Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


Lukaszeczek

Rekomendowane odpowiedzi

mi sie wydaje,ze ludzie nie maja zaufania bo te ramki dziwnie wygladaja jakby nie bylo :P [tylne trójkąty] ... ludzie nie znaja marki widza niestenradowa konstrukcje ramy to pewnie mysla ze to jakas marketowka skoro wszystkie dobre rowery maja taka sama geometrei tylko Gt wie wyrywa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszeczek, jutro jak wroce z uczelni, to postaram sie cos poskanowac odnosnie historii z katalogu. To beda oczywiscie fakty nasiakniete lekko propaganda, ale co tam :)

 

A co do popularnosci tej marki, to pamietma jak kilka lat temu kupowalem swojego bike'a. Chodzilo sie wtedy po sklepach i szukalo tego "jedynego". I zapamietalem GT i Mongoose'a, jako bardzo drogie, ale tez bardzo dobre marki (Mongoose mialy wtedy rurki o czworkatnym przekroju). Pamietam ze nawet juz przymierzalem sie do jakiegos GT. Ale w nastpnym sklepie zobaczylem Schauffa, ktory posiadal lepszy osprzet, za mniejsze pieniadze. Niestety, tak prawda. Ale na swoja obrone podam fakt, ze moj stary Schauffi tez ma "3 trojkaty" :P

 

Ale porzucmy kiepskie historyjki z mojego zycia, a zajmijmy sie rzeczmi istotnymi :)

Moim zdaniem obecnie glownym winowajca takiego obrotu sprawy, sa kiepscy dealerzy.

Firma kiedys przeszla kryzys, stracila zaufanie, i nie mogly konkurowac bezposrednio z takim Giantem, Scottem, itp. Musiala obnizyc loty, traktowac po macoszemu inne rynki niz USA i Europa Zachodnia. A dzisiaj nikt nie chce wziasc sie porzadnie za dystrybucje tych rowerkow, a szkoda. Pozstaje jedynie przegladc katalogi rowerowe w ktorym jest 6 rowerow na krzyz :-(

 

Ps. Przeraszam za dlugosc i kiepski, czasami nielogiczny, styl mojej wypowiedzi, ale zmeczon jestem okrutnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o popularność marki w Łodzi , to sklep/salon GT funkcjonuje u nas od połowy lat '90 i ma się dobrze.Przetrzymał nawet kryzys firmy-matki. 8)

 

Patrz Żaba, a ja nie wiedziałem. A szkoda, bo jak byłem w Polsce na święta, to bym sobie ceny porównał... a co do cen, to bez przesady - tu GT Avalanche 1.0 kosztuje tyle co Giant Terrago - Terrago ma tarcze, ale nie wiem, czy warte to było - no i ten trójkącik razy trzy :P - Ecia, czasem kasa nie ma znaczenia dla konesera :) - a ja w marki Giant, Author po prostu nie wierzę - tak jak nie wierzę w Mercedesa - za dużo już widziałem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo już widziałem

Jakbyś zobaczył co się czasem dzieje z tym "GieTowskim" udziwnieniem łączenia tylnego trójkąta z rurą podsidełkową (tzw trzeci trójkąt) to o GT też byś nie miał tak dobrej opinii :?

 

Z tego co widzę, to nie ma tu jeszcze przedstawiciela takiej marki, na która by ktos nie narzekał. Poza tym, GT nie jest marką, za która płaci się bajońskie sumy, a mesie które znam, kosztowały średnio 300-500 tys. pln i pie...iły się tak ładnie, że to aż było nie możliwe :D. Dla mnie wygląda to tak- jak dbasz, tak masz. I nie trzeba masy słonia, żeby coś rozwalić. Wystarczy się czasem dobrze wygiąć nie w tą stronę, aby spowodować takie siły, że i rower z wałków miałby problemy :P Dlatego będę narzekać, jak coś pęknie - a jak pęknie z mojej winy, słowa nie pisnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to nie ma tu jeszcze przedstawiciela takiej marki, na która by ktos nie narzekał.

ja :mrgreen: ja :mrgreen: ja :mrgreen:

 

E tam, Lookas, na Kone też się znajdzie parę paragrafów, łacznie z tym, że przereklamowana :D - widzisz, widzisz jaki nie obiektywny jesteś - testujesz tylko to, co drogie, przereklamowane :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

cos dla was maniacy :arrow: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53858411

 

widzisz, widzisz jaki nie obiektywny jesteś - testujesz tylko to, co drogie, przereklamowane

a teraz ide oglądać reklamy i po te miliony $$$ i bede pisał testy zara :twisted: :evil: :twisted: :twisted: :dev2:

 

btw widział ktos reklame kony w naszym kraju bo ja nie - ani jednej :!: za to dzajanta reklamują wszędzie i nikt jakoś nie pisze ze przereklamowany :x wyczuwam zdziebo stronniczości i wpływu opinii pewnej osoby zza oceanu gdzie kona moze i jest przereklamowana :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No fajna :D - i cena siakaś taka nijaka, że az nie wiadomo o co chodzi :P

 

widzisz, widzisz jaki nie obiektywny jesteś - testujesz tylko to, co drogie, przereklamowane

a teraz ide oglądać reklamy i po te miliony $$$ i bede pisał testy zara :twisted: :evil: :twisted: :twisted: :dev2:

 

btw widział ktos reklame kony w naszym kraju bo ja nie - ani jednej :!: za to dzajanta reklamują wszędzie i nikt jakoś nie pisze ze przereklamowany :x wyczuwam zdziebo stronniczości i wpływu opinii pewnej osoby zza oceanu gdzie kona moze i jest przereklamowana :x

 

Czy ja wiem czy Kona jest przereklamowana? Niektórzy tak uważają, a ja po prostu "piłem" do pewnego tematu, w którym znalazła się troszkę dziwna (dla mnie) opinia, a w której raczej miałeś Lookas rację.

A Giant, cóż kiedyś był synonimem ekstra roweru, jak Scott, ale ja nigdy się nie mogłem do niego przekonać. Nie wiem dlaczego. Natomiast jak pisałem kiedyś, za Koną się oglądałem i o mały figiel bym nie kupił. Obejrzałem wtedy chyba z 10 różnych marek i GT mi przypadło do gustu. Po prostu - dla mnie była cena dobra, z względnym osprzętem i dla mnie było GiT ;)

W każdym bądź razie ja do innych marek nic nie mam - każdy ma, na co go stać, co lubi i co mu ktoś zasugerował. Nasz wybór nigdy nie jest w 100% wyborem naszym - zawsze sugerujemy się co inni mówią, bo czasem warto. W każdym bądź razie dla mnie Kona czy Gt były równie tajemniczymi markami - nie wspomnę o Carrera czy Saracen'ie ;) Choć Saracena miałbym jako jedyny użyszkownik :grin:

A, i jeszcze jedno - jako do mojego imiennika nigdy nie mógłbym być stronniczy - jeśli już to na twoją stronę - w końcu musimy się Łukasze trzymać razem... może klub Łukaszy? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu musimy się Łukasze trzymać razem... może klub Łukaszy?

Były sobie dwa Łukasze jedenu durzy, drugi mały :P

 

btw widział ktos reklame kony w naszym kraju bo ja nie - ani jednej

To widze ze nieogladasz gazet rowerowych czy katalogów bo tam są :D Wiem wiem chodzi Ci o napowietszne reklaamy. To faktycznie niewidziałem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
To widze ze nieogladasz gazet rowerowych czy katalogów bo tam są

magazyn rowerowy styczen luty 2005 brak kony za to jest author, ktm kellys

bike board maj 05 brak kony

katalog bike -action 2005 - brak kony - jedynie napis kona na reklamie ski-team'u

katalog bike-action 2004 - brak reklamy kony

katalog bike-action 2001 - jak wyzej

magazyn rowerowy maj 05 brak kony ktm kellys

magazyn rowerowy marzec 05 kellys ktm :]

magazyn rowerowy listopad-grudzien 2004 kellys

magazyn rowerowywrzesień 2004 kellys

dalej nie szukam jak ktoś gdzieś widział niech da znać :D

 

kellys ma kampanie reklamową niczym heyah sa wszedzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich znawców tego co dobre w kolarstwie górskim :D Jestem wielkim fanem marki GT i chciałbym dołączyć do tego forum. Nie chcę reklamować, przekonywać, ani opowiadać cudów o tej marce - mam tylko nadzieję, ze będę mógł komuś podpowiedzieć dlaczego warto "zadawać" się z GT i dlaczego te rowery są bardzo ok.

Trochę nie mogę się zgodzić w tym temacie

Jakbyś zobaczył co się czasem dzieje z tym "GieTowskim" udziwnieniem łączenia tylnego trójkąta z rurą podsidełkową (tzw trzeci trójkąt) to o GT też byś nie miał tak dobrej opinii :?

 

bo 99% przypadków pękania ram GT na spawie między podsiodłową a górną rurą powodowane jest za krótką/zbyt wysoko wysuniętą sztycą. Czyli to nie wina GT a brak wyobraźni - to tak jak jechanie samochodem z minimalną ilością oleju w silniku. Ale korzyści z konstrukcji Triple Triangle są ogromne.

Szkoda, że mało ludzi kojarzy co to GT - kiedy Garry Turner zaczął produkować rowery górskie to sporo dzisiejszych kultowych firm nie istniało jeszcze. Oczywiście nie mówię, że przez to są technologicznie zacofane w stosunku do GT - wielu poszło nawet dalej. Po prostu gdyby nie błędna polityka firmy i kryzys to dzisiaj wyglądałoby to na pewno inaczej i nikt nie pytałby co to za firma.

Na poparcie tego, ze GT robi całkiem niezłe rowery - kilka fotek. Właściwie to mój składak a GT było tylko "dawcą" ramy - ale przecież to najważnieszya część :lol:

 

Widok od strony napędu

Widok od strony napędu 2

Przód

Rama przed złożeniem roweru

Słynny potrójny trójkąt i cholernie mocne spawy

Rura sterowa i piękne spawy

 

BTW cieszę sie, że istnieje ten kącik dla GTowców :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszyscy przywitają SirDela :D (jak na meetingu)

 

Pisałem to juz w innym temacie ale napisze to jeszcze raz. Jak oddawałem rowerek do serwisu to koleś w karcie zgłoszeniowej napisał czarny MTB a nie czarny GT :evil: Rozumiem ze modelu nierozpoznał bo rama przemalowana ale ze nierozpoznał ze to GT to skandal :evil: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy i podziwiamy śliczny rower :D

 

[ Dodano: 2005-06-14, 15:05 ]

Jak oddawałem rowerek do serwisu to koleś w karcie zgłoszeniowej napisał czarny MTB a nie czarny GT

Ja mam zawsze napisane " czerwony MTB" lub "czerwony górski", a serwisuję go w sklepie, w którym był składany od podstaw. Czyli może to jakaś norma :?: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo 99% przypadków pękania ram GT na spawie między podsiodłową a górną rurą powodowane jest za krótką/zbyt wysoko wysuniętą sztycą. Czyli to nie wina GT a brak wyobraźni - to tak jak jechanie samochodem z minimalną ilością oleju w silniku. Ale korzyści z konstrukcji Triple Triangle są ogromne.

Zbyt mało sztycy w rurze (że tak się wyrażę) szkodzi wszystkim rowerkom.

 

Co takiego jest genialnego w trzecim trójkącie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...