Skocz do zawartości

Kraków BikeOne


Fistach

Rekomendowane odpowiedzi

Był artykuł w echo bądź metro. Miał raczej negatywny wydźwięk. Wynikało to z tego, że trzeba się zarejestrować, rejestrując się trzeba zapłacić kaucję 120PLN, potem abonament 10PLN i wypożyczenie (nie wiem czy jednorazowe czy jakieś dniowe) to 5PLN. Rowerów jest 100, wszystkich miejsc parkingowych jest 140. Generalnie biorąc sobie rower z jakiejś stacji realnie można zostawić go tylko w tej stacji bo w innych pewnie nie ma miejsca. Był przykład jakiegoś pana, którego zauważyła redaktorka (czy redaktor, nie wiem, szczegół) jak nie mogąc odstawić roweru przy rondzie grzegórzeckim (brak miejsc, wszystkie rowerami zapchane) wkurzony musiał sobie gdzieś dalej pojechać. Rowery wystawiono chyba na początku października i miały zostać zabrane jak tylko spadnie śnieg. Autorzy projektu, w celu zabezpieczenia się przed niepotrzebnymi pozwami o odszkodowania w ramach ewentualnych wypadków nie chcą udostępniać rowerów zimą. Podobno jest też jakaś wpadka regulaminowa polegająca na tym, że zarejestrować się może wyłącznie osoba posiadająca prawo jazdy.

 

Tyle z artykułu. A jak to się sprawuje to nie wiem. Ale faktycznie, jak przejeżdżałem obok ronda, rowerów zawsze było na max. Jeżdżących po mieście nie widziałem żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...