Skocz do zawartości

C.R.A.P. - Cannondale Racers Associated Poland


kopaczus

Rekomendowane odpowiedzi

Campa to szrot, absolutnie wszystkie ich rozwiązania doprowadzają mnie do białej gorączki - te nowe korby z łożyskami zintegrowanymi z osią, szkoda gadać... kasety z campowską nakrętką, nieprecyzyjne manetki, a teraz 11 biegów "bo czemu nie".

 

A rower bardzo ładny! Fajne smaczki, korba Hollowgram na BB30, to lubię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwór powstaje!!! Po wielu dniach wyczekiwania i dojrzewania pomysłu w końcu oto i on :). Lefty we własnej osobie!

Na wstępie WIELKIE DZIĘKI DLA KOPACZUSA który niesamowicie mi pomógł w składaniu cuda. Człowieku jesteś wielki ! ! !

 

Jeszcze tylko do założenia tarcza i lada chwila wielki test. Niestety nowa praca pewie nie pozwoli mi na taki wyjazd jaki ten sprzęt zasługuje ale na pewno się rowerek nie zmarnuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

kupiłem właśnie swojego pierwszego Cannondale

 

i mam na sprzedaż NOWE KOŁA pod Lefty'ego :P i nowy mostek

 

piasta p - Cannondale Lefty 24 otw

piasta t - Wind 6-B 24 otw

obręcze - Mavic XM819 Disc 24 otw

szprychy - DT Swiss Competition 2.0/1.8

1199zł

 

za dopłatą 199zł

 

2 opony Hutchinson Bulldog Light UST 2.3 przód

Hutchinson Bulldog Light UST 2.1 tył

 

osobno opony po 119zł sztuka

 

Demiourgos@interia.pl

gg 2698226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

posiadam rower Cannondale Adventure 3 Ultra 2007 na gwarancji kupiony w marcu,i ostatnio zauważyłem że pękła mi osłona gumowa na amortyzatorze Fatty.

U lokalnego dilera powiedzieli ze nie podlega to gwarancji, czekam już 2-tygodnie na osłonę i nie wygląda to najlepiej jakby nie mogli załatwić,PGR nie odpowiada na maile.Może ktoś na forum handluje częściami do Cannondale,albo są jakieś zamienniki tej osłony.Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

 

Mam pytanie. Gdzie prócz Twomarku można przeserwisować headshoka fatty ?

Niestety mój DLR zaczął ciężko chodzić i na 99% winą są łożyska. Słyszałem że kupno płytek i łożysk nie załatwia sprawy, bo podobno jest mnóstwo grubości tych płytek i najpewniej jest wysłać widelec do Holandii. Czy ktoś może się to tego jakoś ustosunkować?

 

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ślizgi są różnej długości i grubości, najłatwiej ocenić to wyjmując i mierząc je. Samemu więc ciężko to zrobić, zwłaszcza że potrzeba do tego wyspecjalizowanych narzędzi, a sama procedura jest żmudna, praco- i czasochłonna.

 

Oprócz Twomarku robi to jeszcze PGR (choć słyszę że ciężko się z nimi skontaktować), poza tym zostają Ci jeszcze Eighty Aid, Leonardi Racing no i od niedawna jeszcze TF Tuned.

 

Jeżeli łożyska nie są do końca zajechane, spróbuj wykręcić tłumik, zdjąć gumową osłonkę z dołu i psikać duże ilości brunoxa czy innego WD-40 od góry w ślizgi i kompresować i prostować amorka. Dodatkowo po takiej procedurze możesz psiknąć od góry sprężonym powietrzem by wypchnąć pozostałości brudu. Czasem na ślizgach jest rdza czy inne badziewie, można to potraktować bardzo drobnym papierem ściernym, np. 800.

 

Daj znać co zrobisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę! W przerwie świątecznej mam zamiar rozkręcić widelec i wyciągnąć łożyska. Jedną z rolek chwycił jakiś syf prawdopodobnie i może po dokładnym wyczyszczeniu będzie to lepiej chodziło. Trochę przeraża mnie wizja ponad 100€ wydanych na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerowal pozostanie z Foxem. Fatty jest co prawda sztywny jak cholera i ogolnie jak dziala to calkiem niezly amortyzator - ale niestety zbyt wiele widzialem cieknacych kartridzy i padnietych lozysk. Pracowalem w serwisie Cannona i mam z nimi kiepskie doswiadczenia. Lefty z kolei jest swietny i polecam kazdemu, ale Fatty jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mój fatty na razie w częściach. Okazało się że zrobiły się wżery na blaszkach i na paru roleczkach z łozyska tez. Przeleciałem to papierem i zobaczymy jak to będzie chodziło po tym zabiegu.

Co do samego widelca to moim zdaniem jest to świetny widelec. Ja sprawę zaniedbałem i dostał mi się tam syf, ale podejrzewam że gdybym do tego nie dopuścił choćby przez podnoszenie gumy i kontrolę co jakiś czas stanu łożysk to widelec jest w stanie pracować naprawdę długo!

I co najbardziej lubię w tym sztućcu? 1320g, blokada na beton i zabójcza sztywność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :voodoo:

Chętnie dopisuję się do grona zakręconych na punkcie Cannondale'a i Lefty-ego

Mój obecny sprzęt to F900 z Lefty-m

Pierwszą moją miłością był Klein, ale od jakiegoś czasu, Cannondale wygrywa rywalizację :whistling:

W przyszłości - kolejnym zakupem na pewno będzie Scalpel (jeżeli fundusze pozwolą - na karbonowej ramie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...