Skocz do zawartości

[przerzutka] Tył sram 9,0


sowix1

Rekomendowane odpowiedzi

Używam takiego sprzętu od poczatku 2003,moja jest w kolorze białym,napisy wytarte do końca,trochę poobijana(przejechała ok.40 tyś.km),luzy tylko na śrubie mocującej,brak luzów na pantografie.Oryginalne kółka sa słabej jakosci,uzywam zamienników(ostatnio aluminiowe Tiso).Za swoją zapłaciłem w tamtych czasach chyba 240 złociszy(po obnizce z 399).Równolegle używałem 7.0 w drugim rowerze i tamta przerzutka wyglada i pracuje o wiele gorzej od 9.0 po sporo mniejszym przebiegu.Jak dla mnie sprzęt naprawde bardzo dobrej klasy.Mam zamiar nabyć taka samą,jezeli gdzieś jeszcze spotkam po dobrej cenie.Myśle,że zapłacenie za nią ceny równej np.X-9 nie bedzie przestepstwem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że zapłacenie za nią ceny równej np.X-9 nie bedzie przestepstwem :)

Gdyby to była 9.0 SL to może i nie. Ale za zwykła 9.0 to już bez przesady - X-9 to dużo lepsza konstrukcja, przede wszystkim w większości metalowa a nie plastikowa.

Sam mam obecnie 7.0 a wcześniej miałem X-9. X-9 pracowała poprostu rewelacyjnie, ciezko było sobie wyobrazić że jakaś przerzutka może być lepsza :). 7.0 natomiast pracuje zaskakująco dobrze, nie tak perfekcyjnie jak x-9, ale nie ma sie do czego zbytnio przyczepić.

Za tą 9.0 dałbym max te 80 zł, za więcej wolałbym kupić X-7 (~150 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,moja jest w wersji SL (juz zapomniałem co na niej pisało)i tym się sugerowałem.Ale nie bardzo udało mi sie ustalić,czym zwykłe 9.0 różniło się od SL.Według mnie plastik w starszych konstrukcjach nie miał dużego wpływu na jakość pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,moja jest w wersji SL (juz zapomniałem co na niej pisało)i tym się sugerowałem.Ale nie bardzo udało mi sie ustalić,czym zwykłe 9.0 różniło się od SL.Według mnie plastik w starszych konstrukcjach nie miał dużego wpływu na jakość pracy.

SL-ki są Super Lekkie, ponadto w kręgu ludzi jeżdzących XC i mających świra na wadze są wręcz kultowe, a że już dawno tego nie produjują to jak komuś bardzo zależy to można dać troche więcej.

Ale żeby płacic za zwykłą 9.0 tyle co za X-9 to nie widze najmniejszego sensu, jakkolwiek dobrze by ona nie pracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...