Skocz do zawartości

Kross Team


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Plus to, że boskie przyspieszenie i nie najgorsze tłumienie :)

Kolega nie dodał że ma dobre rękawice dobrze tłumiące drgania i chwyty piankowogąbkowe (ode mnie :whistling: ) Osobiście jak na moje spojrzenie to kierownica jest zbyt nisko, na szosie jeszcze bezpiecznie ale w terenie można chyba szybko wylecieć z siodła.

 

to ja dołączam poraz drugi z moim nowiutkim A6 V z 2009 a który dotarł do mnie dzisiaj kurierem

Gdy, podrzuć specyfikację i zdęcia Krossika, bo z linku w Twoim poście stoi Giant :icon_wink: tak nadmienię że składam sobie właśnie drugi rowerek na mojej starej, pięknej ramie Giant Iguana :icon_lol: Po złożeniu pochwalę się zdjęciem w galerii, bo czasami wylewny jestem :) a co ! raz się żyje, a rowerek mozna złożyć kilka razy :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich i pozdrawiam.Serwisuje tą marke.Ups...

 

Witaj

Skoro znasz się na Krossach to może Ty odpowiesz mi na nękające mnie pytanie - dlaczego sztyca chowa się w rurze ? Zacisk jest dopięty, a sztyca nowa. Nie jestem odosobnionym przypadkiem, osobiście spotkałem się z podobnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Skoro znasz się na Krossach to może Ty odpowiesz mi na nękające mnie pytanie - dlaczego sztyca chowa się w rurze ? Zacisk jest dopięty, a sztyca nowa. Nie jestem odosobnionym przypadkiem, osobiście spotkałem się z podobnymi...

 

 

Jaki zacisk i jaka sztyca? Ogólnie to nie powinna się obsuwać. Może źle dobrałeś rozmiar? Za słabo skręcasz zacisk? Posmaruj sztyce butaprenem albo ostatecznie jakąś pastą zwiększającą tarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do klubu zwolenników Krossa jako świeżo upieczony właściciel Krossa Big Wheel! Rowerek dojdzie dopiero po niedzieli więc ciekawy jestem odczuć na 29".Jestem dosyć wysoki, mam prawie 190 więc chyba będę się czuł dobrze na takiej bestii.Myślałem także i o wersji jednobiegowej unplugged ale nieciekawe malowanie ramy w tym modelu i obniżka o 30% Biga całkiem mnie przekonały.Jednak przerzutki i amor się przydają! Waga Big Whella jest i tak wcale zadowalająca, niejeden 26" ma wyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy to i ja się pochwalę :icon_wink: . Posiadam Krossa od prawię trzech lat. Jest to model "Level A4" z 2007 lub 2008r. :icon_cool: Przejechałem na nim 4500km. Orginalnie rama miała kolor czarno-biały, lecz zmieniłem ją na czerwoną "A6" bo była za duża. Inne zmiany jakie wprowadziłem to opony Continental Race King 2.2 oraz amortyzator Rock Shox Recon Race :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zacisk i jaka sztyca? Ogólnie to nie powinna się obsuwać. Może źle dobrałeś rozmiar? Za słabo skręcasz zacisk? Posmaruj sztyce butaprenem albo ostatecznie jakąś pastą zwiększającą tarcie.

Ja tylko dodam, że u mnie w Levelu sztyca już wpada (i u znajomego) gdy zacisk nie jest zaciśnięty. W Authorze i GT czegoś podobnego nie ma (w Zaskarze brat musiał nawet lekko sztycę podszlifować by weszła, w Visionie wchodziła z lekkim oporem). Po zaciśnięciu na imbus tego problemu nie ma (+ smarowanie pastą). Tylko mnie wkurza czemu ona tak wpada :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście nr 141 z dnia 27 lipca 2010 przedstawiłem specyfikację asfaltową mojego Krossa level A2. Wtedy waga pokazała 10,9 kg.

Najnowsza wersja szosowa zmierzona dzisiaj rano waży poniżej 10200 g. Teraz myślę jak by tu osiągnąć liczbę czterocyfrową.

A w sprawie sztycy to oryginalna z szybkozamykaczem wsuwała się w ramę niezależnie od siły z jaką ściskałem zamykacz dopiero obejma na imbusa załatwiła sprawę. A poza tym sztyca 300 mm była za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście nr 141 z dnia 27 lipca 2010 przedstawiłem specyfikację asfaltową mojego Krossa level A2. Wtedy waga pokazała 10,9 kg.

Najnowsza wersja szosowa zmierzona dzisiaj rano waży poniżej 10200 g. Teraz myślę jak by tu osiągnąć liczbę czterocyfrową.

A w sprawie sztycy to oryginalna z szybko zamykaczem wsuwała się w ramę niezależnie od siły z jaką ściskałem zamykacz dopiero obejma na imbusa załatwiła sprawę. A poza tym sztyca 300 mm była za krótka.

 

Zaciekawiłeś mnie. Jaki masz widelec? Mosso, czy coś cięższego? Ja mam teraz niecałe 11kg w specyfikacji terenowej i mógłbym zejść do ok. 9,3kg w asfaltowej :whistling: . Zaczynam się nad tym poważnie zastanawiać. Nie myślałeś o umieszczeniu roweru w dziale "Mania lekkości"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników rowerków Kross.

Mam taki problem z którym nie ptrafię sobie poradzić,chcę kupić krossa level A6 z 2009r w rozmiarze 16" i czy nie będzie ona zbyt mała?

Wzrost 171cm

Noga 76-77cm

Niestety nie mam możliwości przymierzyć sie do rowerku,czy jest tu ktoś kto użytkuje levela z taką ramką?

Dodam że przymierzałem się do cube'a attention i na nim lepiej mi było na 16" niż 18" a kross'y z tego co wyczytałem są dłuższe co byście mi doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw750 - Może nie całkiem na temat - mój wzrost to 170 cm. Krossa mam w rozmiarze 17"(rocznik 2006), a Gianta anthem x3 16". Oba mają górną rurę mierzoną w poziomie o długości 575 mm. Ja w przypadku takich wątpliwości wybrałem rozmiar mniejszy.A na przykład kolega mojej postury jeździ hardtailem 18"

honor - Mosso triple butted alu 7075, 671 g przed docięciem sterówki.

Do manii lekkości on się nie nadaje bo góralem już nie jest, a na szosówkę za ciężki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw750 - Może nie całkiem na temat - mój wzrost to 170 cm. Krossa mam w rozmiarze 17"(rocznik 2006), a Gianta anthem x3 16". Oba mają górną rurę mierzoną w poziomie o długości 575 mm. Ja w przypadku takich wątpliwości wybrałem rozmiar mniejszy.A na przykład kolega mojej postury jeździ hardtailem 18"

 

Kross Level A6 16" z 2009 też właśnie ma rure górną 575mm,czyli tyle ile niektóre rowery w rozmiarze17" tylko ma niższą rure podsiodłową,czy moje przypuszczenia że ta rama z powodzeniem zastąpi 17" która dla mnie byłaby idealna są słuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...