Skocz do zawartości

[uszczelki]smar do łancucha a uszczelki amortyzatora


Rekomendowane odpowiedzi

mialem w domu smar do lancucha brunox kettenspray. dostalem go dawno temu od kolegi w prezencie. nie uzywalem go do lancucha tylko do spryskiwania slizgow w mojej rame amortyzowanej - czasami skrzypialy a ten preparat rewelacyjnie sie sprawdzal.

pol roku temu wyprowadzilem sie a tenze spray zostal w moim domu rodzinnym.

ostatnio przypomnialem sobie ze posiadam takowy spray tylko nie wiem dlaczego ale jednak skojarzylem sobie ze jest to preparat brunoxa do goleni amortyzatora (chyba najwiecej wlasnie o tym brunoxie przewija sie informacji chocby na forum). pojechalem do dawnego domu i zabralem pojemnik. spryskalem odruchowo uszczelki widelca tak jak to sie robi z brunoxem do goleni. ku mojemu zdziwieniu widelec zaczal dzialac plynniej (w marcoku tego nie zauwazalem). po wycieczce popatrzylem na opis na pojemniku i okazalo sie ze to smar do lancucha.... :)

moje pytanie: czy ktos sie orientuje czy smar ten moze uszkodzic material uszczelek? zrobilem to tylko raz, preparat nie wydaje sie byc zbyt agresywny ale moze zajdzie jakas reakcja chemiczna i... po uszczelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopuję temat, gdyż ponieważ jestem w nagłej i pilnej potrzebie. Otóż czy brunox z napisem top-kett typowy do łańcucha, ten z zielonym paskiem nada się również do czyszczenia goleni amortyzatora, nie wpływając w żaden sposób na uszczelkę amorka? To było wyżej, ale proszę o jakieś bardziej przekonywujące odpowiedzi.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam Fender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Prawdopodobnie to podobny preparat do smarow FL z teflonem. Kiedys smarowalem przez rok amortyzator FL i nie bylo zadnych problemow z uszczelkami. Jednak na pewno lepiej sie sprawdzi specjalny smar do amora Brunoxa. Ale jak nie masz niczego innego pod reka to smaruj. Amor powinien dzialac lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...