Skocz do zawartości

[Zlot]Nawrotek i Wax - temat do dyskusji


Co z nimi robimy?  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak rozwi?zujemy problem?

    • Ban dla obu
      18
    • Maj? uregulowa? wszysko ??cznie z tym na co byli zapisani
      50
    • Maj? uregulowa? to z czego skorzystali
      13
    • Zerujemy im liczniki postów
      7
    • Dostaj? plakietk? Oszust do kolejnego Zlotu
      20
    • Odpuszczamy im wszystko
      4
    • Inne(prosze opisa? swoje propozycje)
      2


Rekomendowane odpowiedzi

To, że pewna instytucja przycięła sobie ładnie w ch* i akurat spłata tych 66zł to był najmniejszy problem. Wczoraj dopiero została mi wysłana kasa na którą czekałem od hmm kwietnia? (jakoś tak)

 

Pokażę Wam screena żeby nie było, że otwarli sprawę to już na zaraz kasa się znalazła.

 

 

Więcej nie mam nic do napisania - kasę przeleję żeby mieć czyste konto, resztę róbcie jak uważacie - życie mi się przez to nie zawali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Staaarrry....

Marcin nie mieszka na Marsie lub w Kitaju, mowicie i piszecie w zasadzie w tym samym jezyku wiec co stalo na przeszkodzie zapodania mu info ze sprawa ma sie tak a nie inaczej i bedziesz mial obsuwe w wysylce zaleglosci?

Dedukcja zdawa sie nie byc Twoim najjasniejszym przymiotem... A moze sie poprostu nie chce :)

 

Pewnie ze Ci sie zycie przez to raczej nie zawali ale...

 

Niesmak... :D

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jak prosisz o numer konta to znaczy że masz te pieniądze i od razu chcesz zapłacić.

 

To zupełnie tak jak coś kupić i wyjechać z tekstem "kupiłem to od Ciebie i mi to wyślij, a kasę przeleję jak dostanę kieszonkowe" trochę powagi... Nie masz kasy to nie urządzasz sobie wypadów, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja zbanowanie Was na forum to jest nie porozumienie- karanie kogoś na forum, za przewinienie na zlocie...

Widziałeś nazwę Zlotu, z czym była powiązana i gdzie był Zlot organizowany? Sory, że się unoszę ale wku....a mnie nieziemsko takie gadanie, że Zlot to jedno a Forum drugie.

Chłopaki jasno mieli napisane na co się piszą, co ile kosztuje. Tłumaczenie jednego z "panów", że był przekonany, że "wpłaca za śniadanie i nocleg" w momencie jak nikt jeszcze nie poruszał tematów śniadań a koszty były jedną wielką zagadką to albo głupota albo kolejna próba wykrętu.

Źle mnie zrozumiałeś, a może sam źle napisałem. Wtedy broniłem głównie tego, że raptem po 2 dniach od zlotu już powstał taki temat, nie dając szansy na prywatne rozegranie sprawy, to było moim zdaniem bez sensu.

A jakbyś chciał temat rozegrać w sytuacji kiedy nie było żadnego kontaktu z Nawrotkiem i Waxem a oni sami się nie kwapili z wyjaśnieniem?

Czy za każde ukradzione 18 zł, po dwóch dniach wszystko musi być rostrzygane publicznie? Nawet sąd daje więcej czasu na wyjaśnienie sprawy, czy jakakolwiek inna instytucja.

Sąd za kradzież wartości 10zł da Ci 30h robót publicznych a opinie dostanie szkoła, kurator i każdy zakład administracji państwowej w którym będziesz chciał podjąć pracę.

 

Chciałem to rozstrzygnąć na forum, wewnątrz grupy która była na zlocie i ten zlot organizowała ale były znacznie drastyczniejsze propozycje żeby wyprowadzić temat dalej poza forum. Skutek prawny żaden ale "panowie" najedzą się wstydu i może to ich troche nauczy.

 

Poszliśmy na zaufanie, nikt nie sprawdzał czy w pokoju x bylo 5 czy 6osób, czy wszyscy ktorzy zeszli na śniadanie byli na liście, czy z prowiantu na ognisku korzystali Ci którzy się zapisali. Niestety to się troche odbiło na Nas. Nie ucierpiał na tym nikogo budżet ale ucierpi sposób organizacji przyszłorocznego Zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano niestety, wychodzi sie z zalozenia, ze jak biker, to od razu kredyt zaufania z przydzialu...swoja droga dowiedzialem sie, ze 1 z uzytkownikow dziubneli opone, nie bede pisal komu, bo jakby sobie zyczyl rozglosu, to by sam napisal, ale podkreslam fakt kolejnego nieladnego zachowania podczas zlotu

 

niestety, jak zwykle konsekwencje odczuja uczciwi, gdy beda stali na porannej zbiorce, a marcin przykladowo bedzie czytal 'liste jedzacych' hyh ;) zalosne, ale chyba faktycznie bez tego sie nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kary na forum itp. niepotrzebne, i tak większość nie zwraca uwagę na grupę userów, Ci którzy byli co mają zapamiętać to zapamiętają ale większość tu nie widzi paru dość ważnych aspektów:

 

1. W oczach właściciela schroniska mogliśmy "stracić" co uniemożliwiłoby nam np. ponowne zorganizowanie zlotu w tym samym miejscu

2. Marcin pomimo szczerych chęci dopięcia wszystkiego na ostatni guzik zrobił z siebie błazna przy płaceniu

3. Latanie Marcina i zbieranie po złotówkę czy tam dwie do miłych też na pewno nie należało

4. Wprowadziło to niepotrzebny brak zaufania - reszta przecież sumiennie wywiązała się z płatności a pomimo tego pewnie będzie i tak musiała płacić z góry za następny zlot

 

Co do tego że przekrętów na 18zł się nie robi, ja już widziałem nawet takie na 5zł.

 

Załatwianie spraw osobistych na forum a nie PW/GG itp. jest moim zdaniem poniżej krytyki to tak przy okazji.

 

Co do opony też niestety słyszałem że ktoś stracił oponę, nie wiem czy ją odzyskał - jeśli nie to pozostawiam to bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opony to jest inna bajka ale faktycznie brzydko. Opony i dętki latały między rowerami dzięki przyzwoleniu właścicieli i chciałbym wierzyć, że ta zaginiona(bez przyzwolenia właściciela!) opona to przypadek. Może ktoś zauważył obcą oponę RocketRon'a jak spacerowała wokół schroniska? Było by miło jakby się znalazła.

Byliśmy w tak szerokiej grupie, że niedomówienia się zdarzają. Są jednak pewne różnice między niedomówieniami a faktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kary na forum itp. niepotrzebne, i tak większość nie zwraca uwagę na grupę userów, Ci którzy byli co mają zapamiętać to zapamiętają ale większość tu nie widzi paru dość ważnych aspektów:

To zaproponuj lepsze rozwiązanie.

Załatwianie spraw osobistych na forum a nie PW/GG itp. jest moim zdaniem poniżej krytyki to tak przy okazji.

To nie są sprawy osobiste to po pierwsze, a po drugie ten zlot był robiony pod naszym szyldem i nikomu nie można zabronić dostępu do informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaproponuj lepsze rozwiązanie.

 

To nie są sprawy osobiste to po pierwsze, a po drugie ten zlot był robiony pod naszym szyldem i nikomu nie można zabronić dostępu do informacji.

 

Akurat nie tyczyło się to zlotu, bardziej to była sugestia do tego aby nie zarzucać sobie nawzajem różnych rzeczy w TYM temacie (a najlepiej w żadnym innym). Zgodzę się że każdy ma prawo wiedzieć jak było i usłyszeć komentarze od paru osób.

 

Co do kary to mi to akurat jest obojętne, jak już wcześniej pisałem, kto ma zapamiętać to zapamięta to zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero dobrej woli nawrot. Jak pojechaliście nie płacąc - zadzwonić, jak wyszła jazda na forum zadzwonić do Marcina i wpłacić zaraz. A teraz jest kolejna jazda i kolejna obiecanka i to o ile? 66zł na was dwóch? Bo nie wiem dokładnie - jak była obsuwa też można zadzwonić.

Siara i wstyd a to jeszcze chłopaki ode mnie z miasta miejscowi i psują mi tu rejon

 

Marcin jak by Ci się chciało jeszcze organizować następny zlot to pamiętaj - bezzwrotna zaliczka, wpłata na konto całej kwoty na tydzień przed zlotem - inaczej zawsze będą jazdy. Niech ludzie marudzą, że oni nie wiedzą albo coś tam - ich strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie na zlocie,ale skoro temat został poddany do ogólnej dyskusji, to dorzucę swoje 3 grosze.

Zupełnie nie przekonało mnie tłumaczenie chłopaków, tym bardziej w świetle nowych faktów - do tej pory nie oddali kasy.

Marcin wyraźnie napisał, że próbował się z nimi skontaktować - bezskutecznie. Zainteresowanie z ich strony żadne. Nie oddzwonili, nie odpisali. Strasznie to śmierdzi...

I tak jak już ktoś wspomniał, na przyszłym zlocie ucierpią uczciwi ludzie. A Marcinowi bym się wcale nie dziwił gdyby nie chciał organizować kolejnego spotkania, bo pewnie wstydu się najadł co nie miara.

 

PS.A postawa Nawrotka jak na kogoś komu zależy na pozostaniu na forum i wybronieniu swojego dobrego imienia...hmmm pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostawia, nie pozostawia i tak każdy powiedział co chciał, więc co ja mogę zrobić? Przelałem kasę i nie będę się bronić wymyślając niestworzone historie.

 

 

Skontaktować - jedno nieodebrane połączenie miałem po 21 jakoś + rozmowa na gg. Ja wiem że to w moim interesie było, ale nie róbmy scen że ktoś wydzwaniał do mnie całe dnie pisał na gg ciągle i zasypywał mnie PW a ja udawałem że nic nie ma. Bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawrot, a to się zapytam kto miał za Tobą latać żebyś zapłacił? dla mnie to by chyba było logiczne, że jak kogoś zrobiłem w ch... i se pojechałem bez płacenia to muszę mu dać znać kiedy zapłacę, skontaktować się jakoś. a nie iść spać i mieć wszystko gdzieś. zwłaszcza że byleś na forum przed powrotem ludzi ze zlotu i spokojnie jakiegoś priva mogłeś wysmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGoluch - nie potrzebnie spieramy się o sprawy oczywiste. Chłopaki dali ciała i tyle. W ani jednym zdaniu ich nie broniłem.

Nie podoba mi się tylko jedno, że raptem po 2 dniach, wyciągacie takie konsekwencje. Zlot był 2 tygodnie temu, dziś jest odpowiedni czas na takie sprawy, ale nie wtedy. O ile dobrze wyczytałem, nie było z nimi kontaktu do wtorku/środy od zlotu, czyli te 2,3 dni. Tak? Skoro nie było kontaktu to na jakiej podstawie wyciągnęliście wnioski że są oszustami ?

Telepatia? Przepraszam bardzo, ale czy ten sąd który da ci te 30h prac publicznych zrobi to w 2 dni po sytuacji?

Nie. Dostaniesz pismo, dostaniesz termin, przyjdziesz, wyspowiadasz się co i jak i dlaczego. Sąd uznaje żeś oszust i krętacz i wtedy dostajesz karę. A Wy przylepiliście im plakietki oszust już na starcie za nim zabrali głos w wątku.

Czy naprawdę nikt z Was nie widzi różnicy między wystawieniem pod publiczny sąd a tym że już na wstępie mianowaliście ich oszustami? Bez względu na to co zrobili, mieli prawo się wypowiedzieć przed osądzeniem.

Dwa dni to trochę mało żeby wyciągać takie wnioski i zdania nie zmienię.

I nie bronię Waxa i Nawrotka, nawet ich nie znam, tu chodzi o zasady. Oni je złamali, to oczywiste, ale pomysł nazywania ich oszustami tak szybko, to dla mnie bardzo nie wporządku.

Dziś mija 2 tygodnie, każdy miał okazję zobaczyć jak słowni są koledzy. Ten wątek powinien się pojawić dopiero dziś. Gdyby tak było, nie zabrał bym wcale głosu a jeśli już to chwaląc Wasze postępowanie.

Zresztą dajecie temat do publicznej dysksusjii, to liczcie się z tym, że komuś może się to nie podobać, bo odnoszę wrażenie, że zaraz będę postawiony na równi z Waxem i Nawrotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekkrakow nie wiem czy byłeś na zlocie, ale nie dziwie sie uczestnikom reakcji bo oni musieli nie 2 tygodnie po tym płacić tylko przy rozliczeniu każdy musiał dorzucić bo ktoś nie zapłacił - to już się tutaj zaczęło. Normalny człowiek zostawiłby np szefowi schroniska kasiore, jakby nie wiedział ile to dałby więcej, żeby na pewno nie brakło. Sama ta sytuacja już jest niejasna i nie powinna się zdarzyć - stąd od razu wnioski.

 

Zgadzam się z tym, że nie powinno się od razu osądzać, ale uznałem jako fakt, że nie zapłacili i nie odbierali tel - więc sprawa nieczysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekkrakow nie wiem, jakie masz zasady, ale ja staram się zawsze, aby z każdym rozliczyć się uczciwie. Jeżeli mam zapłacić kasę do dnia X, a wypadnie tak, że nie uda mi się zdążyć, to są od tego telefony, czy choćby w tym wypadku kontakt przez PW/GG.

Ci panowie mieli szansę wyjść z tego z twarzą, ale dali ciała na całej linii. Gdyby nie kolejne poruszenie tematu przez Schwefel'a, kasa by dzisiaj nie wpłynęła. Tłumaczenie, że ktoś/coś dał ciała, jest dla mnie śmieszne. To WY daliście ciała, bo z wolą większości forumowiczów, mieliście szansę na załatwienie tego polubownie. I to wam powinno zależeć na jak najszybszym zatarciu niemiłego wrażenia, jakie powstało na forum z waszej winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtekkrakow a słyszałeś o sądach 24h?

Poza prawem są też obowiązki. A ich obowiązkiem było zapłacenie! Nawrot odrzucił czy nie odebrał połączenia to już jego brocha. Nie zostawił żadnego śladu, informacji tylko pokój został wyczyszczony a klucz zostawiony na klamce. Co chcesz tu wyjaśniać?

 

Zasady były jasne jak wieczorem Nawrot dostał info w knajpie, że się rozliczamy. Najpierw było hura a później rozliczymy się rano. Tym czasem rano już go nie było. Jaki cel miało by wyciąganie od nich wyjasnienia, co byś się chciał dowiedzieć?

 

Ahia i kasa jak twierdzi Nawrotek została wysłana ale u mnie się jeszcze nic nie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staaarrry....

Marcin nie mieszka na Marsie lub w Kitaju, mowicie i piszecie w zasadzie w tym samym jezyku wiec co stalo na przeszkodzie zapodania mu info ze sprawa ma sie tak a nie inaczej i bedziesz mial obsuwe w wysylce zaleglosci?

Święte słowa mości Ivanie .Nie wnikam czy miał ta zapłatę w dupie czy były jeszcze jakieś inne powody dał ciał i powinien ponieś konsekwencje.Jemu powinno zależeć na tym zbyt jak najszybciej i najsprawniej załatwić tą sprawę..Ale jak widać zero chęci zero inicjatywy.......Kara w pełni uzasadniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekkrakow nie wiem czy byłeś na zlocie, ale nie dziwie sie uczestnikom reakcji bo oni musieli nie 2 tygodnie po tym płacić tylko przy rozliczeniu każdy musiał dorzucić bo ktoś nie zapłacił - to już się tutaj zaczęło. Normalny człowiek zostawiłby np szefowi schroniska kasiore, jakby nie wiedział ile to dałby więcej, żeby na pewno nie brakło. Sama ta sytuacja już jest niejasna i nie powinna się zdarzyć - stąd od razu wnioski.

 

Zgadzam się z tym, że nie powinno się od razu osądzać, ale uznałem jako fakt, że nie zapłacili i nie odbierali tel - więc sprawa nieczysta

 

Nie byłem na zlocie. Nie dziwie się reakcji, ale można to było rozegrać inaczej, nie wiem, założyć wątek, napisać co się stało, i oczekiwać publicznego wyjaśnienia, a przekaz był jasny.

 

nie wiem, jakie masz zasady, ale ja staram się zawsze, aby z każdym rozliczyć się uczciwie. Jeżeli mam zapłacić kasę do dnia X, a wypadnie tak, że nie uda mi się zdążyć, to są od tego telefony, czy choćby w tym wypadku kontakt przez PW/GG.

 

Przepraszam, a czy ja kogoś tu obrażam, albo coś robie nie tak że raczysz podejrzewać mnie o takie samo zachowanie jak kolegów Waxa i Nawrotka? Nie wiem, znamy się osobiście? Skąd Ty wiesz jakie ja mam zasady?

 

Wojtekkrakow a słyszałeś o sądach 24h?

Poza prawem są też obowiązki. A ich obowiązkiem było zapłacenie! Nawrot odrzucił czy nie odebrał połączenia to już jego brocha. Nie zostawił żadnego śladu, informacji tylko pokój został wyczyszczony a klucz zostawiony na klamce. Co chcesz tu wyjaśniać?

 

Zasady były jasne jak wieczorem Nawrot dostał info w knajpie, że się rozliczamy. Najpierw było hura a później rozliczymy się rano. Tym czasem rano już go nie było. Jaki cel miało by wyciąganie od nich wyjasnienia, co byś się chciał dowiedzieć?

 

To po co było publiczny wątek i sonda i otwarta dyskusja? Trzeba było napisać temat "uwaga oszuści" dla przykładu żeby wszyscy widzieli. Otwieracie wątek, pytacie się ludzi co sądzą, a tak naprawdę otworzyliście wątek pt " publiczny lincz". Po za tym po co ten wątek skoro nie tolerujecie nikogo kto się z Waszym działaniem nie zgadza? To jest dyskusja? Albo po Waszemu albo nie ma dyskusji, tak to odbieram. Sąd 24h, no pewnie, a ile jest sposobów rozstrzygania winy tego nie wiem, nie jestem prawnikiem, ale każdy ma prawo się wypowiedzieć. Nie może być tak, żeby z taką swobodą każdy mógł przylepiać tabliczkę "oszust" w zasadzie przed czy w trakcie rozwiązania sprawy. Nie poszanowaliście ich prawa do obrony, z góry zakładając już jak się zakończy. I nie ma znaczenia fakt, że okazało się mieliście racje.

Po za tym dlaczego traktujecie mnie jakbym bronił ich występku w kółko cytując czy przytaczając ich zachowanie?

Przecież to oczywiste co się stało, nikt tego nie pochwala. Powtórzę, nie podoba mi się tylko to że zanim cokolwiek się wyjaśniło, już daliście sobie sami odpowiedź. W ogóle cała ta dyskusja z mojej strony jest widzę nie potrzebna, bo nie tolerujecie nawet tego, że znalazł się ktoś, kto nie popiera takich metod. Dlatego wyłączam się dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...