Skocz do zawartości

[odpowietrzanie]Zestaw do odpowietrzania Avida Juicy 3/5/7-Zrób to sam


Kasumi

Rekomendowane odpowiedzi

dla ludzi ktorzy maja problem z laczeniem sruby barylkowej z koncowka weza. kupujecie, wzglednie idziecie do dowolnego serwisu dla nurkow, wzglednie punktow zajmujacych sie legalizacja butli, nabijaniem HP, prosicie o pol kropelki czerwonego locktite'u na gwint i nakrecacie srube do wezyka :D

mozna rowniez zaciagnac na max'a najmniejszego zipa, trwalosc gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A czy Ktoś z szanownych forumowiczów, nie ma może na zbyciu śrubek baryłkowych?

W serwisach pomimo usilnych starań nie otrzymałem ani zepsutych manetek/przerzutek Shimano, ani samych śrubek.

Piszcie proszę na priva - z chęcią się dogadam.

W innym wypadku pozostaje mi tylko... Avid Bleed Kit:(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do tokarza - zrobi Ci takie a nawet lepsze. Wystarczy, że przewierci śrubę M5 na wylot + ew splanuje (to chyba właściwe określenie) jeden z jej końców. Tam gdzie zostanie gwint nakręcasz 2 nakrętki i je kontrujesz. Dajesz uszczelkę, bez żadnego kombinowania nakładasz wężyk na splanowany koniec i gotowe. Ja sobie takie załatwiłem po znajomości. Ale myślę, że w 5zł/szt się wyrobisz spokojnie. Przy czym tutaj odpadają Ci problemy z uszczelnieniem. Jeżeli splanuje się (kurde ciągle nie wiem czy to poprawne określenie ... chodzi o "wygładzenie", usunięcie gwintu) śrubę M5 to wężyk od zestawu kroplówkowego nachodzi dość ciężko, ale nachodzi i bez żadnych dodatków masz szczelny układ. Ja osobiście przy próbach z tymi śrubkami baryłkowymi dostawałem szału. Układ ciągle się rozszczelniał. Po zastosowaniu śrubek od tokarza wszystko zadziałało za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z tym skokiem. Nic nie wręcałem na siłę i wszystko ładnie pasowało. Rownie dobrze można zapytać czy skok śrubek baryłkowych jest odpowiedni do gwintów w hamulcach :D

 

Na PW kilka osób zapytało mnie jak wygladają z bliska takie obrobione śrubki. Zdjęcia zamieszcze tutaj:

 

91105728.jpg

 

35120755.jpg

 

Po kompresji jakość dostała w tyłek ale chyba widać o co chodzi :)

Ja ciągle jeszcze mam plastikowe strzykawki. Raz odpowietrzyłem i od tamtego czasu nie ruszałem zestawu. Przy kolejnym odpowietrzaniu przejde się do apteki po te lepsze. Dodatkowo mam już takie zaciski jak w oryginalnym zestawie avida - te suwaki są dość uciążliwe. Podczas oddawania krwi zauważyłem, że panie pielęgniarki wlaśnie takimi zatrzaskami zabezpieczają ucięte wężyki, poprosiłem o 2 i mam :) Pewnie w jakiś sklepie medycznym też będa do dostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się ile wchodzi oleju mineralnego do przedniego i tylnego hampla (głównie do zbiorniczków wyrównawczych)? No chyba ze znacie srednice wewn. przewodów :P . I jeszcze jedno, jak uniknąć zapowietrzenia gdy podczas zalewania skończy nam się olej w strzykawce (przy zalewaniu tylnego chyba jest to możliwe) i będzie trzeba go uzupełnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bros, a wężyki normalnie masz o zestawu do kroplówek??:) jak już będziesz miał w pełni zrobiony zestaw, to daj proszę znać i może pochwal się foteczką:)

 

Tak, wężyki są od zestawu kroplówkowego. Zostawiłem w nich DOTa na kilka godzin i chyba weszły z nim w reakcję. Stały się bardzo miękkie ale po wylaniu płynu i wymyciu wężyków wszystko wróciło do normy, jedynie troszkę się przydymiły :D No ale nawet wymieniając wężyk po każdym odpowietrzeniu to starczy go na 20x :)

Chwilowo nie mam potrzeby odpowietrzania hamulców więc zestaw zostanie taki jaki jest :P Jak będę musiał go użyć kolejny raz to wymienię strzykawki i zaciski. Ale to tylko "kosmetyka". Zestaw działa OK taki jaki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja tez nie miałem śrub baryłkowych i poszedłem na łatwiznę nakładając mocno wężyk na strzykawkę (najłatwiej w cieplej wodzie) i obcinając go zaraz na końcu strzykawki. Następnie wkręciłem całość w hamulec i manetkę, wężyk nagwintował się i jednocześnie uszczelnił całość. Co prawda jest to mniej wygodne bo za każdym razem trzeba wymieniać wężyk, ale na szybko jest oki jak ktoś nie chce się w to częściej bawić.

 

Co do klejenia zastosowałbym opaskę zaciskowa plastikowa i zacisnąć na nałożonym wężyku na gwint, można tez pomiędzy zastosować sylikon sanitarny w celach uszczelniających ale wątpię by był potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz mnie zestaw kosztowal..............80gr,i dziala.Jest w pelni szczelny,w pelni wielokrotnego uzytku.Faktycznie kosztowal mnie tyle,poniewaz reszte mialem z pracy.Rozwiazanie jak dla mnie jest o niebo lepsze niz te stosowane tutaj,Zestaw sie sklada z 2 strzykawek /to wlasnie koszt 0,8zl/,dwoch kawalkow wezyka Festo /dowolny przewod pneumatyczny o srednicy 6mm/ i zlaczki Festo /dowolna zlaczka dowolnej firmy z gwintem M5/.Wezyka wciskam na sile na strzykawke-minimalna sila do wlozenia,koncowka strzykawki posmarowana wczesniej Loctite403 /dowolny klej cyjanoakrylowy,tzw. sekundowy/,10 cm wezyka,z drugiej strony szybkozlaczka.Nic do zaciskania wezyka nie jest potrzebne,poniewaz tego nie stosowalem.Zalewanie/odpowietrzanie bardzo szybkie i precyzyjne.Jednyny problem to kupno szybkozlaczki,ale w wiekszych miastach to chyba nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem sobie taki własny zestawik wraz ze srubkami od tokarza... obrabiałem te śrubki ze 3razy żeby wężyk mocniej wszedł- cały czas bez skutku. Ponadto na jednej śrubce nie mam tak małej uszczelki i nawet wkręcając głęboko trochę cieknie, co więcej przy dzisiejszej obróbce śrubki, gwint mi się zj**ał i się teraz wkręca na 2mm, a do tokarza już nie mam siły chodzić....

Jak ktoś ma dużo cierpliowści i czasu to polecam ten zestaw, w przeciwny razie lepiej kupić Avidowski zestaw do odpowietrzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zrobiłem sobie taki własny zestawik wraz ze srubkami od tokarza... obrabiałem te śrubki ze 3razy żeby wężyk mocniej wszedł- cały czas bez skutku. Ponadto na jednej śrubce nie mam tak małej uszczelki i nawet wkręcając głęboko trochę cieknie, co więcej przy dzisiejszej obróbce śrubki, gwint mi się zj**ał i się teraz wkręca na 2mm, a do tokarza już nie mam siły chodzić....

Jak ktoś ma dużo cierpliowści i czasu to polecam ten zestaw, w przeciwny razie lepiej kupić Avidowski zestaw do odpowietrzania...

 

 

JESTEM TEGO SAMEGO ZDANIA,

parę razy odpowietrzy się znajomym i zarobi się na ten zestaw, inwestycja może się zwrócić :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy można mieszać DOTy? Pytam się, gdyż mam Avidy J5 i nie wiem dokładnie jakim DOTem (4 czy 5.1) są one teraz zalane, a do odpowietrzania chcę użyć 5.1. Czy jak się one wymieszają to może się coś stać, czy lepiej spuścić stary płyn i zalać na nowo nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Domowy sposób nie działa w połączeniu z Elixirami, przy klamce powstaje nieszczelność bo nakrętki są zbyt szerokie żeby docisnąć prawidłowo uszczelkę. Wytoczyłem specjalne tulejki które są niemal identyczne z Avidowskimi. Oringi 3x1,5 albo 3x2 powinny być dobre. Do zacisku włożyłem oring 2x1, jego zaletą jest to, że można go tam zostawić na stałe i nie trzeba nakrętki na śrubie.

 

Kupiłem strzykawki z gumowym tłokiem, okazało się że na końcu jest gwint taki sam jak przy Avidowskich. Wiecie skąd skombinować przewód z taką końcówką? Przy zestawie do kroplówki takiego nie miałem ale musi mieć jakieś inne medyczne zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu udalo mi sie zrobic wlasny zestaw do odpowietrzania moich formul. Zestaw dziala idealnie bez zadnych wyciekow :-)

 

Zastosowalem :

* strzykawka 20 ml z gumowym tloczkiem

* barylka shimano - lekko spiłowany gwint

* opaska termokurczliwa

* nakretka

* wezyk

* uszczelka

 

img0239fn.jpg

Edytowane przez banditxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie budowania zestawu do odpowietrzania hamulców, brakują mi dwie rzeczy, z czego bez jednej nie zrobię nic. Mianowicie, zjeździłem już pół Poznania po sklepach rowerowych i w żadnym nie mieli na zbyciu śrubek 'baryłkowych'. Za każdym razem proponowali, bym zajrzał w sezonie, bo wtedy na serwis trafiają, stare, zużyte części. No a w sezonie to już na późno, ponieważ hamulce należy odpowietrzyć przed sezonem. No i mam prośbę, pytanie, jako, że mieszkam w dużym mieście, to może znajdzie się osoba, która miałaby na zbyciu dwie sztuki takich śrubek? Za piwko czy inny drobiazg, zawsze można się dogadać :)

 

PS. W sumie, niekoniecznie musi być to osoba z Poznania, choć tak by było korzystniej, bo uciekają koszty wysyłki. No ale jeśli znajdzie się ktoś uczynny, z nadmiarem, takich gadżetów, to chętnie skorzystam, w końcu wysyłka pocztą, listem, nie należy do ekstremalnych wydatków w porównaniu z oryginalnym zestawem Avid'a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawy robię.

 

p2190008.jpg

 

Z doświadczenia wiem, że klejenie igielitu do tej śrubki baryłkowej nie zdaje egzaminu. Fartem udało mi się raz odpowietrzyć układ. Przy drugim wkręceniu połączenie puściło <_< . Dlatego przesiadłem się na coś trwalszego. Ten zestaw jest aktualnie na allegro, ale nie widzę przeszkód by przygotować Ci drugi. Dla forumowiczów taniej :). Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...