Skocz do zawartości

[rama] amortyzowana


Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

Amortyzowana sztyca? :teehee:

Przypomnę Twój post sprzed kilku dni:

Amortyzowana sztyca została wymyślona żeby wkurzać bikera - ciągła zmiana pozycji d..y względem korb wybija z rytmu, jak mam kupić sztycę Cane Creek za 540 zł , to zdecydowanie wolę fulla , który oprócz komfortu daje poprawę trakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Panowie ( i Panie ;p ) czy serio nie ma ram które moglibyscie mi polecic? Skok 120mm, najlepiej kupione w PL, jakiś w miare znanych producentów, i z gwarancją do tych 2500zł? Bo sam szukam i szukam.. ale kupowac poisona arsena.. hmm nie wiem, o arsenie am i curare jest duzo opinii ale o arsenie już nie.. nie wiem jak z wytrzymalościa itp. Gdyby nie to, że ramka RDR ma 100mm skoku to bym ją brał, ale obawiam się, że tak jak na poczatku 100 mm wystarczac bedzie, to za rok będzie człowiek chciał więcej.

 

Cube AMS 125 ,

http://www.allegro.pl/item327819325_cube_a...ma_20_cali.html

 

a odnośnie tego czy za mało skoku czy nie , to wszystko zależy od tego jaki styl jazdy i do czego ma byc rower ,

jeżeli interesuje cie sciganie się w maratonach to 100 mm jest jak najbardziej ok , jezeli natomiast beda to raczej wycieczki w trudnym górskim terenie , wtedy rower All Mountain 120-130 mm. +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Rulez.. Ta ramka bardzo mi się podoba, http://www.bike-x-perts.com/product_info.p...c1c1cd79fc3b40e  ale wiesz, mówić, że jest to, to samo co titus... to chyba troche przesada, bo wystarczy, że oś obrotu bedzie przesunięta o 0,5cm i juz całość działa inaczej. Bądź co bądź ramka mi sie podoba, ale i mój niemiecki jest raczej kiepski wiec może byc problem z zamowieniem. Nie wiem jak z gwarancją, no i skąd pewność, że to dobra ramka jeśli nawet na niej nie jeździłeś ( a może się mylę? ). A nie mam na tyle kasy by tak jak to powiedziałeś "ryzykowac".

 

 

P.S mwegrzyn, tak teraz patrze, czy potrójnie cieniowana ramka nie bedzie zbyt osłabiona jak na 80kg bikera, biorąc pod uwagę raczej ambitniejszą i wymagającą turystyke ( broń Boże maratony itp ) :teehee: No i jednak 2700... czy ten sklep dh fun ma jakąś swoją stronke bo we wszystko wiedzących googlach się nie doszukałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nic nie namawiam, to twój wybór , nie będę tu sie rozpisywał , ale nawet moja ramka choć trochę inaczej skonstruowana działa bardzo podobnie jak Titus (sprawdzone) , tym bardziej będzie tak w wypadku ramy która podałeś ....

No i ja nie jestem taki strachliwy - 3 ramy z Niemiec + parę innych "drobiazgów" :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie namawiasz, i właśnie dlatego, że jest to moja decyzja, chciałbym byc z niej zadowolony. Wszelkie sugestie pomagają mi w wyborze, za co jestem wdzięczny. Możesz powiedziec coś więcej o samym sklepie? Jak z obsługą, jaki czas oczekiwania itp? jak to było w wypadku Twojej ramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mwegrzyn

Czy ty sprzedajesz te ramy (Cube) ??? , strasznie na nie nagabujesz ...

 

Mógłbym zapytać o to czy nie jesteś na prowizji u Decathlona ," nagabując " na Rockrider.

A markę Cube lubię , i tyle , tak jak inni lubią Radon , Poison i inne :D

Rozumię że nie jest to po twojej myśli , hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S mwegrzyn, tak teraz patrze, czy potrójnie cieniowana ramka nie bedzie zbyt osłabiona jak na 80kg bikera, biorąc pod uwagę raczej ambitniejszą i wymagającą turystyke ( broń Boże maratony itp ) :) No i jednak 2700... czy ten sklep dh fun ma jakąś swoją stronke bo we wszystko wiedzących googlach się nie doszukałem..

 

W poprzedni wecked majowy , byłem razem ze znajomymi przez trzy dni w wierchomli . Jeden z kolegów , posiadał AMS125 w rozmiarze 22 cale , przy wadze około 90 kg , do porównani było kilka modeli z tgz. markowych rowerów , według mnie konstrukcja jest mocna i wytrzymała , ale pewnie wiecej powiedziałby użytkownik.

Waga 80 kg , to nie jest jakiś wysoki wynik :D , wiekszość uzytkowników takich rowerów , to okolice 70-90 kg , jeżeli miałoby to byc za duzo , do roweru All Mountain , to byłaby to super kiepska rama , i nie dotyczy to produktu Cube , ale wiekszości marek .

Uważam że czego byś nie kupił , to 80 kg , nie powinno mieć wpływu na wytrzymałość tej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś. Po prostu jak widzę potrójne cieniowanie ram.. no to no.. mam wrażenie, że to nie dla mnie, a wagowo mam nawet 78 kg ;p hehe zastanawia mnie jednak rozmiar tego cuba, bo mam teraz radona 20" i jest ok na styk, ale fulle powinny byc mniejsze chyba? prawda? czy ten sprzedawca ma może jakąs stronke www? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba66

Oczywiście, że nie namawiasz, i właśnie dlatego, że jest to moja decyzja, chciałbym byc z niej zadowolony. Wszelkie sugestie pomagają mi w wyborze, za co jestem wdzięczny. Możesz powiedziec coś więcej o samym sklepie? Jak z obsługą, jaki czas oczekiwania itp? jak to było w wypadku Twojej ramki?

W ciągu 5- ciu dni od wpłaty , rama została wysłana , przed zakupem sprawdziłem opinie w niemieckim necie - były pozytywne , ponadto sklep widniał na liście dystrybutorów rowerów Zoulou wyróżniony tłustym drukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, napisałem do gościa z allegro który sprzedaje tego AMS'a i ogólnie to cuba moge miec za 2600zł z damperem (kolor czarny lub miedziany). Za 2900zł mógłbym miec cuba stereo ale to już troche za duży skok ramy jak na moją niską rebe o skoku 115mm. Zostały mi jeszcze zaproponowane ramki Ghosta z serii AMR. Co do ceny i dokładnego modelu ghosta wysłałem zapytanie. Co sądzicie o ramkach ghosta? Bo przyznam, że wizualnie bardzo mi się podobają, rozmiar 19 cali byłby idealny. Tylko pytanie jak z trwałością i działaniem ramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak własnie zrobie.. :woot:

 

Dostałem propozycje:

 

rama GHOST AMR 7500 / 9000 . to te same ramy ,

w zestawie z damperem Manitou Swinger SPV ,

Cena razem z damperem 2800 zł.

 

Co powiecie o tej ofercie?

 

Nistety zostałem troche zmartwiony, gdyż ramka i Cuba ams 125 i Ghosta AMR to ramki z roku 2007, przy czym Ghost ma zwykłego manitu swinger 3 way spv. No to jestem w kropce.. Sorka że tak post pod postem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Tak dzisiaj przeszedłem się do sklepu rowerowego i co się okazało mieli tam akurat rowerek ghosta na 2008 rok model amr 5500 http://www.ghost-bikes.com/2008/typ.php?bid=31 http://www.secesja.pl/do/item/AMR5500_2008/AMR5500 Powiedzieli mi, że za 5000 mógłbym go miec. Rozmiar 52 był idealny. I tak się własnie zastanawiam, czy Wszystkie te ramki AMRów nie są przypadkiem takie same?? I te w ghoscie 9000 i te w 5500. Bo tak się zastanawiam, jeśli bym sprzedał sprzęt to ciekawe ile by mnie wyszła sama ramka w tym rowerku? Ewentualnie myślałem, o przełożeniu amorka, korby, kół i hamulców do tej ramki i sprzedaży radona z przełożonymi komponentami. Tylko pytanie ile za takiego radona mógłbym dostac... hmmm, wiem, że dziwne pomysły mam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby takie posuniecie było opłacalne musiałbys taniej kupic ten rower , poniewaz cięzko bedzie ci uzyskać 2200 zł z tych części , biorąc pod uwagę ceny internetowe ( allegro ) , bo pewnie w ten sposób byłyby sprzedawane .

Ramy 5500 , 7500 , 9000 są takie same .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy cięzko uzyskac taką kwote? Tak na szybko..

 

amor mx pro lo - ok 800zł

przerzutki shimano xt/xt - 80/150zł

manetki lx - 130zł

ham. magura julie - 600zł komplet z tarczami 180mm

korba shimano 542 - 190zł

kaseta plus łańcuch deore - 80zł

koła: Xm 317, deore 475, Dt 1,8 - 450zł / komplet

opony schwalbe Nobby Nic/Racing Ralph 2.25 Evolution - 180zł / komplet

kierownica - 50zł?

mostek 70zł?

sztyca 50zł?

i rama z radona może jakieś 400zł?

 

do tego zaciski, siodełko 50zł?

 

razem to jakieś 3200zł a bez ramki radona 2700 - 2800zł.. no chyba, że coś źle policzyłem to mnie wyprowadźcie z błędu. Takie szybkie oszacowanie kosztów.. Ewentualnie przekładka ww części do Radona i myślę, że za ok. 3000zł ktoś by go kupił bo przecież większosc części będzie nowa ( poza ramką ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamietac że sprzedajesz prywatnie , dlatego ceny musza byc odpowiednio nizsze w stosunku do ofert sklepów internetowych .

Np: Mx Pro , kosztuje własnie 800 zł , w sklepie z paragonem i gwarancją . Tak że aby w miarę szybko sprzedac czesci , trzeba odpowiedni niższą cene podac.

3000 zł , za radona z tym osprzętem , według mnie też optymistyczna cena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...