Skocz do zawartości

[kaseta] Sram czy Shimano


Gość R3surrection

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R3surrection

w sumie i tak uważam że to super cena bo inni mają po 110zł :) więc w sumie z wysyłkami wyszedł mnie napęd 225zł :) chyba fajny ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od lat PG-850 bo pozostaję uparcie przy 8b, a sh*tmano w tym zakresie oferuje tylko klocowate i głośno pracujące Alivio. Fakt że przebiegów XXXXXkm to się na tym nie zrobi, ale poza tym nie narzekam, zwłaszcza jeśli chodzi o kulturę pracy, no i rozbieralność czego w Alivio nie ma. Choć może faktycznie poszukam jakiejś alternatywy dla łańcucha PC-48...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8 są twisty SRAMA x.9 na pewno, triggery są x.7 :), kasety są XT dostępne, ale cena 129 zł może zniechęcać.

Dla mnie wielka szkoda, że się odchodzi od 8 speed, sam jeżdżę na 8 i nie mam zamiaru zmieniać, ale pewnie niedługo sytuacja na rynku mnie do tego zmusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

w sumie wad brak... dobre łańcuchy też są i wytrzymałe dlatego tez tego wippermanna wziąłem. no i więcej przełożeń tez się czasem przydaje xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złego słowa o SRAM-ie nie moge powiedzieć. Od połowy 2004 do luty 2007 śmigałem na komplecie SRAM-a PG-971 + PC-59 i zero problemów z jakimś przeskakiwaniem czy awariami łańcucha, a zestaw trzymał przez prawie 26tys. km (nie bawie sie w żadne zmienianie łańcuchów). Od połowy 2007 do chwili obecnej śmigam na SRAM-ie PG-991 + PC-991 (~9tys) i jedyna awaria to zerwana spinka, ale to moja wina, bo nie zauwazyłem przy ruszaniu, że łańcuch był źle ułożony na blacie korby.

 

Obecnie też stoje przed wyborem nowej kasety i łańcucha, ale nie z powodu, że obecny komplet już źle pracuje, ale dlatego, że będe robił duże zmiany i przy okazji wymieniam część napędu. Myślę czy nie brać znów kompletu SRAM PG990 + PC991, ale zastanawiam się również nad PG980 + PC971, cena o prawie stówę mniej. Patrzyłem też na XT, ale troche się waham, bo brat szybko zajechał kasetę (niecały rok) XT 07, a kumpel na niewielkim podjeździe rozerwał w dwóch miejscach łańcuch XT 07 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

shimano ma kiepska opinię dlatogo kupiłem wippermanna c908 na próbę. 26tys? dla mnie to abstrakcja aż sie wierzyć nie chce ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...