Skocz do zawartości

[piasta przednia novatec] szybkozamykacz czy 9mm?


siwy84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie. Zastanawiam się kupnem piasty novateca pod tarczę. Widziałem na allegro model z osią 9mm no i oczywiście z szybkozamykaczami. Z racji, że mam amortyzator przedni duro, a wszyscy wiedzą jaki on jest sztywny, to myślałem żeby kupić piastę, która troszkę polepszy sztywność. Zastanawiam się tylko czy różnica jest na tyle duża żeby płacić prawie 2x więcej niż za zwykłą piastę pod szybkozamykacz. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję za wszelkie rady i opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania póki co bardzo podzielone. Moim zdaniem ośka 9mm z gwintami też jest lepsza (wydaje się być lepsza) Bo WYDAJE mi się, że śrubami jestem w stanie zacisnąć koło w widełkach lepiej niż szybkozamykaczem. Kiedyś nawet rozwaliłem jeden (z tyłu) bo za mocno go skręciłem i gdy go zamykałem gwint puścił. Zaraz ktoś powie, że gówniany szybkozamykacz i się z nim zgodzę, był gówniany, ale przy śrubach na osi 9mm taka sytuacja raczej nie będzie miała miejsca. Chyba, że zapięcie koła za pomocą dobrego (wytrzymałego) zamykacza można porównać do skręcenia go śrubami. Nie twierdzę, że jestem nakręcony już na piastę z ośką 9mm bo w sumie z jakiegoś powodu ludzie zaczęli robić te piasty pod szybkozamykacze. Chciałbym tylko poznać wasze zdanie na ten temat. O osi 20 mm to nie mówie bo to inna sfera zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 9mm to jest standard. Oś w większości piast pod samozamykacz ma zewnętrzną średnicę 9mm i jest drążona. Szpilka samozamykacza nie jest osią (nie opierają się na niej łożyska ani nic w tym stylu).

Podaj linka do tej piasty Novatec'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie musisz mi tego tłumaczyć, bo to jest oczywista oczywistość :] Jeździłem na standardowym szybkozamykaczu, na piastach z nakrętkami i obecnie na kole z piastą z mocowaniem jak w NS'ach i osią 12 mm (choć w hakach jest standard 9mm). Różnice w agresywnym XC (a tak definiował kiedyś swój styl jazdy siwy)? Nie widzę. Może efekt placebo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem bendus, że oś piasty ma 9mm. Tylko sprawa wygląda właśnie tak jak napisał proxx. Wiem też, że Ty wiesz, że jest tak jak napisał prox :D

A różnicy nie dopatruję się pod kątem stylu jazdy tylko sztywności mojego giętkiego amortyzatora :) A styl jazdy to tak jak mówisz xc/enduro zależy jakie podłoże jest dostępne.

Linka mogę dać, ale póki co do piasty novateca tyle, że bez uchwytu na tarczę:

 

http://www.allegro.pl/item317174368_novate...cne_mtb_xc.html

 

ale jestem prawie pewien, że widziałem podobną tyle, że była pod tarcze.

Fajna jest jeszcze piasta:

 

http://www.allegro.pl/item317169508_novate...a_swiecie_.html

 

ale to już inna bajka :)

Jak dla mnie trochę za droga. Gdybym miał wizje na szybką zmianę amorka na coś pod 20mm ośkę to bym wziął bez wahania, ale jeszcze mam inne rzeczy w rowerze do wymiany w pierwszej kolejnosci

 

PS.Jest jakaś strona www novateca? Bo szukałem, ale nie mogę znaleźć. Przyznam się, że szukaczem jestem kiepskim, ale żeby aż tak? :)

 

PS2. Bendus co z tym piwem? :P Żeby nie było, że się wymiguję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ty to znalazles?!?! :)

PS. dobra nie mów... :P

 

okej, to przy okazji. patrząc dzisiaj za okno myślę, że to może nie nastąpić zbyt szybko. ehhh głupia zima :/

 

Korzystając z linka bendusa wysiliłem się i poszukałem 2 piast, które mają ośkę przelotową 9mm. Oto linki do nich:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28c3262822791cbb.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ac62d48be4257c7.html

 

Być może jest ich więcej, ale te dwie na 100% mają 9mm ośki.

 

EDIT: Koleś, od którego chciałem kupić taką zwykłą piastę na szybkozamykacz odpisał mi, że jest w posiadaniu takich piast (pod 9mm) - kolor: czarny lub srebrny, liczba otworów tylko 36, cena 129 zł. Czyli jakieś 2 razy wiecej niż taka zwykła.

Dlatego właśnie chciałem się Was spytać co sądzicie. Czy warto iwestować w coś takiego czy odpuścić sobie i wziąć szybkozamykacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już po sprawie bo zamówiłem zwykłą, na szybkozamykacz, ale jeśli ktoś chciałby dodać swoje 3 grosze a propos tej sztywności to proszę się nie krępować. Będzie zbiór wiedzy dla przyszłych nieuświadomionych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...