Skocz do zawartości

C.R.A.P. - Cannondale Racers Associated Poland


kopaczus

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie odpowiedzieć za właściciela. Z tego co mi wiadomo, nie posiada gwarancji.

z tego co widzialem papierki to rower ma gwarancje, bo posiadanie karty gwarancyjnej jest z tym rownoznaczne, chyba ze Sixer ja przepil;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż gwarancji nie ma...

 

Po dokladniejszym oglądnieciu ramki widać jakby to był lakier, mocowanie tarczówki trzyma się jak od nowości. Szkoda mi pozbyć się ramy na 7-14 dni na naprawę, tak więc będę na razie na niej jezdzić, może pod koniec sezonu - jak nie pęknie cała ;) - wyślę do naprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no to tego akurat widziałem, ale nic więcej, a gdybym chciał kupić leftego to na jaki wydatek muszę się przygotować, nie chodzi mi o nic na maratony, tylko na dość lekka jazdę (miasto, szutry, leśne wyboiste drogi, małe hopki) dla osoby początkującej? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Chętnie przyłącze się do grona C.R.A.P. Od wczoraj stałem się posiadaczem następującego "zestawienia"

 

Koszyk na bidon - Elite Custom - 42g

Licznik - VDO C2 - 70g

Hamulce: Shimano SLX ( komplet ) - 760g

Tarcze: XT SM-RT78 160/160 - 302g

Pancerze i Linki - Shimano

Kaseta - Shimano XT CS-M770 11-32 - 255g

Łancuch - Shimano CN-HG 73 - 283g

Korby - Shimano SLX FC-M660 - 890g

Przerzutka przednia - Shimano Deore

Przerzutka tylna - Shimano XT RD-M770 -232 g

Widelec - Rock Shox Recon Trail 335 - 1823g

Damper - FOX Float R

Rama - Cannondale Rush Team Replica M 2009 - około 2800 g

Gripy -Cannondale

Stery: FSA Orbit E, 1.5" z przejściówką Cane Creek

Kierownica - Boplight Team -25,4 ,560 mm -152g

Mostek - Boplight Team 90mm - 121g

Rogi: Boplight Pro - 58g

Pedały - PD-M540 - 363g

Siodło - Fi'zi:k Nisene III Wing Flex

Sztyca - Cannondale C4, 27.2 x 350mm

Manetki - Shimano Deore - 291g

Koła - Mavic Crossride Disc CL '09 - 1905g

Opona Przednia - Michelin XC Dry 2 - 620g

Opona Tylna - Michelin XC Dry 2 - 620g

Dętki - Maxxis flyweight - 185g.

Zaciski - Bop - 77g

 

Dziś odbieram rower po ostatnich poprawkach i jak tylko polatam wstawię zdjęcia. :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.com/Truchamontada/...943289740298482[/img]

http://picasaweb.google.com/Truchamontada/...943298993668306[/img]

http://picasaweb.google.com/Truchamontada/...943314400110322[/img]

http://picasaweb.google.com/Truchamontada/...943316745516578[/img]

http://picasaweb.google.com/Truchamontada/...943289740298482[/img]

 

Dziś przejechane pierwsze 40 km. Wrażenia za ...chwilę....

 

No to teraz na spokojnie. Do tej pory jeździłem na HT. Merida, Centurion i pomyślałem full. Od myśli się zaczęło a skończyło tak jak się skończyło. Wertowałem czasopisma, fora rowerowe w kraju i zagranicą. Typy zawieszeń, plusy i minusy ,minusy dodatnie , plusy ujemne...Ten buja ten mniej buja ,ten hamuje lepiej od tego itd itd. Jednym słowem ból głowy.Temat wałkowany w nieskończoność. I przyszedł w końcu artykuł w BB ( chyba ostatni numer ). Prawdopodobnie jeden z nielicznych - niesponsorowany. I on sprawił ,że przestałem grzebać w papierach a zacząłem dosiadać a to Speca a to Centuriona z LRS. No nawet ok ale zawsze coś nie tak. Obok nich .Cannondale. Z uwagi na cenę nie brałem pod uwagę choć wizualnie najpiękniejszy. Gotowy do startu. A tu niespodzianka. Rama może być moja i to po świetnej cenie. Dostałem pozwolenie na godzinną przejażdżkę i .... Już nie chciałem oddać. Jeden zawias a ....piekielnie szybki. Buja? No pewnie ,że troszkę buja bo do diabła od tego jest. Jak coś ma być bujane to nie może być nie bujane. Odpowiednia konfiguracja zawieszenia i przekładka cząsteczek z mojego Centuriona. Jak opisać w paru słowach ? Sztywny i bardzo szybki i ...pupa cała. Pierwsze kilometry to omijanie wszystkich przeszkód - przyzwyczajenie drugą naturą człowieka... Jak dotarło do mnie na czym jadę...zaczęła się jazda... Kończąc napiszę tak. W sklepie właściciel pięknego Scalpela powiedział: " Jak myślisz o Full to i tak wiem ,że skończysz na Cannonie i dlatego od razu jego właśnie kup''...Dzięki Marcinie. Pozdrawiam wszystkich C.R.A.Perów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać....Jest bardzo , bardzo szybki... Myślę ,że pomysł na nazwę dla tego modelu urodził się po jazdach próbnych i jest trafiony w dychę. Ten rower nie daje chwili wytchnienia i nakazuje ciągły bieg. Jak się odbiję finansowo zacznę myśleć o małej kuracji odchudzającej. Może małe podpowiedzi ?? Teraz jest czas na radochę z jazdy. Jedyny mały minus to że jest podatny na wiatr boczny. Na moich poprzednich HT nie odczuwałem tego. Tutaj zdarzają się momenty żeglowania. No i podstawa to właściwa regulacja według własnych upodobań zawieszenia. Na początku był bardzo sztywny,jak nie full. Obniżenie ciśnienia poniżej zaleceń producenta i ustawienie SAGu pomogło.Kompromis osiągnięty.Problem jest jeden. Boję się wejść do sklepu bez niego a z nim nie wypada. Ale co zrobić . Żyjemy w takim kraju a nie innym. Po pierwszych jazdach już wiem ,że dobrze zrobiłem i wybiłem sobie z głowy Speca i Centuriona.Choć to także były naprawdę fajne ramy.Ale nie mają tego czegoś co ma Cannon. Tutaj czujesz się częścią roweru.Jak zrobię więcej km napiszę coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...