Skocz do zawartości

[przerzutka] tylnia, jakas wykrzywiona


Mesmerize

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otoz kupiłam sobie rower, pisałam o tym..

Jestem posiadaczka Krossa Hexagona v3 z allegro. Wszystko OK, oczywiscie trzeba wyregulowac hamulce, ale co mnie dziwnie niepokoi i sama nie dalam rady wyregulowac to tylnia przerzutka.. mianowicie dotyka szprych jak jest na 3 z tylu.. :rolleyes::unsure: Staralam sie zrobic zdjecie ale nie widac dokladnie.. ona nie lezy prosto tylko jest troche wygieta.. Jakby góra przerzutki jest OK, ale doł lekko nadgiety do szprych (sorki nei wiem jak to opisac..)

 

7e4aa1075a23b6e2m.jpg

ab5d72e7066bd24am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kurde.. zapalcilam taniej na allegro ale jak wszystko bede musiala teraz wymieniac to na jedno i to samo wyjdzie :unsure:

Dzieki za szybką odpowiedz, zobacze czy ktos ze znajomych mi to zrobi bo chcialabym pojezdzic a w portfelu 40zl :rolleyes:

 

 

edit: przyjrzalam sie i faktycznie hak jest skrzyiowny :/ kurde no szkoda ze nie mozna za darmo na miejscu tego zrobic.. niby mam gwarancje, ale to pewnie tylko mozna zrobic w tym sklepie u tego goscia z allegro (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zdjąć hak i go wyprostować. Nie powinno sie nic stać jeśli zrobisz to z wyczuciem. Tak czy inaczej jak będziesz przy kasie kup nowy bo ten po prostowaniu może mieć tendencje do wyginania się. Można by jeszcze spróbować pisać do sprzedawcy o dosłania takiego haka, albo zostało to wygięte u niego lub w transporcie - jeśli transport to i tak bym wskazał jego "zasługę" - źle zabezpieczony rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale nie chce sie juz nastawiac na koszty transportu i w ogole, a mam znajomego w sklepie rowerowym, tak więc skontaktuje się z nim i zapytam czy by mi tego nie zrobil.

 

Dzieki wielkie :rolleyes:

 

A tak konczac.. orientujecie się moze, czy jesli mam podbita gwarancję, to moge isc do punktu krossa najblizszego w okolicy? i zrobią mi cos w ramach gwarancji? (rower kupiony na allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłaj roweru tylko zdjęcia uszkodzeń, jeśli sprzedawca jest uczciwy powinien wysłać Ci hak. Dla niego to żadne specjalne koszty - kupiłem kiedyś taki (nowy) za 15 zeta na allegro.

Jeśli nie masz ochoty się bawić w pisanie maili do sprzedawcy to faktycznie poproś znajomego, będzie wiedział co z tym zrobić.

Co do gwarancji to tak powinno właśnie być, po to jest właśnie sieć serwisów. Coś tam zrobią :rolleyes: Ale na wiele bym nie liczył za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji to tak powinno właśnie być, po to jest właśnie sieć serwisów. Coś tam zrobią :rolleyes: Ale na wiele bym nie liczył za free.

 

Nie wiem jak Kross ale taka firma jak Giant nie działa w ten sposób choć sieć serwisów autoryzowanych mają. Wiem z doświadczenia - kupiłem rower w Lublinie, a po przewiezieniu na Śląsk żaden z tutejszych autoryzowanych serwisów nie chciał się podjąć prostowania piwotu hamulca odsyłając ramę jako na gwarancji do autoryzowanego serwisu ale w miejscu zakupu. Na zasadzie 'raz kozie śmierć' piwot wyprostowałem sam i lata już służy jak gdyby nigdy nic ale co do sieci autoryzowanych serwisów zdanie wyrobione już mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak wczesniej pisalem cos nie gra gdy z przodu jest najwieksza a z tylu najmniejsza lub przod najwieksza i tyl najwieksza a tak poza tym wszystko ok.

Dodaje fotki eksperci na pewno beda wiedzieli co jest bo ja jestem dosc zielony

 

Fotki

http://odsiebie.com/pokaz/391144---996f.html

http://odsiebie.com/pokaz/391159---8af9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych zdjęciach mało co widać, ale spróbój śrubką regulacyjną przy przerzutce (plastikowa na końcu pancerza przy przerzutce). Stojąc przodem do przerzutki kręć od siebie. To powinno wywołać regulację ustawienia wózka przerzutki, być może to właśnie to, ale tak ze zdjęcia to głowy nie dam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

W Hexagonie V3 musi być coś nie tak z tymi przerzutkami ponieważ kupiłem pierwszy rower hexagona i od razu na drugi dzień na gwarancje bo aparat w szprychy wpadał. Zamienili rower dali drugi miałem pół miesiąca jadę na 2-2 i nagle słyszę gruchot i znowu aparat w szprychach ale na szczęście się nic nie stało. Wydaje mi się że tam musi być jakaś regulacja do tego. Wczoraj późno wróciłem to już nic nie robiłem ale zaraz do garażu i trzeba to naprawić bo już jestem umówiony z kolegą na wtorek na 100 km + :o Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...