Skocz do zawartości

[amortyzator przód] RS Dart 2 - problem z regulacją


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem rower Kross lvl A2 z amortyzatorem Rock Shox Dart 2 z regulacją.

Problem w tym, że te pokrętło do regulacji nie chce się kręcić (oczywiście próbowałem kręcić w obie strony). Gdy pociągnąłem je troche mocniej to ruszylo o 1/3 obrotu i dalej nic.

Tu nasuwa się moje pytanie: Czy to jakaś wada fabryczna, czy moja nieumiejętność? Czy przed przystąpieniem do kręcenia trzeba to jakoś odblokować? W instrukcji niewiele na ten temat znalazłem...

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym pokrętle na którym jest + i - ?

Jeśli tak, to u mnie, w 3 też chodzi bardzo ciężko. Trzeba naprawdę mocno kręcić, ale obrotów powinno robić ~15 czy nawet więcej.

Tak, właśnie o te. Mocno to pojęcie względne. Wydaje mi się, że dosyć mocno pociagnąłem, a to właściwie się nie przekręciło, tylko przeskoczyło. Dalej boje się ciągnąć, ponieważ jeszcze coś popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ty to ciągniesz ? :blink:

Ciągne w sensie kręcenia. :) Pokrętło wydaje się być zablokowane. Po tym jak przeskoczylo o te 1/3 obrotu, zapierałem się, aż mi palce z tego plastikowego uchwytu objeżdżały i nic nie ruszyło. Pokręciłem w drugą stronę z równie wielkim wysiłkiem i wróciło o 1/3 obrotu do pozycji wyjściowej.

Dodam, że ogólnie amortyzator działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie. Na samym początku próbowałem kręcić w obie strony, aby tego uniknąć. Pokrętło przeksoczyło w stronę "-", po czym z powrotem odskoczyło w stronę "+" (po moim pokręceniu). Nic więcej nie udało mi się z tym zrobić. Jutro z rana pojade do serwisu, moze oni coś wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, niestety wygląda na to, że "ten typ tak ma". Ja posiadam Dart 3 w krosie i na początku bez kombinerek się nie obeszło - inaczej nie dało się tego przekręcić - pokręciłem w jedną i drugą stronę kilkanaście razy i jest zdecydowanie lepiej po prostu się rozruszało. Inna sprawa, że amortyzator jest bardzo twardy i pod bikera o wadze mniejszej niz 80 kg raczej nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę 100 kg i na "domyślnym" ustawieniu (którego nie mogę wyregulować) mam SAG~15%, więc jest nieco twardawy.

Kombinerkami nie chcę próbować, bo jeszcze jak coś pęknie to mi reklamacji nie uznają...

Byłem w serwisie Krossa w Suwałkach. Niestety, okazało się, że mi tego nie naprawią, jedynie mogą zareklamować (nie mają podobno narzędzi). Ponowię próbę za jakiś czas w Białymstoku. Gdy czegoś się dowiem, na pewno napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie!

Białostockie serwisy Krossa umyły ręce odsyłając mnie do innych serwisów (jako że nie kupiłem roweru w ich sklepie). W końcu pojechałem do autoryzowanego serwisu Rock Shox na ul. Sienkiewicza w Białymstoku ("Sprint"), gdzie spotkało mnie miłe zaskoczenie. Po krótkim kazaniu o tym, że to nie ich zadanie a serwisów Krossa, wzieli się do pracy i po 5 s regulacja działała płynnie, a nawet ustawili wszystko pod moją wagę. Ponadto zrobili szybki przegląd roweru i dali kilka wskazówek. Wszystko to zrobili za darmo. Bardzo miła obsługa. Polecam dla wszystkich Białostoczan!

PS. Na pytanie o to co było nie tak z regulacją usłyszałem odpowiedz: "czary mary". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...