Skocz do zawartości

[rower] Składanie roweru - Cross


grissley

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ dałem plamę - wziąłem Novateca 042 zamiast 812, bo chciałem mieć trwały, stalowy bębenek.

A okazało się, że bębenek w 042 też jest auminiowy ;)

Tym sposobem tylne koło będzie bezsensownie o 100g cięższe.

No trudno.

 

 

 

Tymczasem części do roweru już prawie w komplecie (jedzie jeszcze do mnie alligator i ioDupont cordz):

 

czescibvz4.jpg

 

Koła dzisiaj poszły do plecenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie tyle - to zwykłe zdjęcie, a tło po prostu zostało wywalone pędzelkiem :icon_wink:

GIMP do tego z powodzeniem wystarczy, chociaż, jakby się uprzeć, to i w Paincie się zrobi :)

 

Troszkę się jeszcze pobawiłem :(

 

czesciekd3.jpg

 

zastanawiam się, czy jednak nie zamówić tego novateca 812, a 042 sprzedać na wiosnę...

Jak już i tak ma być nietrwały aluminiowy bębenek, to niech może chociaż piasta lekka będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Był mały przestój w składaniu, ale... już idzie dalej :)

W zasadzie zabierałem się już za zakładanie linek - i tutaj nieprzyjemna niespodzianka.

Sportster P4 ma w trójkącie mocowanie do zacisku hamulca tarczowego, ale... nie ma żadnych mocowań do linek :D:down::D

Miejsce na linkę hamulca jest pod górną rurą ramy, jak do V-brake, ale do tarczówki trzeba ją puścić pod rurą dolną i potem po dolnym, poziomym ramieniu trójkąta, aż do zacisku.

Ponieważ w tej ramie przewidziano pancerz na całej długości linki, jedyną opcją wydaje się puszczenie pancerzyka tak, jak trzeba (po rurze dolnej) i przymocowanie go do ramy opaskami zaciskowymi.

Tyle tylko, że wyglądać to będzie tragicznie :down:

Znacie może jakiś lepszy patent? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt - o takim trzymaku też słyszałem.

Ale słyszałem też, że "co chwila się to odkleja, odklei się w czasie jazdy i pancerzyk wejdzie Panu pod pedały -po co to Panu, to się nie sprawdza".

Czyli do patentu z tym gripperem trzeba by dodać jakiś pewny sposób przyklejenia (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...