Skocz do zawartości

[koszyk] Specialized Rib Cage Pro i Pro Carbon


Bula

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż w nazwie 2giej wersji widnieje carbon, jest on z takiego samego plastiku jak zwykły pro, jedynie w 'kolorze' karbonowym. Tak więc obydwa opiszę za jednym razem bo są identyczne.

Koszyki do mtb się NIE nadają. Za słabo trzymają bidon, a ukształtowanie 'stopki' powoduje że na wybojach bidon często gęsto z nich wyjeżdża, a jeżeli zamontujemy go na rurze podsiodłowej to wypadnie już na 1 wyboju. Plus dla nich taki że są w miarę tanie, lekkie (32 g) i raczej się nie połamią z racji tego ze są elastyczne. Może na szosie by się lepiej sprawdziły, bo w mtb kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie polecam, zarówno mi jak i mojemu kumplowi na maratonie w szklarskiej juz na pierwszych metrach wypadły bidony, przez co cały wyścig jechaliśmy bez picia. Na każdym uskoku gubiłem bidon, testowałem z enervitami i isostarami i wszystkie wypadały.

 

 

Te koszyki to syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taki http://www.skiteam.pl/graficzki/lato2006/a...b_%20no_yel.jpg zamontowany przy rurze podsiodłowej i z tego nigdy mi nie wyleciał bidon - guma jest naprawdę ciasna (teraz już mniej, po ponad roku użytkowania). Ale jest cięższy - 43g (zważone). Kupiłem go kiedyś bo akurat potrzebowałem, a był bardzo tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Koszyk bardzo lekki, świetnie trzyma bidony isostar[tylko takich używam].

Jednak nie ma róży bez kolców, materiał bidonu jest okropnie miękki. Jak tylko koszyki dostałem poleciałem do piwnicy zamontować, miałem bardzo słabe światło, dokręcałem więc na "czucie", koszyk w ogóle nie stawiał oporu przy wkręcaniu śruby! Więc zjechałem sobie otwór powiększając go o średnice łebka od śrub. Skończyło się tak że musiałem zamontować podkładki pod śruby i przykręcić jeszcze raz , tym razem za widoku. Powinny być sprzedawane z jakimś specjalnym ostrzeżeniem, bo nawet podawanie siły dokecenia nie pomoże...już większy opór stawi jakaś gorsza śrubka w gwincie niż ten koszyk.

Tym niemniej polecam, w zestawie z bidonkami isostara :D. Koszyki mam już ok 3 lat i sprawują się naprawdę ok.

 

PS mam ten model koszyka http://www.bike-sport.de/specialized_bottle_cage/cage_rib_pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Niewiem jakie macie bidony, skoro wam wypadają z koszyka. Ja kupiłem kosz: spec rib cage pro, i bidon speca. :D Komponują się świetnie, nic nie wypada, kosz jest elastyczny i lekki. Isostarów nie polecam bo przeciekają.

Duke: Ja :icon_mrgreen: wer. biała.

Edytowane przez insideee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...