rozcieńczalnikiem. Pomijając że zrobił się czarny (rozcieńczalnik) to po wyjęciu jest w "glutach" klejących się jak diabli. Czym to usunąć ? Drugą kąpiel mu zafundować ? Wygląda to tak

 

Było to jego pierwsze czyszczenie tak solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś mój łańcuch miał dziś bliskie spotkanie z rozcieńczalnikiem. Pomijając że zrobił się czarny (rozcieńczalnik) to po wyjęciu jest w "glutach" klejących się jak diabli. Czym to usunąć ? Drugą kąpiel mu zafundować ? Wygląda to tak. 



To wygląda jakbyś potraktował go rozcieńczalnikiem, ale do zdrapywania farb! :o Czym go chciałeś czyścić, bo samo słowo rozcieńczalnik nic nie mówi? Jest tego mnóstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Szybkie pytanie: kupiłem drugi łańcuch i on jest pokryty jakimś smarem. Powinienem go umyć, wysuszyć i nasmarować olejem do łańcucha czy mogę założyć taki jaki jest?

 

Te oryginalne mazidła łapią brud, to fakt. Ale smarowanie zapewniają długie i nieprzeciętne. Ja bym zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To wygląda jakbyś potraktował go rozcieńczalnikiem, ale do zdrapywania farb! :o Czym go chciałeś czyścić, bo samo słowo rozcieńczalnik nic nie mówi? Jest tego mnóstwo.

 

Rozcieńczalnik - benzyna ekstrakcyjna DRAGON (bodaj). Fakt, napisałem zbyt ogólnie nazwę, przepraszam.

Teraz idę za radą @michuuu i kupiłem nitro. Dziś pójdzie w "ruch". Myślicie że jak zostawię to na noc to będzie dobrze ? Czy zbyt hardkorowo ? :)

 

Ewentualnie na jak długi czas polecacie kąpiel w nitro (łańcucha oczywiście :)) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rozcieńczalnik firmy DRAGON, ale służy on do zdrapywania farby. Wygląda to bardzo podobnie do tych glutów na Twoim łańcuchu. Liczyłem się z tym, że tak może być, bo chciałem nim spróbować pędzel oczyścić. w dodatku jest przeterminowany. ;)

 

Napisałem że jest to konkretnie benzyna ekstrakcyjna a dokładniej to cudo w butelce. 

 

To zostawię na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Motul Chain Cleaner - wystarczy najpierw oczyścić łańcuch sczoteczka zgrubsza z brudu pózniej spryskac w/w poczekać pare minut aż spłynie i odparuje i łańcuch jest suchy i czysty jak łza. Pózniej przesmarowac np Prolink Progold i wszystko działa jak nowe. Wg mnie Prolink jest znacznie lepszy od np Rolhoffa przez to ze nie chwyta tak syfu. Wszystko można zrobić bezpośrednio na rowerze bez zabawy ze sciaganiem łańcucha i myciem go w nafcie itp

Edytowane przez MarcinM79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...