Skocz do zawartości

[Amortyzator] Axel eco 2005 serwis/przegląd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam amora manitou axel eco 2005. Mam już go 2 lata i nic z nim nie robiłem (w sensie nie wymieniałem oleju, żadnych serwisów, przeglądów itd). Amor dosyć ciężko "chodzi" i nie tak płynnie jak dawniej :) Co można zrobić w tej sprawie ? Chętnie bym oddał go do serwisu.. ale za samo spojrzenie w amora manitou bierze 70-90zł + koszty jakiś napraw, wymiany czegoś i przesyłka.. więc wyjdzie połowa ceny amora. Co można zrobić by amortyzator chodził płynniej ? No i przede wszystkim jak to zrobić ? Mam instrukcje do tego amora, patrzyłem, tam starałem sie coś zrozumieć (angielski) jednak nie bardzo.. Nie chce czegoś zepsuć więc proszę Was o porady.

Dzięki z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Axel a.d 2005 nie posiada juz Microlube (chyba wlasnie od 2005 Manitou odeszlo od tego systemu). Co do konserwacji, to przy tak dlugim czasie eksplatacji nalezalo by rozkrecic i wyczyscic amortyzator + oczywiscie wymiana oleju (jezeli Twoj Axel posiada tlumienie FFD lub TPC). Wedlug mnie lepiej rozwazyc kupno nowego Axela (290zł), bo pelen serwis bedzie kosztowal polowe ceny nowego amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"http://allegro.pl/item303237850_smarowniczka_prowadnicy.html" Chodzi o coś takiego ? Jakby co to nie jest to moja aukcja. Nie wklejam jej też w celach reklamy ^^ ? W zwykłym sklepie rowerowym będą wiedzieć o co chodzi i poradzą sobie z tym ? No i fajnie by było gdyby jakiś posiadacz manitou coś poradził. Schwefel dzięki wielkie za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u dobrego serwisanta olej w manitou jest dobrze "zabespieczony " i nie łapie syfu dlatego nawet po 2 latach katowania nie potrzebował wymiany

jedyne co musisz zrobić to smar ...bo pewnie golenie już Ci sie białe robią, po tym zabiegu działa jak nowy ja mam aktualnie smar od rs i jest gitara mandżolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że odpisaliście ;) - dzięki.

"http://allegro.pl/item300936823_smar_motorex_prep_manitou_180g.html" - o ten smar chodzi ? Jaką to ma konsystencję ? Raczej smaru, czy oleju ? Bo wstrzyknąć smar to cięzko.. tak mi sie wydaje.. no chyba, ze nie wiem jak działa prowadnica

 

EDIT :

Rozmawiam z Arnikiem i mówi mi o smarze "Brunox". Nadaje sie ? Bo z tego co widze to jest trochę tańszy.. i smar jest niby do rs'ów. Z Manitou nie ma być problemów.

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

zamiast smarowniczki można przy odrobine wprawy użyć strzykawki. smar manitou nie jest drogi. najlapiejoz rozebrać telepa i po wyczyszczeniu nasmarować. mam axel compa air asist i łatwo rozebrać. w twoim eco podobnie-manuale do wyszukanie na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam axela elite, bez microlube'ów, z tlumieniem ffd. rozumiem, ze jesli go rozbiore oczom ukażą sie tlumiki ffd? one również są rozbieralne? najprawdopodobniej zaleje tez go olejem, gdyż pracuje dość skokowo, nic zlego sie nie stanie?:D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...