Skocz do zawartości

Gary Fisher MTB Club !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Podłączam się do klubu i od razu mam pare pytań :)

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem czarnego GF Wahoo z 2006roku (genesis 1), ale pękła mi podręcznikowo rama :)

Obecnie dostałem na gwarancji taka http://cyclepath.ca/shop/images/trek-wahoo_blackblue.jpg

, czyli genesis 2. I tak czytam i czytam i sam nie wiem :huh:

Czy do tej ramy powinny byc kola 29", czy mogą zostać 26" z G1?

Czy amortyzator moze byc z G1, czy powinien byc z G2-ktorego wlasciwie nie ma jak kupic?

Czy przy przerzuceniu poprzednich czesci z G1 do G2 bedzie jakis dramat, czy mozna smialo to skladac i normalnie jezdzic?

Jezdze w roznym terenie od ulic po góry.. i raczej dużo

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama którą dostałeś w zamian to oczywiście nowy model Wahoo z geo.G2 i jest to rama do do kół 26".Amor rzecz jasna powinien być z nowszą geometrią czyli zwiększonym offset'em 46mm(51 mm dla 29",G2).Offset46 stosuje się do G2 do ram z kołami 26". B) Jak sam zauważyłeś bardzo trudno taki kupić. :( W sumie od biedy można zastosować stary amor(offset 38mm)jak wyraził się w tej kwestii sam Gary,ale wtedy nie będzie to "prawdziwe" G2.

Zastosowanie gratów ze starego roweru nie ma tu nic do rzeczy,więc śmiało można montować. :thumbsup: Pozdro.

WAHOO

TREK(Gary Fisher Collection)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam jeszcze jedno pytanie do Was, bo pewnie najlepiej bedziecie zorientowani :)

czy ta rama, ktora dostalem jest juz poprawiona? chodzi mi o to, czy te juz nie pekaja tak jak te pierwsze?

pytam, bo mam uraz psychiczny i zamiast cieszyc sie jazdą, caly czas sie patrze na rure podsiodlowa, czy przypadkiem mi nie peka... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura podsiodłowa wygląda z zdjęcia na zmienioną.

Jest chyba krótsza i po złączeniu z górną rurą jest chyba trochę zwężona, ale to tak na oko co widzę i porównuję z GF Wahoo'06

 

A co do pękania to co się przejmujesz, ja się też kiedyś martwiłem ale doszedłem do wniosku że po coś jest na dożywotnia gwarancja, zawsze jest szansa na nówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie tym ,tez mamm rame w geo G2,rama przejezdziła kilka maratonów pod poprzednim włascicielem,ja tez jej nie oszczedzam(góry) i nic sie nie dzieje-jedynie sztyce mam długa 400mm ,czasami jednak sobie mysle ze przydałoby sie troche wiecej skoku -apetyt rosnie w miare jeżdzenia :icon_mrgreen: (ech gdyby była zbedna kasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...