Skocz do zawartości

[model 3D] Części rowerower modelowane w 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Miecho87, dzięki, poprawię :wallbash: Proporcje i główne wymiary biorę z rzutów prostopadłych (w miarę możliwości, rzadko zdarzają się idealnie prostopadłe). Zbieram sobie całą masę dobrych zdjęć, żeby jak najlepiej uchwycić kształt obiektu i jego detale. No i jakoś to idzie ;)

Robert, dzięki wielkie za to zdjęcie! Miałem to dolne, ale 3 razy mniejsze :P Teraz będzie mi o wiele łatwiej i chyba najlepiej będzie jak zrobię pająk od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem w zeszłym semestrze zrobić jakiś mechanizm, który się"rusza" (taki wymysł prowadzącego). Zamodelowałem swojego I-Drive'a, tzn. samą ramę, ale bez skupiania się na szczegółach, chodziło tylko o to, żeby z wyglądu trochę przypominał ramę ;) Nawet chciałem zrobić dokładnie, ale za dużo roboty było z dokładnym mierzeniem wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to robione w SolidWorksie, więc technika modelowanie obiega od stosowanej przez Ciebie, ale podobna jest do funkcji typu wyciągnij, wyciągnij po ścieżce i tworzenia brył obrotowych, do tego zaokrąglanie, fazowanie i szyk liniowy i kołowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem czy nie odbiega :P Bo z softem do typowego modelowania miałem do czynienia dawno i dość przelotnie, a to bardziej inżynierskie jest i się inaczej nazywają różne rzeczy :P Modelować można wszystko, części rowerowe dość ciekawe na początek, a poza tym stosunkowo łatwo się je robi. Tą całą piastę zrobiłem np. wczoraj, w jeden dzień i to bez szczególnego przepracowywania się. Ale chyba nie umiałbym tak z wyobraźni czy zdjęć za bardzo, póki co muszę mieć się na czym oprzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miecho87, być może, nigdy nie miałem doczynienia z tym programem, ale wydaje mi się, że technika jest podobna :)

 

naped2fth.jpg

hi-res

 

naped2bth.jpg

hi-res

 

Pająk zmieniony, wózek gotowy (miałem trochę roboty, bo przednie ramię zrobiłem ze średniego, a tylne z długiego - w końcu jest długi wózek), dodany łańcuch (założony tymczasowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dużo.. Cztery lata ponad tam modelowalem (prototypy robilem) i takie babuny się trafiały w projektach, że śmiało mógłbyś uderzać ze swoimi pracami.

Masz jakieś fajne projekty w 3D?

Widzę że bardzo szybko pracujesz po tempie wrzucania rysunków. Mógłbyś mieć z tego jakąś kaskę. Kokosów tam nie zarobisz i za swoimi pieniążkami będziesz musiał troche podeptać, ale dobry projektant tak do 3k miesięcznie zarobi. No i zawsze to jakiś start i można sobie jedną z bardziej rozpoznawalnych firm na rynku w CV wpisać po studiach :)

Jak już się wyżywasz twórczo to może warto spróbować?

 

Kiedyś przychodził tam chłopak który badzo podobne prace mial w Cadach robione. Zapomniałem jak się nazywał i pomyślałem ze to może Ty :)

Ale on miałby teraz z 28 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko że na razie nie mam za bardzo czasu na robienie prac pod zlecenie (I rok studiów), ale kiedyś na pewno spróbuję. Bawiłem się w robienie wizek mieszkań i jakoś mi to wychodziło. A zarabiać zarabiam (niedużo, ale zawsze coś) - umieszczam swoje modele na turbosquidzie :)

Co do tempa - tu bym się nie do końca zgodził. Zawsze dziergałem w maxie, a ten projekt robię w rhino, gdzie jest zupełnie inna technika modelowania i sprawia mi to trochę kłopotów. Dlatego na pewno nie powiedziałbym, że robię to szybko - ktoś zaprzyjaźniony z nurbsami na pewno by to zrobił i szybciej i ładniej.

 

A co do moich projektów - większość moich ukończonych prac można zobaczyć na digarcie - zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor nie ma nic przeciwko to również zaprezentuje swoje modele :P

Wiele (5) lat temu robiłem swój ówczesny rowerek w 3dmaksie, ostatecznie wyszedł tak: >Klik<

Obecnie ucze się powierzchniówki robiąc kolejne części do roweru, póki co powstał mostek:

mostek.png

I klamka:

535_01.png

535_02.png

 

Powoli dłubie też ramke (własny projekt) ale sporo czasu z tym schodzi, poza tym bardzo ciężko zdobyć jakiekolwiek wymiary. Póki co całe złożenie wygląda tak: >film<

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Robie w NX, w porównaniu do rhino dość upierdliwy jeśli chodzi o nurbsy bo to program do zastosowań inżynierskich, rhino używa się chyba tylko do wizek. Obecnie próbuję zrobić bombera ale nie moge przebrnąć przez dolną koronę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...