Skocz do zawartości

[prawo]Przejście dla pieszych (i nie tylko)


Proride

Rekomendowane odpowiedzi

jadąc samochodem za chiny nie zwolnię do 20/30/40 km/h przed oznakowanym przejściem, bo może na nie wjechać rowerzysta, czy też wejść pieszy. I jestem pewien, że doskonała większość kierowców traktuje to w podobny sposób.

 

Chodzi o to, że jak kierowca jedzie na prostej drodze przez przejście, to wystarczy że patrzy się na wprost, a kątem oka i tak widzi wchodzących na przejście pieszych. Piesi poruszają się wolno, wiec możliwe jest dostrzeżenie ich bez rozglądania się. Rowerzysta przemieszczający się kilka razy szybciej nie zostanie dostrzeżony przez kierowcę, bo oni się nie rozglądają, bo po prostu nie ma takiej potrzeby. Ponadto nie widzę nic złego w przejeżdżaniu przez przejście z prędkością pieszego.

 

Zastanawiam się również, czy za przejechanie rowerem po przejściu dla pieszych jest mandat za przejście na czerwonym 250,- czy za jazdę po przejściu 100,-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety byli pewnie z gatunku tych co wiedza najlepiej choc nie wiedza wcale. Ja bym im powiedzial zeby sie kodeksu drogowego nauczyli bo braki maja. Po to jest droga rowerowa zeby po niej jechac na rowerze. Powiem wiecej: nie mozesz prowadzic roweru po drodze rowerowej. Jak chcesz prowadzic rower to po przejsciu dla pieszych bo wowczas bedziesz pieszym.

Oczywiscie co juz wiele razy pisalem sa debile "pouczacze" ktorzy musza wyglasic swe zyciowe madrosci o tym ze po drodze rowerowej nalezy isc, a nie jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Stało się. Myślałem, żeby kupić ten wynalazek o nazwie airzound, ale poszedłem do żeglarskiego i mam syrenę w sprayu. Odgłos mniej więcej jak z 18-to kołowca, albo lokomotywy. Na ścieżkach rowerowych patrza na mnie z czystą nienawiscią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Miałam podobną sytuacje. I zaczelam wątpic w to czy trzba zsiadac z roweru (na sciezce rowerowej-przechodzacej przez ulice) czy nie.A mianowicie przejezdzalam przez wspomniane "przejscie rowerowe" a facet mi zajechal droge i do tego zatrzymal sie :( Mam wrazenie nieraz ze ludzie nie wiedza ze istnieje cos takiego jak scieżka rowerowa. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Miałem dziś taki przypadek: jechałem po ścieżce rowerowej wydzielonej z chodnika dla pieszych. Ścieżkę tą jak i chodnik dla pieszych przecinał wjazd na cmentarz (całe zajście miało miejsce przy cmentarzu) ,to był taki wjazd jak w drogę osiedlową tylko prowadził do cmentarza,a brama na cmentarz była zamknięta. Na wjeździe przed ścieżką rowerową stał samochód z kierowcą w środku. Zbliżając się zwolniłem do 20-kilku (nie patrzyłem na licznik) bo widziałem auto i kierowcę - kierowca siedział spokojnie nie wykonując ruchów. Jak już byłem ok.2 m od niego nagle wjechał przede mnie ;pewnie nie zauważyłem że miał uruchomiony silnik. Skończyło się na tym że wjechałem w niego, rower postanowił zostać a ja radośnie wylądowałem na masce samochodu. Jak już się pozbierałem i posłałem kilka słów kierowcy (same brzydkie) to kierowca auta oznajmił mi że to moja wina bo jechałem za szybko. Ja mu na to że jest debil bo droga przecina ścieżkę rowerową i nie stanowi ulicy i zaraz dzwonię po policję. Skwitował to: proszę bardzo - i tym zbił mnie :P Po tej kraksie licznik muszę naprawić a lampkę przednią kupić nową bo się potrzaskała.

Co o tym sądzicie - kto miał rację?

p.s. rozstaliśmy się bez wzywania policji ,choć teraz trochę żałuję i to było też moja pierwsza kraksa z samochodem więc nie bardzo wiedziałem co robię zaraz po zderzeniu pewnie to tzw "szok". I jeszcze jedno: MIAŁEM KASK NA GŁOWIE i na szczęście nic mi się nie stało (taką mam nadzieję) bo na masce samochodu pozostawiłem eleganckie dość widoczne wgłębienie. Morał z tego zakładajcie kaski :D

Chciałem się zapytać co o moim przypadku sądzicie? kto miał rację - kierowca czy ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...