Skocz do zawartości

[pulsometr] trening z pulsometrem


olek123

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mało jeździłeś, jak napisałeś, to może wysoki puls jest wpływem niskiej kondycji. Miałem podobnie, kiedy zaczynałem jeździć z nadwagą 35 kilogramów, czyli na początku tegorocznej przygody z rowerem. Lekki wysiłek a serducho chciało z klaty wyrwać, również mój puls spoczynkowy, czyli podczas odpoczynku wynosił ponad 70 ud. / min. Teraz mogę spokojnie stosować się do zalecanych progów MHR, ponieważ moje progowe pulsy, się obniżyły. Sam puls spoczynkowy w chwili obecnej utrzymuje się na poziomie 55 ud. / min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem na siłe jeździć wolno żeby utrzymywać niższy puls i szybciej schudnąć czy nadal jeżdzić jak dotychczas na beztlenowym? pomimo jazdy z wyższym pulsem w sumie wagę zrzucam, bo zleciałem już prawie 5kg przez te 1300 km. trochę zmieniłem też styl zycia i odżywiania więc to nie tylko wynik 'cyklozy' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jeździsz na beztlenowym, w strefie beztlenowej przy takim stażu treningowym raczej nie byłbyś w stanie jechać dłużej niż 20min(?). Dopiero zaczynasz, nie kieruj się pulsem i jedź tak jak ci się chce.

 

2. Wg. wykresów przy jeździe na niskiej intensywności pali się więcej tłuszczu, mniej węglowodanów, a mniej przy wyższej na odwrót, ale są to dane procentowe! Tu strzelam/nie widziałem wyników badań: może być tak, że przy wolnej na 1h palisz 30g węglowodanów i 70g tłuszczu (30% i 70%), a przy szybszej np 90g węglowodanów i 90g tłuszczu (50% i 50%)- procentowo wychodzi mniej, ale ilościowo więcej.

 

Edit.:

Foty z 'Biblii treningu kolarza górskiego' Joe Friela:

 

dscf9301mediumia1.th.jpg

 

dscf9302mediumwo9.th.jpg

 

dscf9303mediumae2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zależy, jakiej klasy to sprzęt - wiadomo, ale generalnie pomiar z miejsca oddalonego, czyli np. nadgarstka, a tu - z dłoni - jest dużo trudniejszy, niż z opaski napiersiowej, a więc i prawdopodobieństwo błędów, braku odczytu itp. rośnie, o ile wogóle wyświetlany jest rzetelny pomiar.

 

Miałem taki "pulsometr" w rowerku "rehabilitacyjnym" (czyli takim koło 600zł chyba, kiepskie regulacje itp. broń boże jakiś trenażer prawdziwy to nie był), ale po pierwsze, to, co pokazywał, na pewno nie było prawdą, bo nie doszedłem chyba powyżej pulsu 120 (przykładowo), a po drugie z nieznanej przyczyny wysiadł po niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Mam takie pytanie, zrobilem test na prog mleczanowy i wyszedl mi wynik 177.

 

Biorac pod uwage te strefy:

3. próg ( 70-80%)- trening wydolności aerobowej (tlenowa?) - trening siły

4. próg ( 80-85 %) - trening progu mleczanowego (beztlenowa?) - interwały, sprinty

i HRmax 200 wychodzi mi ze prog mleczanowy jest na poziomie 160.

Teraz wiec musze zmienic go na 177? Bo to 160 to jest takie teoretyczne ktore nie zawsze musi byc prawda?

 

Mógłby ktoś lepiej obeznany w temacie odpowiedzieć na to zagadnienia zacytowane przeze mnie.

 

Według mnie ten test też jest dziwny. Ponieważ jadąc przez 30 minut (ostatnie 20 minut pomiar pulsu)i dając z siebie wszystko, można przekroczyć próg mleczanowy a właściwie to na pewno się go przekracza. To jak w takim wypadku można określić w którym miejscu on faktycznie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...