Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


Lukaszeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Ulvqar, moim zdaniem niech zacznie od mechanikow, to pozniej z przyjemnoscia przesiadzie sie na hydrauliki :D Nie moge jej wszystkiego naraz dac na tacy, bo co jej bede kupowal na urodziny czy pod choinke :P

Do wymiany oczywiscie pedaly na jakies 520 + buciki ale poki co nie bede ja we wpinane pedaly pakowac. Siodelko zobaczymy, czy bedzie wygodne, pewnie nie :P to tez trzeba bedzie zmienic. Przy najblizszej wymianie pancerzykow zmienie nieco ich ulozenie bo troche sie pajeczynka zrobila... ta rama ma tak malo miejsca w okolicach glowki i tylnego trojkata ze ciezko jest sensownie poprowadzic pancerze... . Kolejnym prezentem bedzie amor... bo ten to mozna o kant pupy rozbic :) Ciezki jest, prawie tlumienia ni ma i sprezyne to ma nie na wage mojej kochanej :) Ale poki co jest jaki jest, bo kochana sie upierala "ale po co mi amortyzator" to pojezdzi i zobaczy po co :P I pewnie jej kupie na wiosne jakiegos powietrznego bombera do kompletu. Z reszty jestem zadowolony i mam nadzieje ze wlascicielka rowniez bedzie. Szczegolnie z niebieskich pancerzykow :D Aha, pierwszym z zakupow beda na pewno jeszcze niebieskie sruby z beran tuning i ewentualnie niebieskie sruby z kominami do korby. Na fotkach rower jest ustawiony pode mnie, wiec prosze sie nie dziwic ze siodlo jest taaaak wysoko i pod dziwnym katem. Oczywiscie, ze bedzie inaczej :)

Oto fotki:

f89d9b0b1a5bf115m.jpg

4c74d58a190be719m.jpg

 

Przepraszam za jakosc, bo sa to zdjecia z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny sprzęt :D Ale rama przy tym rozmiarze wygląda niemal jak Chucker albo Ruckus :) Jutro jadę przejrzeć promocyjną ofertę Mavic'ów, na razie jestem zainteresowany Crossride'ami ale kto wie czy coś innego nie wpadnie mi do głowy :P

 

Tylko nie wiem jak srebrne koła pasowałyby do całej reszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie byłoby źle, ale właśnie zobaczyłem że Crossmaxy ST disc są czarne więc nieco się uspokoiłem ale i tak wszystkiego jutro się dowiem. Te Crossride'y które mają na sklepie są czarne ale pod mocowanie tarcz CL, więc trzeba by się też w drugi zestaw tarcz zaopatrzyć. Wolałbym coś z wyższej półki wziąć by na UST się przesiąść w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płyn to zdecydowanie debest opcja. Trzeba tylko uważać bardzo żeby nie uszkodzić opony przy machaniu łyżką szczególnie przy cienkich oponach-ja niestety jednego mountain kinga tak chyba zepsułem. Ciekawi mnie patent hutchinsona tubeless ready-opony specjalnie przystosowane do mleczka, chyba to będzie mój następny wybór.

Ulvgar: Crossmaxy ST polecam, świetnie się toczą, nie są to demony lekkości ale nadrabiają gigantyczną wytrzymałością - jechałem dobre 20 albo i więcej kmów z oponą nabitą na 1.5bara tak na oko i to na maratonie więc oszczędzania nie było, parę razy dupłem w jakiś korzeń a koło nic, było prościutkie jak strzała ani milimetra bicia. Teraz musze oddać do centrowania i z przodu wymiana szprych-po glebie na maratonie gdzie 3 facetów poleciało na mnie z rowerami i któryś pewnie zleciał mi na szprychy-tego by żadne koło nie wytrzymało bez strat. Jeździć się da zrobiłem już tak dużo kmów bo pogięły się lekko ale na nowy sezon oddam je do serwisu.

Suma sumarum polecam te koła-żadnych problemów podczas normalnego użytkowania nie ma, są super wytrzymałe, świetnie wyważone a opory toczenia są malutkie szczególnie jak się je trochę poużywa i wypchnie nadmiar smaru. Btw Kona montuje te koła w Stinky Supreme 09 bodajże, a to rower do XC nie jest :P

Jeżeli je zmienię to tylko na slki bądź slry-ze względu na wagę.

 

kello: piękna maszynka, siodło wygląda bosko tak wysunięte :) Ilekroć patrzę na te obręcze to mam wrażenie że to crossmaxy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich GT maniakow :P Ja wlasnie zakonczylem upgrade mojej slicznotki :)

oto pelna specyfikacja:

 

Bottle cage;(koszyk na bidon) Elite Patao 74 47g

Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid Juicy Ultimata disc 185

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid Juicy Ultimata disc 160

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) Avid Juicy Ultimate7

Cables: (Pancerze i linki) Jagwire + linki Sram

Cassette: (Kaseta) Shimano XT 11-32 256g

Chain: (Lancuch) Sram PC-971

Crankset: (Korby) Truvativ Stylo + BB GXP 880g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Deore XT

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Sram X O dlugi wozek 210g

Fork: (Widelec) Roch Shox SID XC

Frame: (Rama) GT Zaskar

Grips: (Gripy) Scott

Handlebar: (Kierownica) Ritchey Comp 25.4

Headset: (Stery) Ritchey WCS 110g

Pedals: (Pedaly) Time XS 350g

Seat: (Siodlo) Ritchey PRO 220g

Seatpost: (Sztyca) Ritchey WCS 27.2x350 235g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) GT

Shifters: (Manetki) Sram X O Cabon

Skewers: (Zaciski kol) A2Z Ti black 87g

Spacers: (Podkladki pod mostek) Carbon

Stem: (Mostek) Ritchey WCS 110mm + śrubki TI 25.4 105 g

Tire (Front): (Opona przednia) GEAX Argo 26x2.0 500g

Tire (Rear): (Opona tylna) GEAX Argo 26x2.0 500g

Tubes: (Detki) Maxxis flylight 105g x2

Wheels:Mavic Crossride disc 1905g

 

 

Komputer; (licznik) Sigma Sport BC-1200

Pulsometr Sigma Sport PC 15

Pump ; no name

 

RAZEM ok. 10.5 kg

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...79a9051955.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...42741dd025.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kathar,troche WCS'a to juz mam :P tylko w alu,i chce to zmienic na WCS carbon lub na bialego :P

hhmm, prawde mowiac siodelko jest ok ,jest odpowiednio twarde i wygodne,przy powrocie z nad tylnego kolka nie zaczepiaja mi sie spodenki wiec ogolnie jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze chodzi o carbon :P ,tylko kurcze wciaz jestem rozdarty pomiedzy carbonem a bialym wcs'em,obydwie opcje sa dla mnie bardzo ladne,jesli chodzi o carbon to obawiam sie glownie o wytrzymalosc i sztywnosc,dlatego pytalem cie jak sie twoj wcs sprawuje.z drugiej strony ritchey to ritchey,lata doswiadczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrej, dzieki :P kupilem dluga sztyce zeby w razie czego tez moc sobie na rowerku kochanej mojej pojezdzic :P kola moze i wygladaja rzeczywiscie jak crossmaxy ale po wczorajszej przejazdzce po miescie, kiedy chcialem tylko ustawic hample i przerzutki :P tylna nadaje sie do centrowania :P a ja nic takiego nie robilem :D

 

norty, piekny zaskar i bardzo lekki. Kumpel ma identyczna rame, ale wsadzonego do niego dj3 100mm, obrecze ryno najszersze i gieta kiere.. takie enduro w starym stylu.. wiec mam porownanie dwoch jakze innych rowerow na tej samej ramie, ale twoj naprawde ladnie wyglada... zazdroszcze tego 10,5 kg :P a i kola masz fajne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożywiło się w naszym klubie :Pandrej dzięki za opinię o Crossmaxach. Katalogowa cena jest spora ale może jakiś upust uda mi się wytargować, ciekaw jestem jeszcze oferty DT Swiss na przyszły rok. Czy mleczko czy inny system to się przed sezonem przetestuje bo teraz i tak jeżdżę na zastępczym rowerze. Koła to tylko jedne ze zmian, następne na liście to carbonowa sztyca Truvativ Team i siodło Fizik Gobi XM (Selle Italia będę sprzedawać). norty masz fajnego Zaskara, ale czy nie obawiasz się o wytrzymałość SIDa z tarczą 185 mm? Może zrobimy jakąś galerię Zaskarów? :D

Aha, GT Avalanche 2.0 2006 waży ze sterami, hakiem i sterami waży 2100 gram - na wadze kuchennej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no galeria dobra myśl-w końcu trochę się zebrało maszynek ;)

U mnie zmian też troszkę będzie – pedały na cranki sl, kokpit cały nareszcie :) sztyca jak dobrze pójdzie na jakiś karbon. Waga dojdzie do 10kg z lekką górką :).

 

Trzeba się w przyszłym sezonie spotkać na paru maratonach koniecznie. Ja się pojawię na pewno na MTB Trophy, pewnie w Krakowie, raz czy dwa w górach, i jak się uda to na całej Mazovii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galeria ZASKAR'a ........fajny pomysl ;)

 

ogolnie to sie troche obawiam o sid'a przy tarczy 185mm,ale coz, pozyjemy zobaczymy,tarcze mam od kilku dni wiec jeszcze nie zauwazylem by jakos zle wplywaly na sid'a,ale zrobilem tylko 2 male swiateczne wycieczki,moze wytrzyma lekkie xc i maratony,w koncu to nie sa jakies agresywne dyscypliny jak fr lub dh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź co bądź dopiero nowy SID (wg Rock Shox'a) może mieć założoną tą tarczę. Może popytaj innych użytkowników tego amora? Aha, ile ważysz i czy w górach jeździsz - to chyba standardowe pytania :)? Ja mam Juicy Carbon 160/160 (w planach mam 140 do tyłu) i bez problemu na większych zjazdach się zatrzymuję. Chyba nawet nigdy nie wykorzystałem ich pełnego potencjału - w Beskidach będzie bojowy test ;)andrej skąd jesteś? Na Mazovii planuję się pokazać ale nie wiem czy uda mi się być na wszystkich, w tym roku tylko na kilku edycjach mi się podobało. Jeśli nie będę miał innych planów to pojadę ile się da ale trzeba semi-slicki kupić bo na Conti Explorer tylko się męczę :)

Plany na przyszły rok: Kujavia XC, Mazovia MTB, Beskidy MTB Trophy, Skandia w Gdańsku, Kwidzynie i Olsztynie no i 4 pory roku :) Ale z wyjątkiem Beskidów to tylko plany, co będzie to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś jeszcze lżejszy ode mnie ;) A jak się Ultimate'y sprawują? Zmienić pewnie nie zmienię bo mało byłoby to opłacalne (jeśli już to Formula Oro Puro) ale jestem ciekaw ich siły. A Zaskara z jakiego rocznika masz? To nowa rama? Kiedyś w podobnym malowaniu widziałem na allegro ale nie pamiętam czy to był Zaskar czy Avalanche czy coś innego ale trzy trójkąty miało :) Jaki to rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,naprawde ciezko mi cos powiedziec o ultimatach,wyzej napisalem, ze odbylem na nich tylko 2 krotkie wycieczki (mam kontuzje uda ) ,jak na razie hamulce nie sa dotarte i hamuja bez rewelacji ale i tak lepiej niz moje poprzednie hamulce ,rama to rocznik 2000 w rozmiarze M,troche stara ale nic jej nie dolega wiec .......jezdze dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andreja waży 1580, czyżby był aż tak duży rozrzut w rocznikach?

BTW, andrej nie wiem czy SL-ki to dobry pomysł. Myślałem nad nimi póki kumplowi nie pękła sprężyna (wymienione w ramach gwarancji) i zostałem przy modelu C. Obecnie mają 1600 km przebiegu i nic im nie dolega. Wcześniej miałem dwa komplety MXRów - w jednym po prawie roku użytkowania pękła oś a drugi zapiekł się po... 10 km użytkowania. Oba wymienione. W sumie zaryzykowałbym SL bo mi się podobają i w ogóle ale jakoś tak nie chciałbym ponownie z buta wracać na start ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się mój waży 1580g i jest z 2001 roku, jednak jest to wersja team-różnica jest między innymi w kontrukcji główki - team miał stery zintegrowane, reszta miała z wpuszczanymi miskami. Rurki pewnie też są inne ale tutaj nie mam pewności. Z innych subtelnych różnic-u mnie są linki na górze rury u nortiego na dole, jakby się lepiej przyjrzeć to jeszcze coś by wyłapał. 2001 był ostatnim rocznikiem przed splajtem GT więc następne są robione już defacto kogoś innego-stąd pewnie wynika to że twoja rama ulvgar jest cięższa. Z jakich rurek są zrobione Wasze zaskary?

Norty jak Ci sie jeździ z tak wysuniętym do tyłu siodłem? Ja mam na maksa do przodu i i tak musze zmienić sztyce bo ta ma za duży offset(0.5 cala) a brakuje mi 1.5 cm do przodu żeby było idealnie.

 

Jestem niestety z warszawy, niestety bo jest płasko strasznie. A do gór daleko.

 

Słyszałem o problemach z crankami ale postanowiłem zaryzykować-dużo osób na nich jeździ i nie ma problemów, niestety są i mniej szczęśliwi. Zobaczymy jak to będzie.

 

EDIT:

ze strony crank brothers:

egg beater C

spring 300 series stainless steel

 

egg beater SL

spring 300 series stainless steel

 

 

sprężyna jest więc ta sama i w SL i w C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...