Skocz do zawartości

[manetki] XTR 970


Bula

Rekomendowane odpowiedzi

Po sezonie użytkowania mogę śmiało stwierdzić że to najlepsze manetki na jakich dane mi było śmigać (a trochę ich było).

Na wielki plus mogę zaliczyć krótki skok dźwigni, oraz zrzut dźwignią w 2 strony. Na początku wydawało mi się to zbędnym bajerem nie wiadomo po co, ale jednak okazało się niezwykle wygodne i poręczne, np podczas ostrych zjazdów kiedy nie bardzo można wcisnąć palca pomiędzy klamkę a kierę.

Jedyne co w nich boli to jednak projekt bez pomysłu, można by bez żadnych wyrzeczeń zrobić je 1/3 lżejsze, gdzieniegdzie nadmiar materiału jest po prostu bez sensu.

Moim zdaniem są to obecnie najlepsze wyścigowe manetki na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pomijając kwestię działania, bo tu się zgadzam w 100% , tutaj chyba nikogo nie trzeba przekonywać o klasie sprzętu, za to wykonane są fatalnie jak na tak drogi wyrób. Szczeliny w obudowie, nie spasowane dobrze plastiki, do tego wszelkie błoto i piasek do nich włazi. Po wyścigu dźwignie trzeszczały musiałem wszystko rozbierać. Za tą cenę to nieporozumienie. W xt nigdy czegoś takiego nie miałem. Obecnie używam gipshiftów x.0 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

O! fajny temacik.

 

A ja mam pytanie jak to wygląda ze wskaźnikiem przełożenia w tych manetkach? W Xt taki monitorek można odkręcić a w XTR w ogóle go nie widziałem.

 

Są one pozbawione tego elementu. I jeśli z przerzutką przednią można sobie całkowicie podarować na jakim przełożeniu jadę bo to czuję to mając z tyłu 9 przełożeń nie zawsze na wyczucie to wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dla ścisłości XTRy miały kiedyś monitorki (SL-M950). Nie wiedziałem, że w 970 całkowicie z nich zrezygnowano - słyszałem tylko o jakimś elemencie, który można założyć przez manetkę i on wskazywał na przełożenie i chciałem to zweryfikować.

A XT-ka nie muszę kupować bo już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak coś to do xtr można założyć mini monitorki na pancerze o super małej masie:) I prosze was nie piszcie na tym forum zbyteczna waga bo waga to jest urządzenie do warzenia czyli sprawdzenia jaki ciężar posiada ciało ( na powierzchni kuli ziemskiej) a masa jest to miara ilości substancji:) wiec jeszcze raz waga to urządzenie:) masa to miara ilości substancji Ciężar to siła z jaką ziemia (lub inne ciało) przyciąga dane ciało np ziemia przyciąga siłą grawitacji monitorek:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muszę przyznać skok jakościowy działania manetek XTR/XT w stosunku do niższych grup

jest wyraźny. Wymieniałem właśnie napęd na 9-tkę i przetestowałem kilka manetek.

Deore 2010, SLX, LX - wszystkie one pracują podobnie. Fajnie, miękko, w miarę dokładnie.

Ale dopiero przejście na XT pokazało jak precyzyjne może być zmienianie biegów.

Skok dźwigni, praktycznie brak jałowego ruchu i pewna "dostojność" w klikaniu - teraz wiem

za co się buli taka kasę.

I nie żałuję jej wydania choć manetki pracują tylko w trekkingu. Kultura pracy jest świetna.

 

Bob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...