Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Tora 318 syczy na blokadzie (podczas docisku)


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to napisalem juz wszystko w temacie :woot:

 

Mam (doslownie tydzien) Level A6 z Torą 318 Solo Air. Zauwazylem 2 rzeczy:

- na mojej wadze (69kg) widelec na blokadzie ugina sie jakies 3cm. Powiesil sie na nim moj kolega (90kg) - amor ugial sie dobre 6-7cm. Wiem ze ten amortyzator ma Motion Control, ale nadal mi sie wydaje, ze jak na blokade to stanowczo za duzo. Jest teraz napompowany do 90psi (troszke ponizej rozpiski na goleni).

- glowny problem: amortyzator syczy jesli jest mocniej dociskany na blokadzie (bez blokady nie ma takich odglosow). Uprzedzam, ze chodzi tutaj o syczenie podczas wciskania amora, a nie odglosy dochodzace z tlumienia. Dzwiek jest dokladnie taki, jakby wciskac iglice wentyla opony. Czy jest to jakis problem z uszczelkami, czy ten amortyzator po prostu tak sie broni przed uszkodzeniem blokady?

 

sklep (kupowalem przez siec) odsyla do serwisu krossa, serwis do producenta, producent do harfy (serwistanta rock shoxow), a kazdy mowi cos innego.

 

moge oczywiscie wyslac amortyzator na gwarancji, ale to sa co najmniej 2-3 tygodnie w plecy i jeszcze moga mnie obciazyc kosztami jesli nic nie znajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi to tak jakby olej przeciskal sie przez uszzelki blokady, cos jak niedokrecona butelka z napojem gazowanym? prawdopodonie 1) uszkodzona uszczelka 2) zle zalozona fabrycznie uszczelka 3) zle zmontowany tlumik (nie wiem dokladnie jak wyglada - podobne dzwieki wydawal psylo sl przy zle ustawionej blokadzie i minimalnej nieszczelnosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pike (sprężynowy) też syczy, w zależności od ustawienia Floodgate. Jest to dźwięk oleju przeciskającego się przez tłumik.

W Torze nie możesz regulować Floodgate, a blokada nie trzyma sztywno. Jak kolega 90 kg się na nim powiesił, to nie dziwne, że się tyle ugiął. Podczas jazdy przecież amortyzator nie jest obciążony nawet połową ciężaru rowerzysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebysmy sie dobrze zrozumieli, moja Tora dziala nastepujaco:

 

1. bez blokady

a. docisk - totalna cisza

b. powrot - albo cisza (niskie tlumienie - kroliczek), albo lanserskie gssssss (wysokie tlumienie - zolwik)

 

2. z blokada

a. docisk, do pewnego miejsca cisza, potem slychac szum/syczenie,

dociskam mocno wolno - szumi malo i powoli,

docisne energicznie - syczy energicznie,

poki pcham - poty syczy

b. powrot - cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...