Skocz do zawartości

Kross Team


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadam do klubu ze swoim Levelem A6 :)

 

dsc00201sf.jpg

 

Większość osprzętu przełożona z Author Vision. Na obecny czas na pewno do zmiany pójdzie zacisk sztycy (na czarny Accent Light), tak samo tylne szczęki SD7 (jakby ktoś chciał kupić to możemy sie dogadać :icon_question:). No i na koniec sztyca. Sugestie kolorystyki mile widziane :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy projekt ;D po jakich trasach i jak długo już nim jeździsz?

 

Na tej ramie od ponad 2 lat, a tym amorku od całkiem niedawna, trasy wycieczkowe 50/50 asfalt/teren.

Wiem, czytałem chyba nawet na tym forum że rama Levela przy takim amorku pęknie, ale takich postów naczytałem się już wiele na różnych innych forach, że coś mi się rozleci w moim motocyklu, że coś wybuchnie mi w aucie itp/itd, dotychczas żadna z moich przeróbek nie miał takiego finału.

Śmieje się w głos z takich gości, nic w życiu sami nie przerobili/sprawdzili, a snuja teorie przed klawiaturą komputera i jeszcze uważają się za medium :)

 

Foto z piątku, żwirownia w Kołbieli:

obraz046s.jpg

By kml1 at 2010-06-06

 

obraz044nn.jpg

By kml1 at 2010-06-06

 

obraz050lv.jpg

By kml1 at 2010-06-06

 

 

:thanks:

To trzeba było BMX kupić, a nie taką modyfikację w rowerze do typowego XC robić :)

 

BMX przy 190 cm wzrostu do wycieczek ?

Co Ty chłopie palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja się podczepię z nawet 2 rowerumi:

 

Zabytkowym Krossem XAO Vission z 2001 roku na którym przejeździłem 9 lat:

 

dsc0414y.th.jpg

 

Oraz właśnie przywiezionym ze sklepu Levelem A8:

 

dsc0409f.th.jpg

 

Dodam jeszcze, że najbliższa rodzina również jeździ na Krossach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój Level A2 w specyfikacji asfaltowej:

rama - Kross Level A2 2006r

amortyzator - brak

korby - Truvativ Isoflow 44-32

pedały - VP

kaseta - Sora 12-21

przerzutki (p/t) - Alivio/Deore

manetki - Alivio

klamki - Alivio

hamulce (p/t) - Avid sd 5/Shimano Acera

mostek - Ritchey Pro

kierownica - Ritchey Pro

rogi - Ritchey Pro

sztyca - Ritchey Pro

siodełko - Kbix

piasty - Novatec

szprychy - Sapim Race

obręcze - Mavic XM 117

opony - Schwalbe Kojak 26*1,35

 

waga - 10,9 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Ja też chciałem się dołączyć do klubu krossa.

Obecnie ujeżdżam od czerwca levela A2 '09, wcześniej miałem hexagona v3 '07, a przed nimi miałem też krossa(na komunie dostałem :) )tylko modelu nie pamiętam

Jeszcze mam takie pytanko, na co najlepiej wymienić katalogową korbę z A2, tak żeby było dobrze i w miarę tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i z prośbą o zapisanie w szeregi nisko się kłaniam.

 

Mam Krossa Trans Continental, kupionego w maju po zasięgnięciu rady tutaj (i po tym, jak rama do mnie mrugnęła). Przez zimę mam zamiar pozbyć się zbędnego balastu i zastąpić go balastem niezbędnym. Czyli wywalić cały napęd i zamontować nowy: jednorzędową korbę z przodu, tylne koło zapleść na jakiejś planetce. Niezbędnie zamontować osłonę na łańcuch i, jak znajdę, jakiś bagażnik/torbę w którą bez obaw będę mógł wrzucić kochaną parkę: Pentaxa i Zenita (i obiektywy, i parę błon i może jakiś statyw doczepić).

 

Planetka to albo pięciobiegowy SRAM, albo 7-biegowy Nexus, chyba, że uda mi się gdzieś na e-bayu wychaczyć więcej niż trzybiegowego Sturmey-Archera w rozsądnej cenie. Problem mam z korbą (i ew suportem) bo wszystkie jednorzędowe wyglądają paskudnie nowocześnie, ale przez zimę dobiorę coś stylowego do mojego trekkerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...