Skocz do zawartości

[pedały] mały problem z zamontowaniem bloków


DonMaestro

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!!!

I oto nareszcie udało mi sie kupic mój pierwszy zestaw SPD!!! a mianowicie kupiłem wczoraj buty Northwave Kaiman oraz pedały Exustar E-PM25.

Założyłem pedały, następnie zabrałem sie do przykręcania bloków.

I tu pojawił sie mały problem. Najpierw przyłożyłem do buta w odpowiednim miejscu blaszkę następnie wkręciłem tą właściwą częsc czyli blok (cleat). W tym problem że zostały mi 2 częsci czyli podkładki. Niewiem co zrobic czy trzeba je gdzies jeszcze dokręcic? popełniłem jakis błąd? Jeździłem już,wygląd na to ze blok wpina i wypina sie bardzo dobrze (jest charakterystyczne ,,klik,,). Tylko dlaczego zostały mi te podkłądni??

Są ONE NA SAMYM DOLE ZAŁĄCZONEGO ZDJĘCIA:

 

 

PS. Mógłby mi ktoś porządnie opisac jak dobrze zamontowac bloki w moich northwave kaiman? najlepiej żeby było to na podstawie bloków exustar albo shimano, (dzisiaj przejechałem sie wypiąłem sie moze ze 3-4 razy a blok był przekrzywiony tak jakby był niedokręcony chociaż dokręcałem go przed samym wyjazdem na rower!)

post-111362-1214477219_thumb.jpg

post-111362-1214477954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFI ma to wyglądac tak jak na tym załączniku na przedostatnim zdjęciu???

 

 

http://www.allegro.pl/item387489301_pedzie...ki_gratis_.html

 

Czy potrzebna jest ta blaszka??? nie mogę znaleźdź nigdzie w necie informacji na temat montażu bloków! help me!

 

Proszę zeby mi ktos krok po kroku wytłumaczył montaż bloków typu shimano,exustar do butów typu northwave kaiman czy sidi bullet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam do buta wsadzic tą blaszkę,do środka?? patrzyłęm nie ma wewnatrz buta zadnego miejsca na blaszkę!!!(moze juz jest wbudowana) ja montuje tak najpierw ta blaszka srebrna:) potem przykłądam blok do tej blaszki nastepnie tam gdzie sie wkręca śruby na bloku daję podkładkę i wkręcam (korzystam tylko z tych mniejszych podkładek,nie z tych większych , ,,z ząbkami,,):P dokręcam bardzo mocno jednak gdy dzis wróciłem z małej wycieczki bloki razem z blaszką były krzywo ustawione przesunęły się tak o ok 15-20 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem blaszka i ta podkładka z ząbkami ma znaleźdź się wewnątrz buta??? zaglądałem do środka ale tam nie ma miejsca ani na blaszkę ani na śruby, możliwe że blaszka jak wcześniej wspomniał Wodzu jest od nowości ,,wszczepiona,, wewnątrz buta???(w takim przypadku blaszki i te podkłądni z ząbkami nie będą mi zapewne potrzebne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na zewnątrz do 1 bloku daję 2 podkładki? jedną na spód bloku drugą pod? a blaszka wewnątrz buta?(mówiłem u mnie w bucie nie ma miejsca na blaszkę!)

 

http://www2.trainingbible.com/joesblog/upl...at-1-752848.JPG JA obecnie tak mam zamontowane blaszkę pod blok czyli raczej źle...

 

ja dobrze rozumiem kolegę miciu22 przykładam blok (ma pod spodem tę ząbki więc powinien sie wbic do podeszwy),daje na wierzchnią częśc bloku tą mniejszą bardziej płaską(bez ząbków) podkładkę i wkręcam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma wyglądać

blokspdmo9.th.jpg

A te blaszki zaznaczone na czerwono wkładasz do środka buta. Jak nie ma miejsca, to może wystarczyłoby wyjąć wkładkę, żeby to miejsce zobaczyć ;)

Ale jak mówisz, ze bloki już przykręcałeś to pewnie już siedzi w środku, bo inaczej bloki by nie trzymały.

530216131ag9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to twoje zdjęcie? Jeśli tak to te buty są szosowe i to jeszcze bez możliwości montażu bloków mtb, a takie właśnie masz. Prawidłowo bloki powinny być umieszczone na podeszwie w miejscu gdzie palce łączą się z resztą stopy. Tutaj pasują pedały szosowe z takimi blokami http://www.sklep.bikestacja.pl/product_inf...roducts_id=1113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...