Skocz do zawartości

[wybór korby]tanio i lekko/drożej lepiej?


Elo78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nosze sie z zamiarem wymiany mojej korby tuvativ firex gxp , ze względu na nieopłacalny suport (koniecznosc kupowania całego pakietu przy wymianie) i tej gigantycznej szpary między prawym ramieniem a miską.Rower bedzie rozebrany w celu kuracji odchudzającej i niektóre cześci do niego nie wróca wiec chciałbym też "zaatakowac korbe" .Chciałbym dokonac wymiany na jakąś korbe która będzie sztywna i lekkka (im sztywniejsza tym lepsza). Najrosądniejszym rozwiązaniem wydaje sie zakup kompletu SH lx bądź xt. Coraz cześciej jednak zastanawiam sie czy dałoby się znaleźc jakis fajny zestaw z dobrą wagą, opinia za małe pieniądze. Właściwie chodzi o ramiona i suport. Macie może jakieś pomysły? Dodam , że waże w sezonie 81-82 kg. Prosze o wyrozumiałosc apropo mojej nieprecyzyjnosci , jestem zielony w temacie korb. Będe wdzięczny za pomoc , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę Shimano i chcesz w miarę lekko i sztywno to XT 2008, ale nie wiem jakie to są dla Ciebie rozsądne pieniądze ?! I jaka waga jest według Ciebie "dobra" ?! musisz sprecyzować, bo nikt tutaj wróżką nie jest.

Shimano poszło 30-40% do góry, także musisz się liczyć że kupując nowe (sklepowe) części tej marki wybulisz trochę więcej.

 

Sam jeżdżę na XT 08 i jestem super zadowolony, sztywne korby z całkiem niezłą masą. Na innych tego typu nie jeździłem także nie będę Ci wciskał kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa , apropo Lx , czy xt to miałem na mysli te starsze modele czyli do 300 zł , w przypadku taniego zestawu cos do 200 zł z suportem , waga do 800/850 , nie wiem czy się tutaj nie kieruje sloganem "takie rzeczy tylko w erze" dlatego zdaje się na wasze opinie , jak wspomniałem wcześniej jestem zielony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie rzeczy tylko w erze ;)

 

 

Rozumiem, że 3 blaty? SLX ma dość duży potencjał (waga ramion 590gr, dla porównania XT 580, LX 615) ale jest dość drogi. Sprzedałbyś oryginalne blaty, kupił Lasco/Boplight + największa kjustom Truvativ, alu śruby i zejdziesz poniżej oczekiwanych 850gr. Wątpię abyś zamknął się w 350zł ale masz w całości nowy sprzęt.

 

Można kupic LX M582 lub XT M760 ale ostatnio ludzie nieco przesadzają z cenami używek (>200pln). Także wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie chwalic ale ostatnio kupiłem korbe na allegro blaty stan bsb ramoina trochce pobcierane ale ok ;) na ISIS :) Shimano LX za 26 zł :) uzywke waga tej korby 630 :) + suport jakis kupiłem za 30 zł :) to mi wyszło 55 zł a waga korby 905 gram :) według mnie to była okazja dopiero ;) Radze szanownemu koledze poszukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupił Lasco/Boplight

To lepiej zostań przy oryginalnych, sztywnych i wytrzymałych zębatkach SLXa a nie tym papierowym syfie. :x Niestety miałem z nimi do czynienia i nie polecam, jeżdżę siłowo czyli głównie na blacie, a ten się giął jak plastelina. :x Zresztą nie tylko ja mam taką opinię o tych zębatkach, poczytaj na lb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem korby Shimano Deore SLX FC-M660 . Korba jest sztywna a przy tym lekka. Nie wiem ile kosztowała, gdyż dostałem ją w prezencie. Na bikestacji jest teraz dość ciekawa oferta. http://www.sklep.bikestacja.pl/product_inf...roducts_id=2097 Jeżeli chodzi o octalinka lub kwadrata to kumpel pare dni temu kupił Deorke na octalika. http://www.sklep.bikestacja.pl/product_inf...;products_id=55 Korba jest naprawde tania i lekka. Nie jest pewnie tak sztywna jak SLX ale za te pieniądze można śmiało brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, jak widać na jakiś czas porzuciłem zamiar lightowej korby jednak znów powrócił. Zdecydowałem sie na korbe lx w wersji ze zintegrowaną osią HTII , wersja 175mm do tego 2 zębatki od xt i jak budżet pozwoli to aluminiowe śruby plus najmniejsza zębatka od xtr-a. W przeszłości szlifowanie ramion w celu milszego dla oka zaokrąglenia kanciatych lkrawędzi. Mam tu takie małe pytanko: oś korby jest stalowa czy aluminiowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To lepiej zostań przy oryginalnych, sztywnych i wytrzymałych zębatkach SLXa a nie tym papierowym syfie. :x Niestety miałem z nimi do czynienia i nie polecam, jeżdżę siłowo czyli głównie na blacie, a ten się giął jak plastelina. :x Zresztą nie tylko ja mam taką opinię o tych zębatkach, poczytaj na lb.

 

 

Myślę właśnie jak obchudzić SLXa. Taką gazetę zamontował bym sobie chociaż jako pierwszy blat, którego prawie w ogóle nie używam, a co ze śrubami ?? Je też można wymienić chyba na coś lżejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę właśnie jak obchudzić SLXa.

 

Ja założyłem małą zębatke lasco alu, alu śruby do blatów (wszystkie) i blat suntour 74g (oryginalny szybko padł). Efekt końcowy to 846g z suportem.

Obecnie w sprawie korby mam inny plan. Szosowa ultegra 6603 z blatami 30/42. Dam znać jak kupie i poskładam to ustrojstwo. Wagowo powinno wyjść ~ 750g z suportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item750478864_race_face_north_shore_165mm_nowa.html

 

jesli ci sie nie spieszy to zapoluj na okazję z allegro :no:

 

powyzszy link jest do aukcji na korbe race face - w chwili gdy byla nowoscią kosztowała majątek - nie pamiętam dokładnie ile ale duuzo ponad 1000 zl. a teraz... :thumbsup:

na allegro dosyc czesto pojawiaja sie korby rf model turbine - na kwadrat lub isis. te korby to legenda mtb - super jakosc wytrzymalosc i waga.

 

korba ta to waga rzędu 420 gram. do tego wklad suportu kinex (maszynówki) to ok 250 gram. jesli dorwiesz tarcze na pięć srub to masz bardzo lekką korbę za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...