Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


Lukaszeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszono wczesniej temat "dużej" wagi rowerów GT.

Owszem nawet Zaskar swoje wazy (ok 1800gr rozmiar M). :shock:

Można zejść z tej wagi, usuwając lakier i mocowanie na hamulec tarczowy - ok. 100-150gr, a więc w najlepszym razie 1650 gr. Prawdobnie zaowocuje to jednak utratą gwarancji (a GT daje 5 lat na rame!), jest to wiec rozwiązanie dla ekstremalistów :wink: .

Mimo niemałej wagi, na bazie ramy GT można złożyć całkiem lekki rower... np. 10kg czego przykładem jest moj Zaskar...

Pozdr Dubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zmierzcie rozstaw osi i podajcie go...

 

Avalanche 1.0 (M ~18")

Judy TT

rozstaw osi przód - tył 105,5 cm

oś przód - suport 63,5 cm

 

Jeśli chodzi o te siły to "jacież przepraszam" - nie wiedziałem, że mam do czynienia ze znawcami mechaniki/fizyki. Ja tylko myslałem o siłach bocznych wywieranych na ramę podczas pedałowania a rozkładu reszty wektorów nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić :grin: Ale jak coś mi wpadnie w ręce na ten temat to wstawię to do wątku.

 

Poruszono wczesniej temat "dużej" wagi rowerów GT.  

Owszem nawet Zaskar swoje wazy (ok 1800gr rozmiar M).  

 

no oprócz zaskara (chociaż, że M-ka waży tyle nie wiedziałem) w przypadku GT nie ma co chyba poruszać tematu wagi No ale chyba i tak nikt nie narzeka, że ma za ciężki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze że wątek się rozrasta  kurcze a może by tak kupić jakąś ramę GT(zawsze mi się podobały ) , ps.to jak waszym zdaniem w końcu jest z tą geometrią GT, lepiej tłumi drgania i bardziej jest sztywna?? niż zwykłe 2 trójkąty??

 

2 lata temu jeździłem jeden sezon na Meridzie - rurki MATTS - była to jedna z tańszych ram, no ale MATTS to technologia stosowana też w tych droższych- po przesiadce na GT czuć było sporą różnicę na korzyść GT - nie była jakaś tam gigantyczna, ale dało się to wyczuć - musisz sam spróbować. Na pewno jest sztywniejsza, a co do tłumienia drgań to aż tak wiele rowerów nie objeżdzałem żeby się wypowiadać. No ale do Meridy już nie wrócę ... :)

 

dlaczego nie?

 

hmm, ramy obliczone są na wytrzymałość i nie sa nadmiernie odchudzane. Tak sobie zerkam na ramy w katalogu np Scott, Cube czy Orbea lekka rama w rozmiarze 18 cali waży jakieś 1400-1500 gr a nie ok 2000 :) Oczywiście są to ramy wyczynowe i występują w innym przedziale cenowym. W kategorii hardtail GT takich ram po prostu nie ma.

 

...Wątpię, aby którykolwiek z nas był w stanie poznać prawdziwą "mechanikę sił", jaka rządzi rowerem. Ja bardzo chętnie zamodeluję ramę w ANSYSie, ale kto mi powie jak ją obciążyć ?

 

wracając na moment do tematu sił, nie wiem czy to jeszcze kogoś interesuje, ale znalazłem coś takiego, złożyłem do kupy i pozwoliłem sobie przetłumaczyć podpisy pod rysunkami 1) części ramy poddawane naciskom/skręcaniu i 2) wektry sił potrzebne przy projektowaniu ram (czy jakoś tak )

... ciekawe to jest jak wiele sił działa i to w różnych momentach, no i kolesie od projektowanie ram rowerowych = respect :grin: No to jak będzie z tym modelowaniem Łukaszeczek? :) (dokładny opis in English w źródłach)

 

Pozdrawiam

 

Forces.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak będzie z tym modelowaniem Łukaszeczek? :) (dokładny opis in English w źródłach)

 

Pozdrawiam

 

Fajne rzeczy wstawiłeś :) Pokazuje to, że występują pewne siły boczne (siły oznaczone w indeksie literką z).

Natomiast co do modelowania - to nie takie proste. Tzn. zrobić rysunek ramy o jedno, a prawidłowo obciązyć model to drugie. Rysunki, które wstawiłeś dają tylko pogląd, jak rozkładają sie siły. A to, dopiero początek :). Trzeba znać wielkości tych sił, gdzieś "utwierdzić" ten rower (ale jak utwierdzić, skoro jedzie? - "zaspawanie" w podłodze zły pomysł...) Do tego dochodzą wymiary, jak długości, średnice wewnętrzne, it. itd. - zabawa w cieniowanie rurek, nie zdała by egzaminu, bo jak to zmierzyć :grin: Jak już napisałem, ja się tego nie podejmę - za cieniutki jestem :) - pomijając, że kilka nocy by pękło ;)Ale może kiedyś się podejmę? Na razie walczę z korbą i jakies takie wyniki są, ale nie wiem, jak do nich podejść ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... co do modelowania - to nie takie proste. ...  ja się tego nie podejmę ...

 

:) Daj spokój Łukaszeczek, nikt tego od Ciebie nie wymaga. Chyba nikomu to nie jest potrzebne. Wystarczy wiedzieć, że jakieś siły działają jednak na ramy rowerowe. Gdybyś jednak chciał się koniecznie w to pobawić to daję Ci linka z kalkulatorem obciążeń :D ale ja tu wymiękam - matematyka/fizyka ... brrrrrr ;-)

 

Theoretical Analysis of Bicycle Frame Loads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak chciał się koniecznie w to pobawić to daję Ci linka z kalkulatorem obciążeń :D ale ja tu wymiękam - matematyka/fizyka ... brrrrrr ;-)

 

Theoretical Analysis of Bicycle Frame Loads

 

SirDel, to jest swietne, niezla gierka :) Az sam chyba sobie poprobuje policzyc obciazenia w ramie, tyle ze po zboju z mechany :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SirDel, to jest swietne, niezla gierka :) Az sam chyba sobie poprobuje policzyc obciazenia w ramie, tyle ze po zboju z mechany :grin:

 

No całkiem fajne, choć uproszczone na maksa, no i uwzględnia tylko statyke :D - ale fajna rzecz, żeby coś pokazać, jakieś wnioski na początek wysnuć. Mnie się też podob - a jak coś jeszcze fajnego chowasz w zanadrzu, to się pochwal :grin:

 

Taaaa, kolega rozbójnka pisze... tylko mechana :D czy się jeszcze wydymka czai? będzie spoko :P

 

A z zupełnie innej beczki - może ne będzie to nic odkrywczego, ale czy zwróciliście uwagę, że kąt pochylenia rur tylnego widela i rury ramy są prawie identyczne (jeśli nie identyczne)? Może własnie to ma wpływ na pracę ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa' date=' kolega rozbójnka pisze... tylko mechana :) czy się jeszcze wydymka czai? będzie spoko :D

[/quote']

 

Moze wyjde na obscenicznego gbura i ignoranta, ale co to jest ta wydymka? Tylko nie smiac sie prosze, panowie wiecie, swiezak i te sprawy. Dopiero 2 sesja w ®zyci(u) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem fajne, choć uproszczone na maksa, no i uwzględnia tylko statyke

Nie jestem znwacą, ale wydaje mi się, ze uwzględnienie dynamiki byłoby "trochę" trudne :-(

 

Moze wyjde na obscenicznego gbura i ignoranta, ale co to jest ta wydymka? Tylko nie smiac sie prosze, panowie wiecie, swiezak i te sprawy. Dopiero 2 sesja w ®zyci(u)

Ja zaczynam właśnie 6 sesję i też nie wiem co to wydymka. Czekamy na wyjaśnienia. Może o wydymce mówimy wtedy jak jakiś profesorek Cię wydyma na egzaminie :niach: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytrzymalosc materialow.

 

W rzeczy samej :grin: Ale i tak jest najlepsze, jak koleżanka z grupy miała część ustną egzaminu :mrgreen:

 

A swiją drogą, to miło wiedzieć, że nie jest się "odmieńcem", a nawet jeśli, to że są inni odmieńcy kochając swoje GT :-D

 

Aha, no to teraz takiego czegos nie mam. Zreszta nie wiem czy w ogole bede miec, bo ja nie z mechanicznego ;D Ja na razie trzaskam statyke budowli i takie tam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No w koncu doczekalam sie!!!!!!! Hurra!!!!

Nie bylo mnie na forum z miesiac a tu bardzo mila niespodzianka!

Wiec dolaczam sie do Mniejszosciowego Klubu uzytkownikow GT. :lol:

Mialam rozne rowery ale od 2001 mam Zaskara i nie zamienie go na zadan inny.

Jest po prostu zajefajny . :twisted:

 

[ Dodano: 2005-06-21, 13:56 ]

Aha oczywiscie pozdrawiam goraco wszystkich uzytkownikow GT :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w koncu doczekalam sie!!!!!!! Hurra!!!!

Nie bylo mnie na forum z miesiac a tu bardzo mila niespodzianka!

Wiec dolaczam sie do Mniejszosciowego Klubu uzytkownikow GT. :lol:

Mialam rozne rowery ale od 2001 mam Zaskara i nie zamienie go na zadan inny.

Jest po prostu zajefajny . :twisted:  

 

[ Dodano: 2005-06-21, 13:56 ]

Aha oczywiscie pozdrawiam goraco wszystkich uzytkownikow GT :!:

 

Witamy serdecznie w naszych skromnych progach, miłośniczkę pięknych kształtów GT :grin: - choć zawsze mi się wydawało, że to faceci są wzrokowcami i oni uwielbiają cieszyć oko pięknymi kształtami :lol: pozdrowko dla płci pięknej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiec dolaczam sie do Mniejszosciowego Klubu uzytkownikow GT. :lol:

Witamy serdecznie Miłośniczkę GieTe :) Fajnie, że mamy własny kąt. Ja np długo się błąkałem po różnych forach i trafiłem niedawno do tego Zacnego Klubu.

 

... aha Panowie, poprawcie fryzury i wyrażajcie się na miłość boską :lol: Kobieta na pokładzie :)

Mam nadzieję, że wkrótce słowo "mniejszościowy" zniknie z nazwy naszego Klubu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiec ciuchy GT zstapia na nasze sklepy.

Niestety nie beda to "oryginaly". Beda to stroje szyte w Polsce (ale nasze firmy szyja niezle). Widzialam kamizelke (tyl z polaru przod ?(dowiem sie) ladnie wyszyte logo. Tak ze z tego co wiem niedlugo beda pozostale czesci stroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...