Skocz do zawartości

[amor] SR Suntour XCR r.l. co o nim sązicie


Rekomendowane odpowiedzi

opinie sa podzielone. xcr jest dosyc popularny i mnostwo ludzi na nim jezdzi. niektorzy sa zadowoleni, inni probuja tuningu. znajda sie tez tacy (jak ja) ktorzy uwazaja, ze charakterystyki zamknietych tlumikow używanych przez sr sa wziete z kosmosu, przez co ten widelec robi wszystko, poza amortyzowaniem. narazam sie na ostra reakcje wlascicieli tego sprzetu, ale powiem tak: widelec karbonowy bedzie amortyzowal znacznie lepiej od tego wyrobu amortyzatoropodobnego, szczegolnie w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się kilka dni temu przesiadłem na ten amortyzator z Marzocchi Bombera Z3 i w sumie jestem bardzo zadowolony z tej przesiadki. Co mnie bardzo cieszy to fakt że jest on łatwy w serwisowaniu i bardzo szybko da się go rozkręcić. Jeżeli chodzi o pracę to jest tak jak wspomniał Greg_PL - amor jest miękki i mułowaty. Mniejszych dziur w sumie nie wybiera ale jak jest coś troszkę większego to całkiem dobrze pracuje (w każdym razie czuję się na nim pewniej niż z Bomberem). Jedyne co mi się nie podoba to jego skok - zamiast 100 mm przydałoby się max. 80 mm.

 

Aha - ja zakupiłem wersję z blokadą przy amortyzatorze. Wersji z manetką nie chciałem bo doszedłem do wniosku że mi nie potrzebny taki bajer, który będzie zajmował cenne miejsce na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go w zeszłym roku do roweru żony w którym rozleciała się jakaś badziewiasta T6 Capa od RST. Po zmianie różnica jest duża bo tamto badziewie żadnego tłumienia nie miało nawet, ale porównując jego mułowatą pracę do mojego Bombera 55 to jest to tragedia. Ale jak na wymagania mojej żony ważne, że coś się gnie, jest śmiesznie tani, ma blokadę i jest w miarę sztywny zwłaszcza w porównaiu do tej Capy. Myślę, że za tą cenę to rewelacja a ogólnie porównując do markowych z tym skokiem akceptowalna kiepściocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...