Skocz do zawartości

[manetka]Co wybierze więcej linki SRAM czy Shimano


MarcinGoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z racji awarii manetki w trenazerze poszukuje jakieś rozsądno cenowe zastepstwo. Z racji że seryjna manetka kosztuje 60zl wpałdem na pomysł, że założę starego SISa lub coś ze SRAMa.

I tu pojawia się pytanie.

Która z manetek przy 8przełożeniach wybierze więcej linki SRAM czy SHIMANO ? ! ? !

 

Na chwile obecną przy 5zapytanych osobach jest 3:2 :).

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

 

pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie jestem pewny jednak obstawiam, że Sram wybierze mniej linki.

 

Każdy posiadacz tego produktu zachwala go ze względu na szybkość działania, ze jest dużo szybszy niż konkurent Shimano. Zatem na chłopski rozum to przeklada się krótszym skokiem linki i przyspieszeniem zmiany biegów. Pomyślcie logicznie.

 

 

 

Ale, ale nie jestem tego pewien :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% manetki Srama ciągną więcej linki. Kiedyś gdy byłem laikiem w tych sprawach kupiłem przerzutkę tylną Sram 4.0, a manetka była stara, czyli jakaś Shimanowska, dokładnie nie pamiętam. Ale sytuacja była taka, że wózek przerzutki poruszał się tylko w zakresie 4-5 zębatek, korzystając z całego zakresu manetki. Tak więc jest to niezbity dowód :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixon patrz post wyżej :) No chyba że muszę nagrać wideo z pomiarów :rolleyes: Ja tam nie widzę ani nie odczuwam szybszej zmiany biegów (oczywiście jest to moja subiektywna ocena), a sprzętu zjeździlem już sporo (obecnie dwie X-9 i dwie X-7 oraz XT) na pewno jest głośniej w wykonaniu Srama, natomiast na sam ruch przerzutki wpływa również "dźwignia" zastosowana w Sramie (element na którym "zakręca" linka w tylnej przerzutce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że działał, tylko że byle jak. Ja nie napisałem że do ESP potrzebna jest owa dźwignia, co nie zmienia faktu że modele które ją posiadają działają o niebo lepiej. Na mój chłopski rozum to dłuższy "skok" linki przekłada sie na szybszy ruch przerzutki, ale to również zależy od przełożenia w przerzutce. Wracając do tematu to tak jak napisałem wczesniej: manetki Srama wybierają więcej linki od manetek Shimano i różnica wynosi ponad centymetr. Jak dla mnie odpowiedź jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...