Skocz do zawartości

[statystyki excel] jak zaczac?


olek123

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji ze statystyki w bike stats mi nie wystarczaja, postanowilem zrobic sobie statystyki w excelu, nie robilem tego wczesniej i mam pytanie czy znacie moze jeszcze lepszy uklad i co byscie do tego jeszcze dodali?

Ten arkusz jest ze statystykami wyliczonymi z wpisow ze strony wczesniejszej:

screenhunter04aug041955pv0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnie "picie" uwzględniasz tylko wodę, czy jeszcze jakieś inne trunki? :D. Zastanawia też kolumna wiatr? Przecież i tak jest zawsze wmordewind ;)

 

jeżeli chodzi o tabelki ja mam to zrobione tak:

 

1. Stworzyłem sobie w 1 pliku Excel tyle arkuszy, przez ile miesięcy jeżdżę na rowerze (przykładowo marzec - listopad)

2. W każdym arkuszu rozpisany mam cały miesiąc: liczba porządkowa, data, dzień tygodnia, dystans dzienny, czas, średnia, max, dystans razem, czas razem (narastająco z każdym dniem), moja waga, i uwagi. Puls, kalorie, temperatura itd nie są dostępne dla mojego licznika więc tego nie mam, ale pomysł dobry.

3. Wybrane długości kolorowych pasków pokazują mi najwyższe i najniższe wyniki w konkretnej kolumnie - świetny podgląd na całość tabeli

4. dodatkowy arkusz w dokumencie to arkusz podsumowujący, gdzie wpisuję średnią z całego sezonu. Tam mam rozpiskę mojego roweru, co kiedy kupiłem, za ile i takie duperele.

 

Wszystko jasno i czytelnie w 1 pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o picie to wpisuje ile wypilem litrow, co do temperatury to sprawdzam przed wyjsciem a wiatr to kierunek i predkosc biore z prognozy ICM.

Nie zabardzo rozumiem puktu 3, skrajne wartosci masz podswietone?

Myslalem zeby jeszcze nanosic na wykresy dane z licznika i pulsometra z tych samych tras przejezdzanych np co miesiac co bedzie obrazowac w jakim kierunku idzie forma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mam rozpiskę mojego roweru, co kiedy kupiłem, za ile i takie duperele.

 

warto mieć kalkulacje cenowe sprzętu

można określić ile kosztuje przejechany kilometr w ciągu danego okresu

można też w przybliżeniu określić przebieg np napędu i przygotowac sie finansowo do nadchodzącej wymiany

 

moim zdaniem prezentowana tabela jest przesadzona

w niejezdne dni pewnie trochę zajęcia zapewni

ale kiedy z trasy wrócisz padnięty to będziesz musiał sie wykazać dużą dozą silnej woli by ja wypełnić

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...