Skocz do zawartości

[koło] Tylne koło ociera o ramę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytanie do speców.

 

Tylne koło przy podjazdach, czyli przy mocnym nacisku na pedały zaczęło ocierać mi o ramę, dokładnie opona, co sprawia dodatkowy opór podczas jazdy. Koło nie wygląda na scentrowane, przy swobodnym jego obrocie nie widać jakiś bić itp. Czy to wina poluzowania szprych, czy jeszcze coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba raczej luzy, ponieważ problem wcześniej nie występował, niestety rower nie jest z górnej półki i przy intensywnym używaniu zaczyna szwankować. Jutro rozkręcę, przeczyszczę, zastanawiam się też nad przesunięciem tylej ośki żeby koło minimalnie przesunąć w przeciwną stronę do ocieranej, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi to pachnie peknieta oska, mialem tak w poprzednim goralu, piasta byla na wielotryb i strasznie slaba oska, po wymianie nowa oska tez sie krzywila

 

Dokładnie, właśnie zdjąłem koło i wypadła część ośki - złamana. Mam nadzieje, że w sklepach rowerowych maja na stanie ośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta ośka... A możliwe. Sam złamałem u siebie właśnie taką na szybkozamykacz. Ale jak ją złamałem to był taki luz na kole, że nie dało się jechać wogóle... A ośkę na szybkozamykacz trudno zgiąć, złamać łatwiej :D

 

Ja najpierw wymieniłem samą ośkę, nawet na taką bez szybkozamykacza, ale podczas złamania tamtej chyba uszkodziły się łożyska, bo co chwilę łapała luz i ostatecznie byłem zmuszony wymienić piastę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam ja mam teraz podobny problem podokręcałem szprychy i mi trze co tam mogło pójść tak jak temu wyżej poszło piasta ??

http://img148.imageshack.us/img148/9315/20090507156.jpg

http://img11.imageshack.us/img11/7175/20090507157.jpg

http://img23.imageshack.us/my.php?image=20090507158.jpg

 

To coś :confused: 1 zdjęcie moje koło :) 2 zdjęcie tam mi się trze na zdjęciu akurat nie ale trze, 3 zdjęcie mam taką obręcz ale jak ściągnąć wolnobieg (widać lyłem już młotkiem o to i nie schodzi ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja taki problem miewałem dość czesto jak mieałm rower pokładu makro kesza. Obecnie mam rame meridy gdzie koło wchodzi pionowo, a w tamtych konstrukcjach idzie pod kątem do gory. Tak wiec jezeli masz zakrecanie na wzykła nakretke to: najpredziej masz nie dokrecone koło po stronie zebatek. Mozliwe ze jest dokrecone na ful ale sie bedzie ruszać jezeli oś jest jakoś skrzywiona. Rowniez tak jak chłopaki piszą mogła sobie pęknąć tudzież złamać oś ale to by wtedy chyba ciągle było dodupy. Jeszcze ewentualność ze z rama jest cos nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej odrazu lepiej się jeździj już mi nie trze i jak ruszam koło a piaste to mi tam nic nie goni xD a mam problem bo jak hamuje to mi hamulce tak skrzypią że głowa boli :) smarowałem je płynem hamulcowym ale to nic nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zadno smarowanie ! Regulacja sie nalezy. Weź pod uwage ze dokrecając koło czy piaste obrecz juz nie jest w tym samym miejscu co była. Wystarczy lekka roznica kilka mm i juz nie bedzie hamowało jak nalezy. Musisz na nowo ustawić klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też borykam się z tym problemem. Miałem luzy na piaście ale je zniwelowałem i problem nadal nie istąpił. U mnie guma jest wporządku, ośka też wygląda na dobrą gdyz nie jest złamana ani skrzywiona wyciągłem ją dzisiaj i jutro wczyszcze koło i wszytsko ładnie nasmaruje a jak to nie pomoże to nie mam pojęcia co z tym fantem jest nie tak... Dodam że rama jest z dwoma amortyzatorami (przód + tył) moze cos z rama chodź watpie bo rower nie miał żądnej kraksy a wszystkie śruby są na maksa podokręcane. Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam taki problem pojawił sie dzisiaj, otóż tylne koło mi ociera na dole o rame, znaczy sie opona trze po stronie przeciwnej od zębatki, koło jest na imbus i jest zakręcone do oporu a dzisiaj zaczęło trzeć po dniu lekkiego katowania w dircie, pare uderzeń było na tylnie koło, więc to może ośka, czy koło czy co? Prosze pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...