Skocz do zawartości

[rama] zmiana z radon zr team na spec rockhoper


rav77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich rowerowo,jestem tutaj nowy więc liczę na pomoc.Obecnie ujeżdżam Radona zr team only 18" +reba 80mm przy wzroście 170 cm.Nie czuje się jednak komfortowo ze względu na zerowy niemal przekrok i geometrie (mam wrażenie że oprócz mojej ogromnej wagi 105 kg dodatkowo geometria jest moim wrogiem na podjazdach)Wiem,wiem nie mam budowy ściganta,ale daje radę :( Poprzednio na maximie(od zasada rowery) i rst 80mm czułem sie dużo lepiej,jednak kupiłem radona po wyeksploatowaniu maxima.mam okazję kupić rame speca ROCKHOPPER'a 17" 08 z z dolnym prowadzeniem przerzutki.Moje pytanie to czy jest faktycznie duża różnica (na niekorzyść jak się domyślam)w użyciu opcji dolnego ciągu i czy z rebą 80 będzie dobrze śmigać w xc i turystyce (geometria itp).rozmiar mam nadzieje też da się odczuć na plus(to tylko 1 cal ale rura górna przy podsiodłowej styka się nisko)Bardzo proszę o podpowiedzi i sugestie.Dzięki i pozdro Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze mniejsza rama lepsza bedzie, 17 to chyba max przy twoim wzroscie zalezy tez od dlugosci nog. mozesz ustawic rebe na 100mm , do turystyki lepiej by sie to sprawowalo. sprawdz sobie na jakiej wysokosci jest gorna rura w specu i czy 17 nie bedzie jescze za duza. bo nie kazda 17 17tce rowna. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz.dziś robiłem przymiarke do takiego speca,jeden cal to faktycznie nie wiele.rura górna jest faktycznie niżej łączona z podsiodłową ale w samym przekroku już ta różnica nie jest taka duża.zestaw przymiarkowy miał tore100mm i tu męczy mnie kolejna kwestia:czy montując rebe80mm spowoduje to obniżenie główki ramy o 20mm(taka jest różnica skoków tych amorów) względem zestawu z 100mm torą,czy wysokość będzie taka sama a różnica skoków jest spowodowana tylko budową wewnętrzną amortyzatorów i ich wysokość (długość) pomimo 20mm różnicy skoków jest taka sama? troche to skomplikowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks Rulez.Właśnie to chciałem wiedzieć.poszperałem troche i znalazłem że wysokości tych amorów są różne ok 25mm różnicy.mam nadzieje że spec podoła z 80mm, jeśli nie to zkapiszonuje na 100.ciągle się jeszcze zastanawiam nad tą ramą ale szukałem rozglądałem się i nic mi nie podeszło.może merida mats albo scott scale.no saint angel całkiem całkiem i fajna mógłbym dopasować rozmiar spokojnie ale obawiam się jej wytrzymałości.a ten spec fajowy i ma być w dobrejpozdro cenie.mieskam w Norwegii i na tutejszej giełdzie zdarza się wyrwać fajowe graty za dobrą kase.obecnie np scot scale 30 carbon za ok 2000pln i giant anthem 1000 z damperem w superstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można można!koleś miał do sprzedania początkowo za 4000koron norweskich(ok 2000pln).rozmawiałem z nim i powiedział że to cena wyjściowa (nie aukcja a zwykłe ogłoszenie na stronie) a odda tą rame osobie oferującej najwięcej.po 2 tygodniach rura mu zmiękła bo pewnie nikt nawet nie dzwonił i już było 3000nok(1500pln).przy ostatnim mailu krzyczał 2000nok i dobrą cene nasztyce eastona carbonową.póżniej sam do mnie napisał,że jak jestem zainteresowany jeszcze tą ramą to z ze sztycą nie więcej niż 2000nok i na pewno sie dogadamy.anthem był alu z 2006(?) roku używka.podejrzewam że ciągle go jeszcze kisi.zdarzają się okazje,bo tu reaczej jest słabe zainteresowanie rynkiem wtórnym.są też przegięcia w drugą strone gdzie ktoś w sezonie kupił rower w pełnej cenie a zimą chciał go opylić tylko troche taniej a sklep miał 50% wyprzedaż więc byłby to słaby deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem cena była miażdżąca,ale ja mam jakąś awersję do fulli.jakoś nie mogę się przekonać do tych wszystkich systemów.mam wrażenie że im więcej zawiłych patentów tym więcej problemów.na pewno jednak wygodą przewyższają hardtaile.już kupiłem tego speca,ale dostanę go dopiero za jakiś czas bo musi do mnie dojechać z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie!Rama już do mnie dojechała.Miszkam w Norwegii i muszę znalezć tu magika który przełoży mi korbe xt ze starej ramy do rockhoppera.Przełoży szybko i zamontuje blaty po właściwej stronie bo z nimi to różnie ;) .Boje sie samemu za to zabierać bo potrzebny jest klucz dynamometryczny a bez niego tak na oko to można diabła narobić.(BTW koszt takiej akcji to prawie koszt nowej korby) A tak przy okazji na allegro mnie oświecili że rama rockhopper to rama klasy cenowej 3-4 tyś(???!!!) :) hm,chyba czegoś nie wiedziałem,albo poprzedni właściciel nie wiedział co sprzedaje ;) .taki żart,czego się nie robi żeby pozyskać klienta... link do ogłoszenia :http://allegro.pl/item659436193_specialized_rockhopper_stan_igla.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...