Skocz do zawartości

C.R.A.P. - Cannondale Racers Associated Poland


kopaczus

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te fatty solo, ciekawe jak z ze sztywnoscia skrętną, w koncu to nie taka rura jak lefty, no i wazyc powinno niewiele, choc i lefty potrafi teraz wazyc niewiele ponad kilo !!

 

A o rohloffie sam myslalem do roweru enduro, gdyby waluta tak nie skoczyla, mialbym juz dwoch kumpli z tymi piastami - kroliki doswiadczalne :icon_mrgreen:

w sumie do calego roweru doklada sie moze z 400g, a w 2009 a wyjsc nowa wersja, lzejsza wlasnie o te 400g - czyli wagowo powinno sie wyjsc na zero, tyle, ze masa sie skupie na tylnym kole.

I jak Twoje odczucia, plynnosc zmiany, zmiana na postoju itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi tu dojadą jakieś Fatty Solo to się podzielę wrażeniami, jeszcze tego nie macałem.

 

Jak w przyszłym roku zrobią Lefty Max z osią OPI jak w nowym Carbonie 110 to będzie 130mm skoku przy wadze 1250g :(

 

Rohloff w enduro, nie wydaje mi się żeby to było najlepszym pomysłem. Ten w Badboyu trochę dziwnie się zachowywał - praca manetki jest okej, tak samo jak w gripshiftach SRAMa, ale podczas zmiany biegów pod obciążeniem można wyczuć spory skok na korbie. W mieście to nie przeszkadza, ale np w górach robisz zjazd i przechodzisz do podjazdu, redukujesz biegi i masz pół obrotu jałowego, tak jakby z wciśniętym sprzęgłem w samochodzie - dopiero wtedy zaskakuje. W górach może się to skończyć dość niefajnie. Ale nie wiem czy wszystkie Rohloffy tak mają.

 

Jakby to dobrze działało to świetna by była opcja Rohloffa z Hammerschmidtem, 28 przełożeń i wszystkie można zmieniać na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

 

od 1997 dosiadałem Super V 1000 FR (zestaw z bomberem z1), a od dosłownie kilku dni w domu nówka Rush Carbon 4 :P

 

img0008kny.th.jpg

 

To również mój pierwszy post na forum więc tym bardziej pozdrawiam!

 

Sibil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poddać pod dyskusję ciekawy moim zdaniem temat.

 

C.R.A.P - mimo, że w wolnym tłumaczeniu z angielskiego nie znaczy nic pochlebnego ;) jest inicjatywą godną pochwały. Co myślicie o tym, żeby oprócz wymiany informacji, chwalenia się swoimi sprzętami faktycznie podkreślić swoją przynależność do grona miłośników tej marki. Jak to zrobić? Np. w podpoznańskiej firmie można wykonać za ok 100zł (po dostarczeniu własnego projektu) prawdziwą koszulkę kolarską. Logo? Kolorystyka? Pozostawiam do dyskusji. Na plecach mógłby się znajdować Nick. Efekt? Wyobraźcie sobie, że spotykamy się na którymś z polskich maratonów, istniejemy w klasyfikacji zespołowej itp. No i przede wszystkim - chluba i wyróżnienie się spośród innych bikerów.

 

Czekam na uwagi i propozycje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Jak na razie drobne zmiany - zdjęcie to pierwotna wersja już po wsadzeniu sztycy 400mm, teraz jeszcze prosta kierownica i rogi. Odlatuje na sprintach! :)

 

Okolice Poznania - zachodnia część - Gmina Dopiewo, żabi skok do WPN :D

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibil, gratulacje pięknego Rusha - teraz wyjedź w teren go trochę ubrudzić ;)

 

Co do koszulki to świetny pomysł! Chociaż ja raczej z wami na trasy nie wyjadę z racji mieszkania gdzie indziej, no ale koszulka teamowa to by było dobre :) Jeżeli chodzi o logo i napisy to mogę się przydać bo mam dostęp do serwera ftp Cannondale'a, więc jakieś czcionki i obrazki mogę zorganizować. W Magazynie Rowerowym pisali jakiś czas temu o firmie inkdividual, można skomponować własną koszulkę, dorzucić logotypy i napisy. Koszulka u nich kosztuje 159pln. Jak coś to jestem w stu procentach za taką inicjatywą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Pierwsze testy i mycie już za nim :)

 

Co do koszulek - zajrzałem na podaną przez Ciebie stronkę. W BCM Novatex koszulka kosztuje 95 zł. Bluza jakieś 140-150 zł. Kwestia wykonania projektu. Czy jest ktoś na tyle władny w Corelu, że podjąłby się ew. takiego zadania? Jeśli oczywiście będzie zainteresowania szerszego grona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...