Skocz do zawartości

[rower] do 2000zł... co lepsze?


qla

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...niedawno Zwineli mi meridkę ;) i teraz szukam czegoś ciekawego do 2000 zl. Rozmiar ramy na mnie to minimum 22 cale, a wybredny też jestem, więc pod lupe wziąłem sprżety i wyłoniłem 3:

Ghost: http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...roducts_id=4779

Cube: http://www.skiteam.pl/rower/Cube/analog/

Posion: http://allegro.pl/item343660353_zyankali_c...mega_cena_.html

 

 

Prawde mówiąc Posiona nie do końca biorę pod uwagę, gdyż wole kupić na miejscu rower, chyba,ze mi sklep jakiś go ściągnie.

Więc na razie mam dylemat miedzy Cubem(który świetnie wygląda) a Ghostem(który wygląda mniej:) )

 

może macie jakieś inne typy??

 

Czekam na opinie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić najnowszy Magazyn Rowerowy. Jest tam test rowerów za 2k zł. Najlepiej wypadł tam Ghost EBS1.

 

Numer mam, czytałem, Niestety Tego Ghosta juz nie ma w sklepie(powiedzieli mi ,ze to jakaś wersja limitowana??) , potem Wypada Poison w teście dobrze:)((dużo za relatywnie niewiele;])

A co powiesz na temat Cuba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyankali na pewno ma ramę bardzo przydatną do późniejszego lightowania, ale z tego co kojarzę, qla swoje waży, więc nie należy przesadzać... No i za tę cenę kupowanie tarczówek (mechaniki Shimano) IMO nie ma sensu. W XC to tylko hydro, co kosztuje, albo V :)

 

Reszta osprzętu jest bardzo podobna - Deore i okolice. Ghost podany prze Helevorna jest trochę lepszy od tego z linku qli - dzięki korbie ze zintegrowaną osią i hamulcom Avida - i chyba byłby najsensowniejszy. RST się nie przejmuj, bo tak samo jak SR pożyje sezon, a potem do tej klasy sprzętu do już coś z powietrzem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyankali na pewno ma ramę bardzo przydatną do późniejszego lightowania, ale z tego co kojarzę, qla swoje waży, więc nie należy przesadzać... No i za tę cenę kupowanie tarczówek (mechaniki Shimano) IMO nie ma sensu. W XC to tylko hydro, co kosztuje, albo V :)

 

Reszta osprzętu jest bardzo podobna - Deore i okolice. Ghost podany prze Helevorna jest trochę lepszy od tego z linku qli - dzięki korbie ze zintegrowaną osią i hamulcom Avida - i chyba byłby najsensowniejszy. RST się nie przejmuj, bo tak samo jak SR pożyje sezon, a potem do tej klasy sprzętu do już coś z powietrzem. :)

 

Co do Poisona, to tarczówki to hydrauliki nie mechaniki;]

Co do ESB1 - w poznaniu niestety nie ma tego modelu i mówią,ze to jakaś limitowana seria;]dziwne troche ale cóż

 

Jeszce byłem dzisiaj w jednym sklepie...może uda się ściągnąc tego Poisona.

W teście Magazyn\u Rowerowego nieźle wypadł i dostał etykietkę "Econo".

Ładniejszy (IMO) od Ghosta ;) Po za tym jako jedyny Poison ma rozmiar 58 cm (24")

Jesli nie pójdzie z Posionem, to biore Ghosta...chociazby tego SE 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że przy rozmiarze 24" Poison ma ramę o długości takiej jak np. Ghost przy rozmiarze 20,5" - (Poison 604 mm , Ghost 605 mm) czyli kupisz rower 24" i będziesz jeździł zgarbiony !!!

Znacznie dłuższa już jest rama Ghost 22" - 620 mm !!! (nawet Cube Analog ma przy 22" ramę o długości 610 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zyankali na pewno ma ramę bardzo przydatną do późniejszego lightowania,

 

Szukam roweru dla szwagra i z tego co się dowiadywałem w extream shopie rama z Zyankali COMP jest cięższa niż w wersji

Zyankali N.

 

Deklarowana waga tych modeli to:

 

13,1 kg - comp

12,3 kg - N

 

Różnica w specyfikacji to przerzutki deore -> LX.

 

Więc skąd różnica 800 gramów ?? ;)

 

W nawiasie mówiąc nie ma w tych rowerów w tej chwili. Czas oczekiwania do miesiąca.

Pan z obsługi coś wspominał o liście oczekujących. Szkoda, bo mi się trucizna spodobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...