Skocz do zawartości

[rama] kellys imagine czy author traction?


c1ach

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety musiałem zwrócić mojego El nino, nie miał mocowania na bagażnik :D No to szukam sobie dalej ramy. Budżet max 600 zł. Zastanawiam się nad dwoma ramami (jak dotąd) :

 

kellys imagine - http://www.allegro.pl/item401723062_rama_k...daz_gratis.html co tu dużo mówić jesteś piękna ^_^:D nie katuję swojego sprzęta a więc nie powinno być problemów z pęknięciami.

 

author traction - http://www.allegro.pl/item402377366_author...539_na_485.html - nie podoba mi się tak bardzo, ale podobno dobra i wygodna ramka do mtb.

 

Gdybym miał więcej kasy to kupiłbym to: http://www.allegro.pl/item403392782_nowa_r..._19_okazja.html - rarytas, bo nie pamiętam aby kona sprzedawała same ramy :D

A więc co wybrać??

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecił bym Ci tego authorka. Dwóch moich znajomych ma ramy kellysa co prawda scigaja sie na nich w XC i niestety popekały im co prawda mozna to reklamowac ale to juz inna bajka, rama ma byc solidna. Duzo tez razy słyszałem od przypadkowych znajomych opinie ze kellys pęka a o authorku jeszcze nie usłyszałem jeszcze złej opini od kad siedze w temacie 2 kółek a to bedzie juz 6 latek, znam tylko jedna osobe która rok temu jezdziła na authorku i nie miała problemów z ta rama. Wybór nalezy do Ciebie ja polecam authorka, dodam jeszcze ze jest troszke tanszy i lzejszy a to tez plus tej ramy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na Authorze Traction, rama jest mocna, gorskie maratony z 80 kg jezdzcem jej nie zalamaly :). Co prawda troche klocek, wazy 1,9 kg w rozmiarze 19 cali, ale za to zapas wytrzymalosci jest spory. Ale jezeli chodzi ci o mocowanie bagaznika, to tez nie ma. Zreszta pewnie Imagine tez nie, to sa ramy XC, a nie crossy. Widze ze w tegorocznych Tractionach zrezygnowano z hydroformowania na rzecz spawow :(. Szkoda. Poszukaj moze zeszlorocznego modelu, moim zdaniem jest o wiele ladniejsza z przetloczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecił bym Ci tego authorka. Dwóch moich znajomych ma ramy kellysa co prawda scigaja sie na nich w XC i niestety popekały im co prawda mozna to reklamowac ale to juz inna bajka, rama ma byc solidna. Duzo tez razy słyszałem od przypadkowych znajomych opinie ze kellys pęka

Powiedz mi tylko jedno - czy ktorys z tych znajomych miał rame na rok 2008 ? Zauwaz ze jest ona zupełnie inna niz poprzednie (Kellys zmienil producenta ram) i wydaje mi sie ze to co piszesz dotyczy starszych modeli. Ta ramka wyglada naprawde solidnie i nie wydaje mi sie zeby ktos zdazyl ja polamac.

 

Mam ja w Magnusie i moge szczerze polecic. Wyglada pieknie i ma sportową geometrie (dosc dluga górna rura - 600mm przy 19,5). W tescie chyba czerwcowego Magazynu Rowerowego Imagine dostał wysokie noty.

 

Wiadomo - kazdy zachwala to co ma. Ale czego mam tego nie robic skoro jestem w pełni zadowolony ? Smieszy mnie troche to rosiewanie plotek o ramach Kellysa gdzie tylko sie da, bo ta frima naprawde z roku na rok wypada coraz lepiej.

 

BTW. ta rame wystawia sklep w ktorym kupilem osobiscie moj rower, i faktycznie wisi u nich na scianie taka ramka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madek -> w MR Imagine dostaje niezmiennie wysokie noty od co najmniej 3 lat. Nie podejrzewam ich bynajmniej o zla wole, po prostu w ciagu 1-2 tygodniowego testu nie da sie wychwycic "dlugoterminowych" wad. Ale zla opinia o konkretnych wyrobach potrafi sie ciagnac za producentem naprawde dlugo. Ja bym na przyklad Kellysa nie kupil. Nie, dopoki nie pojawia sie masowo dobre opinie od uzytkownikow wyrobow z tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko jedno - czy ktorys z tych znajomych miał rame na rok 2008 ? Zauwaz ze jest ona zupełnie inna niz poprzednie (Kellys zmienil producenta ram) i wydaje mi sie ze to co piszesz dotyczy starszych modeli. Ta ramka wyglada naprawde solidnie i nie wydaje mi sie zeby ktos zdazyl ja polamac.

jeden moj kolega kupił rower w zimie wiec moze juz miec model na 08 a połamał ja jakis tydzien temu a drugi to miał rame stara juz rocznikowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOAD jak mozesz to sie upewnij, jaki model i rok bo jestem ciekaw :yes: Ta rame mozna poznac po charakterystycznym wygieciu dolnej rury (jest w modelach od Magnusa do Majestica) jak i po nowym malowaniu (inna czcionka napisu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jezeli chodzi ci o mocowanie bagaznika, to tez nie ma. Zreszta pewnie Imagine tez nie, to sa ramy XC, a nie crossy. Widze ze w tegorocznych Tractionach zrezygnowano z hydroformowania na rzecz spawow :(. Szkoda. Poszukaj moze zeszlorocznego modelu, moim zdaniem jest o wiele ladniejsza z przetloczeniami.

W modelu 08 jest mocowanie na bagażnik, i w kellysie też. Jak będę miał czas, sprzęt i pieniądze to będę chciał gdzieś pojeździć na wyprawy :down: . na razie w rankingu prowadzi author, ale trzeba przyznać że imagine bije authora na głowę wyglądem. Czekam na odpowiedź SOAD'a czy to model 08 został połamany. Ale skoro kupił w zimie to pewnie 07 na jakiejś wyprzedaży :)

 

 

Widział ktoś ramę Unibike'a Experta i porównywał do kellysa imagine?? Czy to nie przypadkiem ta sama rama ? :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to model z wysokiej półki (seria Racepro), ale nijak ma sie do tej ramy o ktorej mowimy. Zakladajac ze ten Raptor byl z roku 2007 to mial rame "KINESIUM Premium Aluminum Superlite", a w 2008 roku sa juz ramy EASTONa z karbonowymi widełkami. Mala roznica nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nijak to się ma do Imagine :) Według strony kellysa ta rama to "Hydroforming Aluminum alloy triple butted". Hydroformowane aluminium potrójnie cieniowane brzmi ciekawie :wub: Osobiście wolałbym ramę z Madmana bo ma ładniejsze malowanie, a niczym się nie różni od Imagine, tylko że ją dostać to jakiś cud, jedyna ramka kellysa z serii mtb xc którą znalazłem to właśnie Imagine. A ten Unibike Expert to chyba rzeczywiście ta sama rama co w kellysach, przynajmniej tak wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item400276229_cube_a...model_2008.html

A Cube? Ja śmigam na el norte ale mozliwe ze to przyszły nastepca http://www.allegro.pl/item402538412_cube_l...model_2008.html. Rama piekna ładniejsza niz kellys ponoć bardzo dobra. Jest na v-ki i na tarcze wiec w przyszłosci nie bedzie cie trzymac w rozbudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item400276229_cube_a...model_2008.html

A Cube? Ja śmigam na el norte ale mozliwe ze to przyszły nastepca http://www.allegro.pl/item402538412_cube_l...model_2008.html. Rama piekna ładniejsza niz kellys ponoć bardzo dobra. Jest na v-ki i na tarcze wiec w przyszłosci nie bedzie cie trzymac w rozbudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...