Skocz do zawartości

[9744g] Merida Matts Pro HFS by roswell


roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt do wyścigów:

Merida Matts Pro HFS

 

Będzie używany tylko do wyścigów XC i maratonów, przebieg roczny 1500-2000km. Do wagi dochodzą jeszcze rogi, koszyk na bidon i licznik, waga z dodatkami zamyka się w 10kg. Ważę 65-67 kg, mam 183 cm wzrostu. Rower na lekkich oponach ważył 9300g, podaję wyścigową specyfikację wyścigową:

 

Brake (Front): Avid Juicy Carbon 2008 + adapter PM/IS 294g

Brake (Rear): Avid Juicy Carbon 2008 + adapter PM/IS 314g

Brake rotors: Dartmoor Nano 160mm 166g, adapters CL-IS - 80g

Cables: Alligator I-Link 48

Cassette: Shimano XT CS-M760 11-32, w/ alu lockring 252g

Chain: Shimano XTR CN-7701 106 links 266g

Crankset: Shimano Deore XT FC-M760 with bottom bracket w/alu bolts, , 32T ? 844g

-Outer Ring: Specialites TA Chinook 44T

-Middle Ring: Truvativ Alu7075, 32T

-Inner Ring: Shimano XT, 22T

Derlr (Front): Shimano XTR FD-M960, 34,9mm, TopSwing w/alu bolts 126g

Derlr (Rear): Sram X.9 long alu cage 222 g

Fork: Rock Shox Sid Team ?07 + poplock with Alligator housing, 19,5 cm steerer 1406g

Frame: Merida Matts Pro HFS 2006 20" w/hanger, w/o bolts 1670g

Grips: Author AGR-F136 cut to 70mm 16g

Handlebar: Pro Hi-Comp Carbon 560mm 25,4mm 116 g

Headset: FSA Orbit Z (semi integrated) w/o top cap 76g

Pedals: Crank Brothers Eggbeater SL 268 g

Seat: Selle Italia SLR TT 135 144g

Seatpost: Smica 31.6x350mm w/steel bolts 234g

Seatpost clamp: BBB The Strangler 34.9 stock, w/steel bolt 22g

Shifters: Sram X.0 w/ alu bolts, w/ Sram Rocket grips 166g

Skewers: Soul-Kozak Edge 66g

Stem: Ritchey WCS 100mm 25,4 w/ steel bolts 106 g

Tire (Front): Continental Explorer ProTection 2,1 542 g

Tire (Rear): Continental Explorer ProTection 2,1 534 g

Top Cap: FSA w/alu bolt 10g

Tubes: NoTubes RimStrips, NoFlats sealant 226g

Wheel Front: 700g

-Hub: Shimano XTR HB-M975, 32h,. CenterLock

-Rim: DT XR 4.2 disc, 32h

-Spokes: DT Revolution 2.0-1.5

-Nipples: DT alu blue

-Rim tape: Isolation Tape

Wheel Rear: 830g

-Hub: Shimano XTR FH-M975, 32h,. CenterLock

-Rim: DT XR 4.2 disc, 32h

-Spokes: DT Revolution 2.0-1.5

-Nipples: DT alu blue

-Rim tape: Isolation Tape

 

Razem: 9744g

 

obraz058l.th.jpg

 

obraz057h.th.jpg

 

obraz056dzy.th.jpg

 

obraz055s.th.jpg

 

Wszystkie propozycje, rady, komentarze mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej Meridy nie było przypdkiem w Kątach tydzień temu?

Jak sprawują Ci się revo z tarczami? Ciągle waham się miedzy nimi a Compami.

Ogólnie fajny rower, jeśli to Meridka z Kąt to dla mnie jedyny minus to pancerze które wpadaja w róż :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek, dobrze widziałeś, byłem w Kątach tydzień temu.

Póki co nie odczuwam braku sztywności, nic nie pękło, lecz oba koła mają lekkie bicie.

Moim zdaniem jak ważysz do 70, możesz bez obaw stosować Revo.

 

Niestety i śrubki i pancerze wpadają w róż, nie było to zrobione specjalnie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koszyk na bidon, jakiś ładniejszy i lżejszy byś tam zamontował :D

+ Drugi komplet lepszych gum na starty {może kombinacja Rocket Ron przód i Racing Ralph tył}.

Dla mnie maszyna jest przednia, świetnie złożona i bardzo estetyczna, waga również powala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony - sporo do zejścia, Mezcale 1.9, RR, Ron itp czyli gumy na których da się normalnie jeździć a równocześnie cieszyć się z dobrej wagi :D

Może pomyśl o sztycy robionej przez Mack'a? Cena niezła a masz nietuzinkową, piękną rurkę o bardzo dobrej wadze :D

 

Ogólnie świetny rower, osobiście nie pasują mi do niczego te czerwone pancerze - jakieś czerwone dodatki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rowerze sa zamontowane opony ktore NADAJA SIE do scigania, wiec nie widze sensu zmiany na jakies papierowe oponki, ktore sa tylko po to by waga w projekcie byla nizsza. Takie opony nie daja zadnych wymiernych korzysci, gdy ktos uzywa rower do ostrego scigania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? RR nadają się właśnie i do jazdy codziennej i do ścigania, a obecne Continentale - mimo że "protection" to i tak się niedługo zedrą. Kupowanie opon dla zbicia wagi w tabelce to moim zdaniem głupota, tak samo jak opony które w 1500km są już ponad połowę zużyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie opony typu RR czy rocket ron nie nadaja sie do scigania, zwlaszcza jesli ktos walczy o dobra pozycje. Ale to jest tylko moje zdanie i nikomu go nie narzucam. Kazdy orze jak moze :D Ja juz sie wyleczylem z opon ponizej 500g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli waga istotna to oczywisty i najtanszy manewr to opony + plyn moze byc lzej ponad 300g

rowerek prezentuje sie ciekawie, z komponentow trudno cos ruszyc bez wiekszych inwestycji

 

OT

A ja sie wyleczylem z opon powyzej 500g...

tomeks chyba z tymi papierowymi oponkami to troche przesadzasz, nie tylko w tym watku....

 

Adik no stary jak 300g lzej na kole nazywasz glupota to bez komentarza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś. Jestem przeczulony do ultralekkich opon - czytaj Furious fredy/larseny/flyweighty itp cieńkościenne wynalazki. Racing Ralpha uważam za dobrą i wytrzymałą oponę bo sam taką użytkuje. Posiadam też slicki i znam wpływ masy opon na osiągi roweru. Nawet różnica 100 gram na kole jest odczuwalna, ale jeśli ma się zapłacić przykładowo 130zł za oponę 380gram i przejechać na niej 1500km i do kosza, a zapłacić 80zł za tą samą tylko o wadze 480g i przejechać 2 razy tyle to wybór jest prosty {mniej wycieniowana}. Btw. Już nie offtopujmy, mamy przecież dyskutować nad tytułową Meridą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

Racing Ralpha uważam za dobrą i wytrzymałą oponę

co ty nie powiesz hahaha :D moja po 1k była w połowicznym stanie a na NN po 1.5k ledwo widać że jest używany i w tym polowa to miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1415chris Moze mamy inne wyobrazenie na temat roweru do scigania. Ja poprostu juz przeszedlem przez lekkie opony ( i nie chodzi mi o maxxlite czy flyweight itp ) i wiem, ze takie opony sie nie sprawdzaja, przynajmniej w moim wypadku, a uwierz mi, ze rower nie sluzy mi do jezdzenia do sklepu. No ale kazdy zrobi jak zechce :D

 

I wcale nie chce nikogo przekonywac do mojej teorii :P Poprostu takie mam zdanie na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ja dorzuce swoje 3 grosze na temat opon. rocket rony sa obre ale na XC a nie na maratony po gorach. ja teraz zmienilem rocket rony na strae nobby nicki. powod 2x w gorach i 2x pocienta opona i mleczko niedalo rady uszczelnic. i nieukonczony boguszow ;/ wlasnie przez roro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adik

Aktualnie jest Specialized Rib Cage Pro, ten Zefal poszedł do szosy :)

Drugiego kompletu opon nie będzie bo ściąganie Tubeless Kitu jest czasochłonne i problematyczne, a drugi komplet kół podobnej klasy to duży koszt.

 

"Kupowanie opon dla zbicia wagi w tabelce to moim zdaniem głupota, tak samo jak opony które w 1500km są już ponad połowę zużyte" - jeżeli chodzi o kilometry wyścigowe, a do tego przewidziany jest ten bike to byłbym bardzo zadowlony z opony która wytrzyma 1500km, czyli w zasadzie cały sezon :D Jednak to wcale nie takie proste.

 

miskov17

J.W.

Miałem już Racing Ralphy i je sprzedałem, gdybym miał dętki to bym ich używał, a tak to nie chce mi się tego ściągać.

Sztycę zmienię, ale zraziłem się do takich nietestowanych samoróbek i będzie to coś sprawdzonego: WCS Carbon, Easton, Thomson, koniecznie <200g i bezpieczne jarzemko.

 

W rowerze prawie wszystkie śrubki zostały wymienione na czerwone, do tego m.in.pokrętło na klamach, logo manetek są czerwone.

 

tomeks

Mogę się z Tobą zgodzić ale jeżeli mówilibyśmy o Furious Fred, Flyweight.

Racing Ralph, Geax Mezcal jak najbardziej nadają się do ścigania. Zobacz na jakich gumach ścigają się w Pucharze Świata w XC.

 

Adik

Wersja Protection różni się wzmocnionymi bokami, czołowa powierzchnia opony jest taka sama jak w innych modelach.

Aktualnie tylna jest już dość mocno zużyta. Wybór padnie najprawdopodobniej na Geax Saguaro, więc rower jeszcze przytyje.

 

 

1415chris

Zauważ, że tu są opony + płyn :D

Niestety tu jest ból, że chciałoby się wiele rzeczy pozmieniać, a każda sensowna zmiana to już znaczy koszt.

 

 

Widzę, że temat zaczął się na dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racing Ralpha uważam za dobrą i wytrzymałą oponę

co ty nie powiesz hahaha :D moja po 1k była w połowicznym stanie a na NN po 1.5k ledwo widać że jest używany i w tym polowa to miasto ;)

 

Może nic nowego nie wniosę, ale mam model 2008 i 1.5kkm przejechane, bieżnik w stanie około 65% jest. Nie ścigam się i nie użytkuje opony tylko w terenie.

NN nie miałem także się nie wypowiem.

Roswell - zgodzę się z tobą że zamiana na drugi komplet opon przy tubeless to nie jest zbyt łatwa ani przyjemna sprawa, nie doczytałem tego że masz bezdętkowy system teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem model 2007 i jeżeli chodzi o trwałość nie miałem żadnych zastrzeżeń, jej żywotność to ok 5000km (teren + szosa) więc całkiem nieźle moim zdaniem.

 

Tyle, że kilka razy ją przeciąłem na kamieniach (2-3mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłaby lepsza, ale nie produkują takiej, 18" z kolei była definitywnie za mała.

 

Przyszła rama będzie już 19", choć nie zapominajmy, że liczy się przede wszystkim długość górnej rury, i ew. przekrok, a nie to co producent podaje jako wielkość w calach.

 

Z piwotami może być ciężko, każdy klucz jaki próbowałem nie leży prawidłowo i się obsuwa. Przejdę się po serwisach, może sobie dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...