Skocz do zawartości

[Klamki]XT Dual Control


Dark_Reaver

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przeszukiwania allegro natknąłem się na takie o to cudo :)http://www.allegro.pl/item314968947_lewa_k...xt_st_m765.html

Było by to dla mnie wybawienie swego rodzaju... obecnie mam hamulec Deore M555 z przodu ale z prawa klamką i ilością przewodu też na tył... zawinięty jest dookoła mostka ^^ dlatego też ten DC był by dla mnie miły bo:

1. jest to lewa klamka

2. jest to XT więc już takie trochę lepszy sprzęt

3. nie musiał bym się martwić o manetkę w razie wymieniania hamulca...

 

A obecną klamkę deore z przewodem bym zachował na razie bo później wystarczy, że kupie zacisk i tarcze co wyjdzie mnie taniej sporo... np. na hamulec kompletny wydam 250zł... za tą cene moge mieć zacisk XTR do tego tarcza za 40zł i mam świetny hampel :) ale to na razie tylko marzenia bo musze jeszcze wymienić tylne koło...

 

No i pytanie czy np. ten przewod będzie pasował dobrze http://www.allegro.pl/item316928800_przewo..._bh59_90cm.html

Tudzież czy nie ma tu żadnych haczyków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak teraz :P lewa ręka STEF29 czyli badziew za 20-30zł, prawa ręka klamka deore hydrauliczna i manetka alivio i niemam z tym żadnych problemów... przyzwyczajenie się do prawej klamki jako przedni hampel zajeło mi 30 metrów^^ tylko jak to tutaj ma wyglądać... rozumiem zrzucenie biegu z przodu bo to malo siły trzeba ale podnieść na wyższy to już trzeba troche siły w to włożyć... ale z tego co zauwarzyłem jest dźwigienka w ten klamce XT ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, ja bym nie tragizował. kwestia przyzwyczajenia, jak do wszystkiego. tak często zmieniacie biegi z przodu i z tyłu równocześnie?

 

@dark_reaver

dźwigienkę możesz odkręcić. ja tam akurat za dc nie przepadam, bo wybieram wolność w doborze/zmianie/montażu/demontażu hamulców + awaria klamki nie zamienia Ci roweru w single-speeda. jednak pod względem wrzucania na większą tarczę z przodu jest przewaga - masz dłuższą dźwignię i w ogólnym przypadku działasz 2-3 palcami, więc powinno być wręcz lżej. na stojaka to już w ogóle pestka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...