Skocz do zawartości

[składanie amora] ktoś to robił?


Elo78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zakładam temat , który świeżbił mnie od dawna:D. Czy ktoś z was składał amortyzator lub miał z takim styczność , chodz mi o amortyzator składany z różnych części. Jak to działa w praktyce , czy trudno spasować części i ogólnie jak to wygląda? Może znacie jakieś przepisy na udane projekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

Mnie zainspirowało to zdjęcie (RS judy przerobiony na powietrze z wymienną koroną) , nie wiem czy to istotne ale gdzieś widziałem połaczenie dolnych goleni mazoochi z górnymi od foxa.

 

No dobra to ja może sie zdradze , ponieważ chciałbym mieć lekki amorek w ramach odchudzania roweru małym kosztem i plan mój jest taki aby dorwać bebechy z sida i włozyć je do innego modelu rock shox prawdopodobnie będzie to rs judy i chciałbym własnie ta korone ze sterówką aluminiowa i możliwoscia odkrecania goleni. Wiecie może gdzie dostane taka korone lub z jakiego amorka zaporzyczyć takową? Może coś ze starszego Mazoochi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz lagi dolne od RS'a to nie wiem czy lagi górne od Marzoka ci będą pasowały ze względu na rozstaw.

 

Tobo może i masz rację, ale ja nie jestem do tego zbyt przekonany. Po prostu musiał by się o tym przekonać praktycznie a nie teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Kupiłem rower Merida Sub 20-V.

Przy montażu koła przedniego odwróciłem rower do góry nogami i zauważyłem, że z amortyzatora przedniego, w jednej z rur wystaje gwint śruby a w drugiej rurze (ramieniu amora) jest tylko pusta dziurka bez tego gwintu.

 

Do czego to jest?

 

Na pewno nie do montażu koła, ale przykuło to moją uwagę, że jedna jest a drugiej nie ma :)

Nie wiem czemu ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...