Skocz do zawartości

[ETA w Marzocchi]jak to działa?


Morf99

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
nie. mozliwosc obnizenia to jakies 7-8 cm. ecc to zintegrowana blokada z tlumikiem powrotu a eta tylko kartusz odpowiedzialny za skracanie skoku widelca.

 

Ja nie powiedziałem ile można wcisnąć tylko "tak bardzo jak uda Ci się wcisnąć" a w AMI jest to nawet ok 11cm bo blokuje skok o 5-6cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. I jeden, i drugi system ma swoje zalety - ETA obniża widelec, ECC5 może go całkowicie zablokować lub zmienić charakterystykę tłumienia. Wybór, co lepsze, jest w tym przypadku indywidualną sprawą każdego bikera.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECC5 to regulator tłumienia odbicia. W skrajnym położeniu blokuje to tłumienie. Widelec można wbic, ale nie będzie powracał. Czyli obniża. W przeciwieństwie do ETA nie pozostaje tutaj skok do wykorzystania, tzn. jeśli wbijesz go do połowy, to widelec będzie mógł się jeszcze ugiąć, ale znów nie wróci, tylko jeszcze bardziej się ubije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siema

od siebie dodam

w modelach 2001 z1 mcr i modelu z1 2002 fr ,był tłumik zwany ecc

nie jest to nic innego jak eta ,tylko bez sprężynki(czyli brak tych 3 cm skoku po kompresji) .. od 2003 zwało się to eta ,i ten stary ecc podejrzewam ,ze nie ma tej 5ciokrotnej zmiany tłumienia

ecc5 system stosowany w marathonach ze sprężynami powietrznymi

co lepsze ? z regulacji posredniej i tak sie za czesto nie korzysta.. wiec w praktyce i to i to -to jeden szit ..

osobiście nie przeszkadza mi brak tych 3 cm skoku ,bo na technicznych podjadzach niewiele to zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...