Skocz do zawartości

Gary Fisher MTB Club !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Również się zapisuję z moim GF Wahoo z 2009 roku :)

 

Mam tylko jedno pytanie, ponieważ to mój pierwszy rower z geo Genesis 2, chciałbym wiedzieć czy mogę zmienić amora (mam teraz lichego XCM'a) na dowolny model. Czy nie zmieni się wtedy prowadzenie czy coś w tym guście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam FAQ producenta na którym można znaleźć na przykład to:

 

"Q. Do I need a G2 fork on a "new" G2 bike?

 

A. While Fisher's new G2 offset forks are redefining the way that mountain bikes handle on the trail and elevating off-road performance to a new level, a G2 fork is not required for the new model Fisher frames. For example, if you were to compare the head tube angles of the "old" Fisher Cake model and the "new" G2 Fisher HiFi, they are as follows:

 

Cake = 69.5 degree

 

HiFi = 69.7 degree

 

Those angles are virtually identical; what this means to a Fisher riders is that if they are replacing their Cake frame with that of the new HiFi, they will get the same handling characteristics that they have always had with their Cake on their new HiFi by using the non-G2 fork from their Cake on their new HiFi. They will also get the added bonus of a much lighter chassis, Pressed Cartridge Pivots, and updated rear suspension."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy pomóżcie w wyborze amora do geometrii Genesis

 

dostałem ramę

 

Gary Fisher Pirahna disc model 2008 zielony

 

doradźcie jakie amory będą grały z tą geometrią, tylko żebym nie musiał domu zastawić :D

 

i proszę o pomoc przy sterach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeszcze zdążyłem :P

Też własnie dołączyłem do grona posiadaczy GF. Moja Piranha już po pierwszych jazdach. Wrażenia pozytywne. Świetny rower, może nie najszybszy, ale w terenie radzi sobie znakomicie :) Jestem przeciwnikiem podpinania się pod Treka, lepiej zostawić, póki wciąż jeżdżą oryginalne fiszery :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

W zeszlym tygodniu zakupilem rower TREK/GARY FISHER Marlin 29er.

 

Zastanawiam sie, czy ten rower rozni sie jakos od klasycznego GF? Z tego, co sie zorientowalem to TREK przejal marke GF i rowery GF wychodza teraz z jego logo. Czy to cos zmienilo wzgledem samego roweru, czy to jest nadal klasyczny GF, tylko ze dodatkowo z plakietka TREK?

 

Na marginesie, na ramie geometrii GF 29er jezdzi mi sie dobrze, a ogolne spostrzezenie to ze dynamika jazdy ulegla wyplaszczeniu w porownaniu do klasycznego 26er...

 

Link do postu ze zdjeciami maszyny Merlin 29er 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się dołączam :rolleyes:B)

Zastanawiam sie, czy ten rower rozni sie jakos od klasycznego GF? Z tego, co sie zorientowalem to TREK przejal marke GF i rowery GF wychodza teraz z jego logo. Czy to cos zmienilo wzgledem samego roweru, czy to jest nadal klasyczny GF, tylko ze dodatkowo z plakietka TREK?

Gdy w zeszłym roku Trek przejmował Gary Fishera wszyscy się zastanawiali czy GF przepadnie podobnie jak Klein.Wielki brat Trek pożarł GF,który przestał być samodzielną marką,ale na szczęście rowery są sygnowane z logo Trek'a jako "Gary Fisher Collection". :bye2:

Gary Fisher wypowiedział się o tej zmianie „To ma sens. Wspólnie z Trek'iem od 1996 roku tworzyłem markę Gary Fisher. Teraz mogę realizować swoje pomysły w największej marce rowerowej na świecie. Lepsze rowery i więcej jeżdżących na nich ludzi – kocham ten pomysł”. :angry2: Czy żeczywiście to wyjdzie na zdrowie tej legendarnej marce ,to się z czasem okaże! :oB)

Tymczasem Trek bardzo zgrabnie wpasował się ofertą "Gary Fisher Collection"w swoją ofertę. Rowery te są jedynymi na 29' kołach i wykorzystującymi geometrię G2. :thumbsup: Jednak jak dla mnie zakończenie działalności GF jako samodzielnej marki powoduje nieciekawe uczucie końca jakby nie było jednego z rozdziałów historii MTB.

Tutaj linki do zapoznania się;

The Gary Fisher Collection - See the new bikes at Trek Bikes »

®Ewolucja, czyli tajniki geometrii Genesis 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...