Skocz do zawartości

[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby



Rekomendowane odpowiedzi

Genialny sprzedawca! <_< Wcisnął Ci to co mu nie schodzi, bo nikt tego nie kupuje i pewnie pomyślał, że kobieta to może sobie tak pozwolić. Zmień sklep, ja bym już tam nic nie kupił. Spróbuj może zwrócić, albo wymienić na zielonego jeżeli jeszcze nie otworzyłaś.

Edytowane przez lyndowss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zużyć go już muszę. A mam jeszcze pytanie, bo właśnie skończył mi się ten poprzedni i otworzyłam ten nowy. Tan stary był taki biały, gęstrzejszy, nieprzeźroczyty, a ten nowy jest przeźroczysty i taki wodnisty, jak mi siurnął po łańcuchu i kole... Tamten był już przestarzały? Czy z tym jest coś nie tak? Czy może coś w składzie się zmieniło?

Na opakowania nie patrzyłam, bo mały druczek i oczy mnie bolą jak takie widzę, a lupy nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pojemnik stał długo na półce w sklepie (teraz już wiesz, czemu sprzedawca zachwalał) i zawartość zdążyła się rozwarstwić. Potrzęś porządnie, może uda się coś z tym zrobić.

Kilka postów wyżej pisałem, że niedawno znalazłem u siebie starą buteleczkę właśnie po czerwonym FL. Oleju już nie było za to ok. 2 cm białej mazi na dnie. Najwyraźniej to dziadostwo ma tendencję do rozwarstwiania się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

benzyna :) i lecisz

 

Proste że tak. Ja ostatnio na początku nasuwam karcherem pod ciśnieniem ( na jakieś pyły itp) suszę i na shake do benzyny ( zwykłej 95), żeby się pozbyć reszty wody i rozpuścić cięższe zabrudzenia i stary smar zakładam na rower i nakładam smar. Kaseta zdejmowana szorowana szczotką w misce z małą ilością benzyny i wsio gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Japuk1

Ten problem (dostawania się odtłuszczacza nie tam gdzie trzeba) można rozwiązać poprzez zdjęcie kasety. Robiłem tak jak Ty do momentu refleksji, że po co się tak męczyć. Teraz kaseta out miska z naprawdę niewielką ilością benzyny, szczotka i w kilka chwil po sprawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wcale szybciej- branie bacika i odkręcanie ciągłe kasety trwa długo. A starczy sucha szmata i o ile smar nie jest zaschniety to bez problemu można dobrze wyczyścić, chyba że super dokłądnie ktoś to chce mieć zrobione. No i trzeba pamiętać, że ciągłe odkręcanie nie jest zbyt dobre dla nakrętki i gwintów :)

:)

Edytowane przez Japuk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram ściąganie kasety... szmatą można wytrzeć w trasie... Ale tak to jest kilka sekund i kaseta już się kompie w benzynie. 

Po kilku min. szczoteczka i jak nowa jest, w tym czasie można zrobić multum innych rzeczy.. Np. wyczyścić sobie ośki, zająć się łańcuchem itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, temat ma mnóstwo stron, więc proszę o wybaczenie (gdyż ten temat pewnie się przewinął, ale nie mogę znaleźć informacji) - czy maszynka do czyszczenia łańcucha finish line to dobra inwestycja? Jest to zabawka dla wygodnickich (dla mnie), która nigdy nie zastąpi zdjęcia łańcucha i kąpieli w benzynie? Czy do tej maszynki mógłbym też lać benzynę ekstrakcyjną? Nigdy nie zdejmowałem łańcucha, nie mam sprzętu do tego, ale proszę o szczerą odpowiedź, bo jesli to zabawka to się przyłożę i zapatrzę w sprzęt do rozkuwania, co wyjdzie taniej i tak niż maszynka finish line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy maszynka do czyszczenia łańcucha finish line to dobra inwestycja?

Od biedy coś tam wyczyścisz, ale cudów się nie spodziewaj.

Czy do tej maszynki mógłbym też lać benzynę ekstrakcyjną?

Zależy z jakiego materiału zrobione są szczotki w tej maszynce (benzyna rozpuszcza nie tylko stary smar)

 

Lepszym i tańszym rozwiązaniem jest litr benzyny ekstrakcyjnej/rozpuszczalnika/nafty, porządny słoik (na tyle wytrzymały, żeby nie pękł w trakcie szejkowania) z zakrętką i trochę szmat. Tak jak radzi thorcik zamiast rozkuwać i skuwać łańcuch przy każdym czyszczeniu, wygodniej jest od razu założyć spinkę.

Edytowane przez zoomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

temat ma mnóstwo stron, więc proszę o wybaczenie (gdyż ten temat pewnie się przewinął, ale nie mogę znaleźć informacji)

A szukałeś? Bo mi zajęło to jakieś 15 sekund: http://www.forumrowerowe.org/topic/24340-maszynka-i-odtluszczacz-finish-line-chain-cleaner-finish-line-ecotech-2/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepszym i tańszym rozwiązaniem jest litr benzyny ekstrakcyjnej/rozpuszczalnika/nafty, porządny słoik (na tyle wytrzymały, żeby nie pękł w trakcie szejkowania) z zakrętką i trochę szmat. Tak jak radzi thorcik zamiast rozkuwać i skuwać łańcuch przy każdym czyszczeniu, wygodniej jest od razu założyć spinkę.

Ewentualnie butelka po nestea, bądź po czymś innym z dużym otworem. Słoik uważam ze trochę za bardzo by hałasował choć nie sprawdzałem.

 

 

czy maszynka do czyszczenia łańcucha finish line to dobra inwestycja?

 

Zanim kupiłem spinkę to też zastanawiałem się nad taką maszynką, na allegro idzie znaleźć podobną maszynkę tyle że nie FL w prawie połowę mniejszych pieniądzach. Drogie to to ustrojstwo a tak jak wyżej już powiedziano mało efektywna. Nawet jeżeli nie działa tak dokładnie jak szejkowanie to za tą cenę powinna sama się zakładać i czyścić ten łańcuch. Wiem przesadzam, ale niby takie nic a prawie stówę kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...