Skocz do zawartości

[mp3] Jaki odtwarzacz na rower ?


socha

Rekomendowane odpowiedzi

Creative Zen Stone albo iPod Shuffle 2Gen to na pewno dobry wybór dla osób, które cenią sobie mały odtwarzacz. Mimo wszystko myślę, że praktyczniejszy odtwarzacz będzie taki, który będzie miał wymienne baterie (AAA). Niezależnie od stanu naładowania akumulatorka można brać odtwarzacz i dodatkową sztukę akumulatorka ze sobą. Przy wbudowanym akumulatorze trzeba zawsze pamiętać, żeby był naładowany. Z takich odtwarzaczy polecam tak jak ktoś wcześniej Creative TX SE. Jest mały i w zupełności wystarczy do jazdy na rowerze. Cena? Śmieszna. Na allegro można się zmieścić spokojnie w 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe co do opcji to wiem ze zaczyna na tym na czym sie skonczylo i jets tez losowa kolejnosc, pozatym nic wiecej nie znalazlem ;)

Bateria trzymie ok 4h ciaglego sluchania.

 

Edit. Gucio ma racje trzeba zawsze pamietac zeby aku bylo naladowane, bo inaczej mozemy jezdzic bez....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę z telefonem jako mp3 z kilku powodów. Po pierwsze, mam telefon i mp3 w jednym urządzeniu, nie muszę chować wszystkiego po kieszeniach i martwić się żebym niczego nie pogubił, jak ktoś zadzwoni, to mogę sobie swobodnie rozmawiać przez zestaw słuchawkowy. Jednak priorytetem w tym wszystkim był aparat, który nie jest najgorszej jakości i coś tam po zrzuceniu na kompa widać ;) Korzystam z SE D750i. Do obsługi całego odtwarzacza mp3 służą 3 przyciski i przez koszulkę (trzymam telefon w tylnej kieszonce oczywiście) spokojnie da się wszystko zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu. Otóż szukam słuchawek właśnie typu "pchełki" czyli guma i douszne w cenie od 50 -100zł.

Będą one grały na tym telefonie http://www.allegro.pl/item625918827_samsun...usic_phone.html który posiada rewelacyjną jakość dzwięku {mam porównanie} i

zastąpią oryginalne słuchawki http://www.allegro.pl/item630172099_aep407...l760_omnia.html

Słuchawki te naprawdę dobrze grają {głęboki bass + dobre jak dla mnie pasmo przenoszenia} ale domyślam się, żę może być lepiej.

Żeby poczuć różnicę wolałbym coś lepszego od EP630, ale żeby nie płacić za nie więcej niż 100zł. {bo się mogą zgubić, przerwać itp.}.

Używane będą na codzień + rower, także niech nie będą full izolujące. Jakieś propozycje macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam telefon w tylnej kieszonce oczywiście

 

Z tym to bym uważał. Ja też tak trzymałem telefon ale po jakimś czasie zaczął wariowac. Przyciski zacinały się po jeździe, niektóre nie działały przed dluższy czas. Człowiek bądź co bądź poci się i elektronika się wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja osobiście uważam, że te pchełki to najbardziej idiotyczny pomysł na rower.

różne rzeczy się zdarzają, a pchełki tłumią dźwięk z zewnątrz... no cóż, nawet w lesie na drodze jakiejś może jechać samochód.

 

 

Dołącze się do tematu. Otóż szukam słuchawek właśnie typu "pchełki" czyli guma i douszne w cenie od 50 -100zł.

 

Chciałbym tylko sprostować, bo z tego co rozumiem, to napisaliście, że słuchawki typu EP-630 to tzw. pchełki. EP-630 to są słuchawki dokanałowe, a "pchełki" to np. takie słuchawki.

 

Mathew, domyślam się, że trzymanie w tym miejscu telefonu nie służy mu pozytywnie, ale po prostu nie ma bardziej praktycznego miejsca. Plecak odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam pasuje jak mi sansa dynda na philipsach ;-) Wygodne to bo daleko ręką nie muszę sięgać do odtwarzacza, przez koszulkę spokojnie wszystko zrobię, osobne aku od telefonu, lekkie, świetna jakość dźwięku po lekkim podbiciu góry i środka.. jedyny minus to to że jakiś sprytny poprzedni użytkownik wepchał jakiegoś chinskiego jacka i trochę go "rozepchał", teraz słuchawki siedzą tak średnio pewnie ;P Telefon.. hmm.. zamierzam w razie potrzeby wozić tel z gpsem i jeszcze jakby miał działać w tle mp3 to po godzinie bym miał po baterii :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko sprostować, bo z tego co rozumiem, to napisaliście, że słuchawki typu EP-630 to tzw. pchełki. EP-630 to są słuchawki dokanałowe, a "pchełki" to np. takie słuchawki.

 

Mathew, domyślam się, że trzymanie w tym miejscu telefonu nie służy mu pozytywnie, ale po prostu nie ma bardziej praktycznego miejsca. Plecak odpada.

 

Dzięki za poprawienie mnie. W takim razie szukam dokanałowych do 100zł :)

Ja również trzymam telefon w tylniej kieszeni, a bardzo często w krótkich spodenkach i nie miałem jeszcze z działaniem jego żadnych problemów. :)

Ps. Mi fully charged battery trzyma na ok 20h słuchania muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wczoraj kupiłem Sony Sports Pack

http://www.jellydeal.co.uk/SONY-nwze436f-4...rmband-case.htm

https://www.comwales.com/eshop/product.php?productid=81201

Dziś testy na rowerku zrobiłem ( z deszczem) i jest miodzio słuchawki mega przyjemnie leżą na uszach nie ma z nimi problemów jak na mp3/4 ma bardzo ładny wyświetlacz i przyjemnie gra do tego 45godzin grania muzyki na 1 ładowaniu, jak na razie jestem zadowolony z zakupu do tego guziki są tak zrobione, że w rękawiczkach (pełnych) można spokojnie operować urządzonkiem.

 

Zestaw w Sony LifeStyle kosztuje 419zl w saturnie 349zl, w tym pierwszym można dokupić silikonowe etui wtedy bez obaw można śmigać w większym deszczu przez dłuższy czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim za ~30zł to Ep630 nie będą oryginalne, na oryginalne to przynajmniej jeszcze raz tyle trzeba.Sony Ex85 są dobre,za ok.100zł to raczej najlepszy wybór chyba że bierzemy używki pod uwagę.

Co do odtwarzacza to sam jestem na etapie poszukiwań,mam Itoucha ale jest za duży na rower.Mam również Nano 2g w domu ale ten też się raczej średnio nada,myślę nad Shuffle ponieważ przyzwyczaiłem się już do Itunes,a na rowerze to i tak jakość dźwięku najważniejsza nie jest imho.Fajny jest już wyżej wspomniany Clip,mały i jak na swoje rozmiary to b.dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i przyszedł czas na zmianę poczciwego Clipa od Sansy na coś lepszego, nowszego i co ważne innego.

Po głowie chodzi mi iPod Nano 4/8GB 4 generacji i w sumie jestem na niego zdecydowany. Czy ktoś z forumowiczów go ma ? Chętnie bym się dowiedział jak wygląda jego użytkowanie w praktyce, bo po przeczytaniu kilku recenzji w necie stwierdziłem, że połowa z nich jest sponsorowana i niemiłosiernie zachwala produkt Apple, a inne znowu jadą go po całości i piszą, że nie wart jest swych pieniędzy. Sprzęt początkowo byłby używany ze stockowymi słuchawkami, potem chciałbym dokupić coś lepszego.

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje do 550zł to jestem otwarty, ale ważne jest uzasadnienie swojej propozycji.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rower to tu akurat chodzi w najmniejszym stopniu. Clipa mam na rower, jest na tyle "dojechany", że go nie sprzedam a i pojemność ma w sam raz na rower - 2GB. Jest malutki/leciutki, gra dobrze a i sterowanie nawet przez koszulkę rowerową to żaden problem..:002:

 

iPod raczej na co dzień, do autobusu - jak to się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biedronce w wyprzedaży można dostać za 50 pln odtwarzacz creative ZEN 2gb, taki jak na tej aukcji: http://allegro.pl/item689831750_nowy_mp3_c..._gb_czarny.html ładowany przez usb, (3 godziny ładowania -> 20 godzin odtwarzania muzyki), co ciekawe ma wbudowany głośnik (ale nie ma co liczyć na dobrą jakość dźwięku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...