Skocz do zawartości

[kaseta] jak odkręcić


Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem ostatnio, że zamiast lecieć do serwisu spróbuję sam odkręcić kasetę. Zaopatrzyłem się więc w klucz do kaset i bacik i pełen zapału zabrałem się za demontaż. Po chwili z czoła zaczął kapać pot, a kaseta jak była na piaście, tak dalej na niej jest :D Z całej siły uwieszam się (a mam trochę ponad 80kg) z jednej strony na baciku, z drugiej na kluczu, ale ta wredna nakrętka od kasety ani drgnie! Spotkaliście się z czymś takim? Jak sobie w tej sytuacji poradzić?

 

Tak, na pewno kręcę w dobrą stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno kręcę w dobrą stronę ;)

 

 

tz: w ktora?

 

przejzyj forum, juz wszystko zostalo napisane o odkrecaniu zapieczonych srob. niektore klucze do kaset mozna "przypiac" do kasety (zeby nie wypadal) za pomoca szybkozapinki (bez stozkow). kasety shimano zazwyczaj ciezko sie odkrecaja, jesli pod pierscieniem nie ma podkladki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figasso ! Możesz ew spróbowac podgrzać kasetę przy pomocy palnika gazowego lub benzynowego czyli tzw lampy lutowniczej. Ja zastosowałem tą metodę w stalowej ramie gdy "zamarzł" mi wkład suportowy.Wystarczyło chwilę podgrzać i poszło , nawet się lakier nie opalił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A mogę wiedzieć do czego takie coś służy? :D

 

Do zdejmowania kasety w warunkach polowych <_<. Interesuje mnie tylko czy taki wynalazek może być dostępny gdzieś w kraju, oraz jaka jest jego wytrzymałość, jako że siły przy odkręcaniu kasety potrafią być znaczne - szkoda byłoby wydawać pieniądze na kilka (jeden?) raz użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdejmowania kasety w warunkach polowych <_<. Interesuje mnie tylko czy taki wynalazek może być dostępny gdzieś w kraju, oraz jaka jest jego wytrzymałość, jako że siły przy odkręcaniu kasety potrafią być znaczne - szkoda byłoby wydawać pieniądze na kilka (jeden?) raz użytkowania.

 

w pierwszej chwili pomyślałem że to do bani ale jeżeli w praktyce to działa to super sprawa, choć z drugiej strony z kasetą nie często sie coś dzieje w trasie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby się nie dzieje, ale jeżeli jesteś w innym kraju, możliwe że z dala od dużych miejscowości, to możliwość naprawy napędu (tudzież wymiany szprychy po stronie kasety) jest nieoceniona.

 

no ale jak ruszasz sie dalej to zazwyczaj pakujesz całą narzędziówę, przynajmniej ja tak robie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia zabieram, jak najbardziej, ale jeżeli ten aparacik jest skuteczny, to można zaoszczędzić trochę wagi.

Przypuszczam, że u nas takiego sprzętu nie uraczysz niestety, więc jedyny sposób aby się przekonać o przydatności będzie zebranie gotówki i dokonanie zakupu. Nie jest wykluczone że zrobię tak w tym roku, jeżeli tak się stanie to zapodam relację z użytkowania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...