Skocz do zawartości

[forma]Nagły spadek formy po tygodniu jeżdżenia.


muszka

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodniu w miarę intensywnej jazdy (ok 50-60 km. dziennie) dzisiaj nastąpił nagły spadek formy.

Nie wiem czym to jest spowodowane - miałem problem z przejechaniem 8km w miarę prostej drogi, mięśnie po chwili jazdy "drżały" i czułem się wykończony jak po wielogodzinnym treningu. Nie wiecie czym to jest spowodowane? Nie jeździłem ani jakoś dużo ani ostro - głównie drogi raz pod górkę raz z niej.

 

 

Przepraszam za głupie pytanie jeśli takie zadałem ale jestem nowicjuszem w kolarstwie i swoją przygodę na dobrą sprawę zacząłem jakiś miesiąc temu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż - wcześniej mało co jeździłem a teraz chciałem popracować nad kondycją no i spodobało mi się kolarstwo :wacko:

Odpoczynek - 1-2 dni wystarczą?Chciałbym jak najszybciej wrócić do jeżdżenia bo bez tego praktycznie nie ma co robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja! Mięśnie najmniej potrzebują dnia odpoczynku, dlatego też, jazda co drugi dzień mogłaby pomóc.

Do tego dieta, trening - zarówno rowerowy jak i siłowy, rozwijający poszczególne partie mięśni, ale to juz temat na inną bajkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej. Daj odpocząć organizmowi. Na początku przygody z kolarstwem najłatwiej zrobić sobie krzywdę. Każdy chce wtedy: dalej, szybciej, mocniej. A to nie o to chodzi. Tak samo jak ważny jest trening tak samo ważna jest regeneracja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...